Щоб бути з врожаєм слив

Чтобы быть с урожаем слив
Реклама

Читати російською мовою

Останні два літа у нас обсипаються, не встигнувши дозріти, сливи.
Що робити – не знаємо.
С. Г. ВЕЛИЧКО,
м. Черкаси.

Найчастіше це відбувається через пошкодження плодів комахами. Особливо великої шкоди врожаю слив наносять перетинчастокрилі – чорний сливовий пильщик і еврітома або товстоніжка сливова.

Останній шкідник – найбільш небезпечний для сливових насаджень, так як захистити їх від його ушкоджень значно складніше, ніж від інших комах. Але, як свідчить практика, важко – не означає неможливо. Важливо тільки усвідомити для себе, що разове зусилля з очищення саду від товстоніжки бажаного результату не дасть: потрібен комплекс заходів проти неї та інших перетинчастокрилих комах.

Найпростішим, але одночасно результативним способом зменшення чисельності в саду шкідників є збір і знищення падалиці. Якщо ви минулого літа і восени цього не робили, якщо залишили любителів слив зимувати в саду, треба провести обробку дерев відразу ж після цвітіння, це дозволить знищити імаго, в значній мірі очистити сливи від шкідників.

Використовувати для цієї мети рекомендується розчини препаратів БІ-58, використовуючи на 10 л води по 8-20 мл, Конфідору Максі (0,7 г), Дантона (1-2 г) і Каліпсо (по 2,5 мл) на таку ж кількість води. Приготовлені в такій пропорції вони дуже ефективні проти імаго небезпечних шкідників. Обробку дерев треба вести якимось одним з них, як уже говорилося, після їх цвітіння.

А далі доведеться не жаліти спини і часу і збирати перед кожною обробкою ґрунту пошкоджені сливи, які обсипалися. Це дозволить уникнути закладення їх у неї.

Справа в тому, що прикопування пошкоджених шкідниками плодів в ґрунт небезпечно для саду. Судіть самі: доросла сливова товстоніжка здатна вийти на поверхню землі з глибини 50 см. Саме тому фахівці, говорячи про очищення саду від шкідників, настійно радять виносити падалицю подалі від ділянки або закладати в компостну яму глибиною, що перевищує 60 см.

Поряд із захисними заходами проти шкідників, нам всім необхідно піклуватися про здоров’я плодових дерев, виконувати інші агротехнічні операції по догляду за ними. Зокрема, не забувати поливати в посушливе літо, проводити вологозарядкові поливання пізньою осінню. Покращувати фізіологічний стан рослин, а значить їх стійкість до стресів. Підживлення – як кореневі, так і некореневі.

Розуміння цього важливо підкріплювати практичними справами.

Тетяна СКУРІДИНА.
м. Сєвєродонецьк.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

1 COMMENT

Оставьте ответ