Лобода як сидерат

0
82
Лебеда как сидерат
Фото GettyImages

Читати російською мовою

Розкажіть про лободу
як про сидеральну культуру.
Чи підходить вона для цього?
(Отримано по Інтернету).

Так, лобода може стати відмінним сидератом. У неї є ряд важливих якостей: вона швидко набирає вегетативну масу, швидко росте, невибаглива до ґрунтів. За новою систематикою вона входить до родини Амарантових (до речі, Амарант – теж відмінний сидерат, тільки потрібно використовувати його культурні форми з білим насінням без оболонки, щоб не засмічувати ґрунт!).

З культурних рослин у неї з родичів тільки можна назвати буряк, для якого вона буде не найкращим попередником, оскільки пошкоджується одними і тими ж шкідниками. А ось для всіх інших культур – лобода відмінний сидерат, який вирощують до посіву основної культури.

Крім того, насіння лободи відмінно зимує в ґрунті, тому по осені її можна сіяти на грядках, призначених для висадки теплолюбних розсадних культур: томатів, перців та ін. Навесні – до середини травня, коли їх пора садити в ґрунт, лобода встигає дати вегетативну масу, яку можна використовувати як зелене добриво, закладаючи в ґрунт або на корм тваринам. А а корені, що залишилися в ґрунті, швидко перепріють і поліпшать його структуру.

Крім того, лободу можна залишити рости в міжряддях саду, частково зрізуючи на корм тваринам або як мульчу. А ось в міжряддях грядок з овочами її довго тримати не варто, оскільки її коріння досить потужне, щоб почати конкурувати з корінням культурних рослин за поживні речовини і вологу.

В цілому налічується більше 250 видів лободи і всі вони можуть використовуватися як сидерат. Для цього лише зберіть насіння з її рослин в природі. Крім того, багато хто на квіткових грядках вирощує садову лободу. Її рослини можуть бути зі світло-зеленим або червоним листям, яке виглядає декоративно. Крім того, вона має злегка солоний смак, схожий на шпинат (втім, схожий смак і у багатьох диких видів лободи, які також придатні в їжу). Листя молодих рослин лободи варять або використовують для салатів.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ