Лобода як сидерат

Лебеда как сидерат
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Розкажіть про лободу
як про сидеральну культуру.
Чи підходить вона для цього?
(Отримано по Інтернету).

Так, лобода може стати відмінним сидератом. У неї є ряд важливих якостей: вона швидко набирає вегетативну масу, швидко росте, невибаглива до ґрунтів. За новою систематикою вона входить до родини Амарантових (до речі, Амарант – теж відмінний сидерат, тільки потрібно використовувати його культурні форми з білим насінням без оболонки, щоб не засмічувати ґрунт!).

З культурних рослин у неї з родичів тільки можна назвати буряк, для якого вона буде не найкращим попередником, оскільки пошкоджується одними і тими ж шкідниками. А ось для всіх інших культур – лобода відмінний сидерат, який вирощують до посіву основної культури.

Крім того, насіння лободи відмінно зимує в ґрунті, тому по осені її можна сіяти на грядках, призначених для висадки теплолюбних розсадних культур: томатів, перців та ін. Навесні – до середини травня, коли їх пора садити в ґрунт, лобода встигає дати вегетативну масу, яку можна використовувати як зелене добриво, закладаючи в ґрунт або на корм тваринам. А а корені, що залишилися в ґрунті, швидко перепріють і поліпшать його структуру.

Крім того, лободу можна залишити рости в міжряддях саду, частково зрізуючи на корм тваринам або як мульчу. А ось в міжряддях грядок з овочами її довго тримати не варто, оскільки її коріння досить потужне, щоб почати конкурувати з корінням культурних рослин за поживні речовини і вологу.

В цілому налічується більше 250 видів лободи і всі вони можуть використовуватися як сидерат. Для цього лише зберіть насіння з її рослин в природі. Крім того, багато хто на квіткових грядках вирощує садову лободу. Її рослини можуть бути зі світло-зеленим або червоним листям, яке виглядає декоративно. Крім того, вона має злегка солоний смак, схожий на шпинат (втім, схожий смак і у багатьох диких видів лободи, які також придатні в їжу). Листя молодих рослин лободи варять або використовують для салатів.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ