Технічні морозостійкі сорти

Жена Татьяна с гроздью винограда Блубел весом 550 г.
Жена Татьяна с гроздью винограда Блубел весом 550 г.
Реклама

Читати російською мовою

З давніх-давен людство вирощує технічні сорти винограду, з якого виготовляє прекрасні домашні соки і вина. Головною відмінністю винного винограду від столових сортів є його соковита м’якоть та велика кількість накопичення цукру.

На своїй виноградній ділянці я вирощую багато технічних сортів винограду, зокрема таких як Бьянка, Сенека, Леон Мийо, Маршал Фош, Кудерка, Маркет, Франтіньяк, Пленітель, Дублянський, Юпітер, Ізабелла рання, Елегія, Блубел і т.д.

За терміном дозрівання їх можна поділити на дуже ранні, ранні, середньоранні, середні, середньо-пізні, пізні.

В залежності від здатності розростання винні сорти винограду бувають в основному сильнорослі і ті, які потребують спорудження міцної арки, тому що кожного року дають великий урожай ягід. Також не потрібно забувати при купівлі саджанців, що технічні сорти є морозостійкими і витримують зниження темпратури нижче ніж -30°С і не потребують укриття на зиму. Хоча серед них також є й неморозостійкі технічні сорти, які потрібно укривати на зиму.

Посадка винних сортів винограду мало чим відрізняється від розміщення будь-якого іншого сорту. Кращим періодом для цього є осінь до приходу морозів, а також весна, до того, як розпустяться бруньки.

Якісні саджанці винного винограду придбати замало, також потрібно приділити увагу правильному висаджуванню та догляду. Винний сорт винограду так, як і будь-яка рослина, полюбляє сонце і гарний полив. Також рослину необхідно підживлювати мінеральними або органічними добривами.

Надаю технічну характеристику декількох сортів з власної колекції.

Морозостойкий сорт Леон Мийо на арке.
Морозостійкий сорт Леон Мійо на арці.

Леон Мійо – це франко-американський гібридний сорт винограду, раннього терміну дозрівання. Близький сорту Маршал Фош, але більш сильнорослий і врожайний. Сорт має середні грона, дуже щільні, як качанчик кукурудзи. Ягоди округлі, фіолетові, шкірка тонка, сорт неізабельний. Леон Мійо стійкий до грибкових хвороб. Вина виробляю високої якості, оксамитові, з хорошою структурою і приємним ароматом. Цукристість дуже велика, до 30%. Сорт витримує пониження температури до -30°С. Потребує спорудження арки, бо кущі надто врожайні.

Блубел – виноград універсального призначення. Ягоди середні, темно-сині, з гарними смаковими якостями. Грона досягають ваги до 500 і більше грамів. Сорт має високу морозостійкість до – 35°С, що дає змогу вирощувати його по всій територій України. Блубел витривалий до грибкових захворювань. За сезон роблю одну обробку препаратом колоїдної сірки. З даного сорту виготовляють соки, желе і споживають як столовий виноград. Кущ сильнорослий, потребує також арочної споруди.

Також, користуючись нагодою, хочеться звернутися до виноградарів, особливо початківців, правильно вказувати сорти, що цікавлять, бо в останні роки є великий попит саме на неукривні технічні сорти винограду. Трапляється також чимало плутанини через те, що несумлінні реалізатори під виглядом популярних марок продають аби що, тим самим вводячи садівників в оману. Через це виникає чимало непорозумінь: марно витрачені гроші та час на вирощування потрібної лози.

Буває й так, що не кожен сорт винограду підходить до конкретної місцевості. Сорти потрібно підбирати, особливо у східних регіонах. При замовленні того чи іншого сорту треба обов’язково вказувати зворотній телефон, тоді усілякі виникаючі питання можна вирішувати швидко. Я б оперативно підібрав потрібні сорти або замінив їх іншими, які найбільш підходять до вашої місцевості. У мене зібралось дуже багато таких листів, на які я не можу відповісти, не маючи зворотнього телефону. Тож прошу взяти це до уваги при подальшому спілкуванні з колегами.

Вацлав ЗАДРАНОВСЬКИЙ,
виноградар.
смт Літин Вінницької обл.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

1 COMMENT

Оставьте ответ