Як знищити павутинного кліща без обприскування?

Как уничтожить паутинного клеща без опрыскивания?
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

У нас в офісі на рослинах
завівся павутинний кліщик.
У сонячний день на листі
видно мікроскопічні комашки і павутинки.
І на листках точки стали з’являтися,
а деякі повністю всихають.
Бризкати отрутами в офісі ніхто не дозволить.
А рослини шкода. Що підкажете робити?
Діана ОНИЩЕНКО, м. Київ.

Ось і ще одне схоже з попереднім питання в добірці читацьких листів. Ми спеціально розмістили їх поруч. Оскільки всі перераховані вище методи боротьби з попелицею будуть також досить ефективними і від павутинного кліщика. Хіба що Актофіт варто застосувати в подвійному дозуванні, оскільки кліщика вивести в рази складніше, ніж попелицю.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Але враховуючи, що в офісі працюють люди дорослі і немає тварин, які можуть гризти рослини, то ви можете застосувати і високоефективні системні інсектициди (біопрепаратом доведеться користуватися, напевно, не один раз, поки кліщик не зникне). Все так же: винести рослини кудись на балкон, на склад, де немає харчових продуктів – обробити. Дати обсохнути і можна заносити в офіс.

Краще, якщо це зробити в кінці робочого тижня, щоб рослини залишилися на вихідних одні і вивітрився запах препарату. Можна і просто кілька днів потримати в приміщенні без людей (навіть якщо там не буде світла 2-3 дні, рослинам це не страшно!) і знову ставити в офіс.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Досить одного такого обприскування інсектицидом Актеллік (не переплутайте з біопрепаратом Актофіт, тому що їх назви співзвучні!), щоб позбутися кліща назавжди. Цим препаратом я завжди обробляю кімнатні рослини за кілька днів перед тим, як забрати їх з саду назад в приміщення. І весь рік не знаю проблем з шкідниками на них.

А щоб не обприскувати, можна просто полити під корінь квіти все тим же Актелліком (розвести в концентрації 2 мл на 5 л води). Він прекрасно засвоюється корінням, 2 тижні рослина залишається отруйною (жувати не можна).

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ