У дбайливого господаря кролики завжди гарні

У рачительного хозяина кролики всегда хороши
Реклама

Читати російською мовою

Один із найбільш перспективних напрямків у розвитку сільського господарства в Україні – кролівництво. Ним успішно займаються великі тваринницькі комплекси, невеликі приватні ферми та окремі сім’ї, які живуть у містах і селах. Багато сільських жителів вирощують кроликів у себе на подвір’ї.

Якщо будь-яка справа зроблена з любов’ю, то всі чинники обов’язково сприятимуть для досягнення хороших результатів. Яскравий приклад цьому – хобі Андрія БАЙОВСЬКОГО з міста Золочів Львівської області. По-особливому, з гордістю чоловік розповідає про своє господарство, а воно у нього справді чималеньке. Кролики, перепілки, кури, цесарки, голуби – всі вони уживаються на одному подвір’ї.

Завідуючий господарством на ТзОВ «Електроконтакт Україна» останні 10 років активно займається розведенням кролів. Деякий час у нього налічувалось, тільки уявіть, понад 400! Зараз ця чисельність зменшилась майже вдвічі, і нараховує близько 250 вуханів, а разом з ними 800 перепілок! Маючи таку армію, самому справитись дуже важко, тож в помічниках у господаря – дружина та діти.

Кроликів тримають, бо в них ніжне дієтичне м’ясо, багате вітамінами, яке дуже корисне дітям, літнім та хворим людям. Це екологічно чистий продукт, що користується попитом на ринку. До того ж ці тваринки швидко ростуть, набирають вагу, та й здатні давати потомство кілька разів на рік.

Кожна порода має свої характерні риси. Андрій Байовський має багато кроликів від заводчиків з Європи, а саме: з Польщі, Словаччини, Німеччини, усі вони з документами та клеймом. Є серед них Віденські, Полтавське срібло, Мардер, Боргунці, Термондська біла, а найулюбленіша порода – Німецький строкатий велетень.

Звичайно, ця справа прибуткова, але не така проста, як може здатись на перший погляд. Бо вухані – делікатні та хворобливі, тому потребують ретельного догляду. Важливим фактором у догляді є вакцинація. Вона повинна бути постійною і згідно з графіком.

– Безперечно, їм потрібно не лише обов’язково робити щеплення, а й щоденно слідкувати за їхнім раціоном, знати, як і чим годувати, – говорить господар і розкриває декілька секретів догляду за тваринами. – Кроликів тримаю в спеціальному приміщенні, яке облаштоване дерев’яними та промисловими клітками, бункерними годівницями та системою поїння. В приміщенні є вентиляція та витяжка. Виготовляю свій гранульований корм, для кролів та птиці.

До складу корму входить ячмінь, овес, кукурудза, висівки пшеничні, макуха соняшника, макуха соєва, мінеральні добавки та трав’яне борошно.

Оскільки кролів у Байовських чимало, то, звичайно, потрібен збут. У пана Андрія є покупці по всій Україні, які часто звертаються до нього, щоб придбати кролика на свій смак і гаманець.

Тетяна ЯРМОЛЕНКО.
Фото з особистого архіву кролівника.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ