Чому хурма дрібна і терпка?

Почему хурма мелкая и терпкая?
Реклама

Читати російською мовою

Що може бути не так з моїм першим урожаєм хурми?
Зазвичай у більшості плодових перші плоди бувають за розміром більше,
ніж в наступні роки, адже їх спочатку в’яжеться мало за кількістю,
і молоде дерево, що активно їх живить, починає розкривати потенціал.
А тут не зрозумію: чи то сортова особливість придбаного мною сорту,
чи то їй вологи не вистачило (літо ж було надто спекотне).
Плоди вийшли у молодого саджанця хурми дрібними і терпкими.
Навіть айва виявилася солодше за них. У чому може бути причина?
С. І. СИДОРЕНКО,
м. Авдіївка Донецької обл.

Шановний Сергію Івановичу! Для вашої кліматичної зони хурма все-таки є нетиповою рослиною. Полив їй, звичайно, як і іншим садовим культурам, в спекотне літо необхідний. Але, думаю, тут причина зовсім в іншому.

Великоплідні її сорти, плоди яких під збірною назвою Бичаче серце, або Шарон ми в сезон купуємо на ринку, до нас зазвичай везуть з Туреччини або Грузії. Там більш відповідний для неї клімат. А в Україні навіть на Чорноморському узбережжі вони можуть обмерзати в зимовий період.

Однак є ряд інших, більш морозостійких видів хурми, які можна вирощувати набагато північніше – аж до широти Харкова і Києва. Одним з таких видів є хурма Віргінська. Очевидно, у вас така і росте. І те, що вона дала врожай – це вже дуже добре і говорить про пристосованість сорту до умов регіону.

Її плоди менше більшості продовольчих сортів і більш терпкі. Солодше вони стануть, якщо їх дозарити. Або залишити на дереві висіти до заморозків. Правда, в останньому випадку їх потрібно буде відразу ж з’їсти або переробити, оскільки, потрапивши під мороз, вони вже зберігатися не будуть.

Є також ще напівдикий вид – хурма Кавказька, у якої плоди і зовсім розміром з велику вишню. Зате цей вид росте практично скрізь. Навіть якщо в холодну зиму підмерзне або вирішили його позбутися, він легко відновиться з порослі. Іноді таку поросль і продають під виглядом сортової хурми.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог, агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ