Як боротися з очеретом на городі?

Как бороться с камышом на огороде?
Тростина звичайна, часто іменована очеретом.
Реклама

Читати російською мовою

Город розташований біля болота, замучив очерет,
не знаємо, як його вивести. Пробували гербіцидами,
але жовтіють тільки верхівки, а корінь не дістає.
Хоч кидай ділянку! Може, ви щось порадите?
Л. М. ШЕВЧЕНКО,
м. Токмак Запорізької обл.

Шановна Любове Миколаївно! Перш за все відзначимо, що біля боліт, як правило, ростуть кілька видів болотних рослин, багато хто їх плутає і майже всі називають «очеретом». Перш за все, багатьом знайомий рогіз – рослина з широкими шкірястими листками і суцвіттям у вигляді коричневого качана. Дітлахи люблять виламувати це суцвіття, висушувати і підпалювати. Але це не очерет, а рогіз!

Власне – сам очерет відноситься до родини Осокові. У нього вузьке листя і жорстке тригранне стебло з зонтикоподібним суцвіттям, або взагалі товсте гладке стебло без листя (озерний очерет). Непоказні трохи червонуваті квітки зібрані в пухкі невеликі волоті.

Ще є тростина. Думаємо, саме з тростиною, як найчастішим городнім «гостем», і зіткнувся наш читач. Рослина може досягати 3 м у висоту, суцвіття – класична волоть. Листя плоске, жорстке з восковим покриттям. Потужна коренева система іноді досягає 10 м по горизонталі і в ґрунт опускається на 3,5 м, основна маса коренів розташовується на глибині 30-60 см.

Її рослини люблять болотистий кислий ґрунт, ось чому на ділянці, де ростуть такі бур’яни необхідно проводити осушення ґрунту і його розкислення. Треба просто прокопати канавки з відведенням їх в найнижчу точку. А потім вносити вапно, доломітове борошно та ін. Але ці процедури з оздоровлення городу треба проводити ближче до осені. А спочатку потрібно зайнятися знищенням розрослого очерету (точніше – тростини).

В якості початкової операції проводиться переорювання ділянки мотоблоком або перекопуванням штиковою лопатою. Порізане коріння слід частково вигребти граблями і прибрати з ділянки. Потім чекаємо нових молодих паростків. При досягненні ними висоти 20-30 см вибираємо гербіцид з діючою речовиною гліфосат. Найбільш перевірений часом – Раундап. У продажу є більше 120 препаратів (Тайфун, Торнадо, Буран, Ураган Форте, Спрут Екстра, Стриж, Агрокілер, Гліфос, Граунд, Гліфанд та ін.).

Раундап найбільш поширений, тому мову будемо вести про його застосування. Найголовнішим моментом в цьому питанні є вибір надійного продавця, тому що на превеликий жаль величезна кількість агропрепаратів підроблюються на різних підпільних заводиках, маскуючись під відомі бренди. Найбільш «сумлінні» з них просто зменшують кількість діючої речовини в препараті шляхом його розведення. Можливо, саме тому у нашого читача гербіцид погано спрацював.

Розчин Раундапу готується з розрахунку на 10 л води 80-120 мл. Другий момент: до гербіциду бажано додавати ПАР (поверхнево активна речовина), до таких препаратів відноситься Адью. За його допомогою дія гербіциду посилиться. Якщо не знайдете Адью, додайте до Раундапу або Торнадо або іншого гербіциду-аналогу 4-5 ст. ложок сечовини на 10 л води і в розчин долийте 3-4 ст. ложки рідини для миття посуду (для прилипання).

Зверніть увагу на воду, яку ви збираєтеся використовувати для розведення гербіциду. Вона повинна бути чистою, без суспензії і домішок, які можуть з’єднатися з препаратом і послабити його дію. Наступний момент – погода, температура повинна бути в межах 17-23°С, рослинність при цьому без роси, після обробки також дощу не повинно бути протягом 6-10 годин. А ось обробку краще планувати після дощу, який змиє весь пил з листя, який може перекрити продихи листя і тим погіршити потрапляння препарату всередину рослин, але об’єкти обробки повинні потім висохнути повністю, інакше зменшиться концентрація препарату.

Потрапивши на ґрунт, Раундап просто розкладається і на інші, знову вирослі паростки не діє. Після обприскування результат з’являється через 14-17 днів, але повністю подіє він через 30-40 днів. Цей період треба почекати, не чіпаючи тростину, очерет та інші об’єкти знищення. Такі обробки бажано проводити 2-3 рази протягом одного сезону, тоді успіх вам гарантований. Обприскування проводять тільки в безвітряну погоду, обприскувачем з дуже короткою вудкою, яку не можна піднімати вище рослинності.

Якщо на ділянці є кущі і дерева – в цьому випадку обробку необхідно проводити удвох. Один працівник огороджує великим листом картону хорошу рослину, а другий обприскує навколо картону зайві бур’яни. Ось, мабуть, і всі премудрості використання гербіциду на своїй ділянці. Наступного року, якщо будуть проростати залишки очерету, обробку повторіть, не пускайте на самоплив цей процес, і не забудьте восени провести розкислення ґрунту. Так що гербіцид – це реальний спосіб, але пам’ятайте, що це отрута і дотримуйтесь правил техніки безпеки та інструкції по застосуванню.

Деякі садівники застосовують гній в якості товстого (25 см) шару мульчі, закриваючи їм місця зростання очерету. Поверх якого розстеляють чорну плівку. Що для очерету малодієво – тому що його потужні списоподібні паростки легко пробивають не тільки плівку, але і товстий картон. А ось що вельми ефективно і можна зробити на маленькому клаптику землі, якщо кілька соток, так це – постійне перекопування і вибірка коренів руками або граблями.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
консультант тижневика «Хазяїн».
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ