Щоб снігопад не накоїв бід

Чтобы снегопад не натворил бед
Реклама

Читати російською мовою

Як чинити з хвойними рослинами,
якщо їх пошкодило снігом?
Чи потрібно взагалі в сильний снігопад
їхати на дачу і обтрушувати сніг
з гілок хвойних і вічнозелених рослин?
І. Г. ФЕДУН, м. Суми.

Шановна Ірино Григорівно! Небезпека сніголаму реальна для високоштамбових щеплень. Особливо молодих. Поки стовбур ще тонкий, а також для тих екземплярів, крона яких має несиметричну «перекошену» форму. Про них треба було подбати ще восени, підв’язавши їх до кілочків відповідного розміру.

Навіть якщо такі дерева і ляжуть під снігом, можна говорити лише про певний ризик розлому або відламу прищепи. Але це не означає, що така біда трапиться неодмінно, вона лише ймовірна.

Якщо сніг лежить пухкий, а мороз невеликий, то такий вантаж можна і струсити, а саму рослину випрямити. Але якщо мороз великий, деревина при цьому стає крихкою, і ми своїм обтрушуванням можемо в буквальному сенсі слова наламати дров. Тому в таку погоду не можна використовувати рослини, а також в тому випадку, якщо сніг вже злежався.

Під вагою снігу лягають, особливо в перший час після посадки, і деякі колоноподібні ялівці і туї. З ними можна взагалі нічого не робити до самої весни. І тільки коли сніг зійде, їх доведеться виправити, якщо в цьому буде необхідність, підв’язати до опори на деякий час, поки вони самі не приймуть потрібне вертикальне положення.

А що ж робити, якщо розлом все-таки трапився? Якщо гілка розташована низько і ще придавлена кучугуром, закидати місце розлому снігом і залишити до весни. Якщо ж розлом високий, то знову ж в сильний мороз нічого робити не варто. Якщо ж температура близька до нуля і деревина досить пружна, гілка можна повернути у вихідне положення і примотати мотузкою або ізолентою.

Розпатлані снігом крони навесні можна виправити обрізуванням або підв’язкою (її знімають через 2-3 тижні, зазвичай цього достатньо). Кілька розвалених всередині крони стовбурів корисно зафіксувати «навічно», якщо така обв’язка буде непомітна. Або всякий раз завчасно зв’язувати такі «ризиковані» крони дерев восени по гарній погоді.

В. ГОРЯЇНОВ,
агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ