Садово-городній гардероб

0
133
Садово-огородный гардероб
Реклама

Читати російською мовою

Економити в наш час, в якійсь мірі, доводиться всім. Але дуже часто це бажання заощадити сімейний бюджет доходить до крайнощів. Причому спостерігається масово і суперечить здоровому глузду.

Днями спілкувався з однією знайомою, великою любителькою вирощувати різні садові та овочеві диковинки. Заодно попросив надіслати на електронку знімки з вирощеним урожаєм для газети. Відповідь мене вкрай спантеличила – цитую без правки: «Ми фото з собою не робимо, тому як працюємо в брудному старому одязі». І ця людина вирощує дійсно цікаві красиві рослини, причому, зауважу – не дешеві і навіть саджанці продає, непогано на них заробляючи, але не фотографується з ними через банальну скупість, що не дозволяє придбати нормальний одяг для роботи в саду.

Знайома ситуація, чи не так? Більшість адже на дачах так одягаються, що їх легко сплутати з бездомними. А в спеку скидають з себе всі ці незручні лахміття і згоряють до червоної скоринки на спині і шиї. І це стало вже якоюсь нормою.

Але гаразд, – зовнішній вигляд. Це ж ще й дуже незручно! Звичайний старий повсякденний одяг для садових робіт вкрай недоречний.

Придбайте для себе хоча б дешевий камуфляжний костюм, як часто купують рибалки і мисливці, або щось типу робочої спецівки, або комбінезон гастарбайтера.

Дуже корисна буде для роботи також легка жилетка (а на літо – закриває спину і плечі жилетка-сіточка) з багатьма кишенями і поясна сумка. В які можна буде покласти бирки для маркування посадок з різними сортами, пакетики з насінням, блокнотик для ведення схем посадки і заміток, ніж для очищення інструменту від налиплого ґрунту, маленьку лопатку для висадки розсади і багато іншого, що зазвичай потрібно під рукою і має властивість постійно губитися на городі.

Ці витрати окупляться в рази, адже зросте ефективність вашої роботи, та й працювати при повному обмундируванні буде одне задоволення.

Для захисту голови від сонця і вітру підберіть зручну легку кепку з великим козирком. Добре, якщо це буде кепка з захистом для шиї. Вона схожа на звичайну бейсболку, але у неї є довгий тканинний клапоть ззаду і з боків, який прикриває від сонця шию (а вона навесні обгорає в першу чергу), і навіть вуха, захищаючи їх. У деяких моделях тканину ззаду навіть можна при бажанні відстебнути. Такі кепки із захистом шиї зазвичай можна знайти в спортивних або рибальських магазинах.

Якщо кепки з захистом шиї немає, можна обмотати навколо шиї косинку або бандану (це такий квадратний шматок тканини, за типом жіночої косинки, який чоловіки, зазвичай байкери і рокери носять на голові, зав’язавши ззаду). До слова, це дуже зручний захист голови від сонця і вітру – сам часто носив бандану, особливо в студентські роки.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Хорошим варіантом також стане легкий солом’яний капелюшок з великими полями по 5-7 см.

Особливу увагу приділіть підбору рукавичок. Причому це стосується не тільки жінок, але і чоловіків. Зламані нігті у перших, і підірвані у других, потріскана шкіра на руках від контакту з землею і мозолі від лопати не тільки не естетичні, але і доставляють незручності при самій же роботі.

При виборі рукавичок віддавайте перевагу досить м’яким, еластичним, щоб було легко брати в руки дрібні предмети, відчувати ті ж стеблинки розсади при посадці та не розчавити їх в руках. З одного боку, вони повинні бути матерчатими, а з іншого – з напиленням гуми, це для більш грубих робіт (рукавички потрібно буде зняти і перевернути). І підбирати рукавички потрібно точно за розміром, тоді чутливість пальців в них буде хорошою.

Все описане – не мої домисли, а необхідність, яка прийшла з досвідом. Я сам не так давно лише усвідомив, як же все-таки зручно і ефективно працювати в спеціально підібраному для цього одязі. На багатьох моїх знімках, які ви могли бачити в газетах та Інтернеті, я як раз одягнений не так, як годиться для роботи в саду і городі – але це просто постановочні знімки, зроблені, коли вдалося зловити когось із друзів, які вміють рівно тримати в руках фотоапарат!

До слова, фотоапарат або телефон з доброю камерою – ще одна річ, на яку варто витратитися, якщо ви займаєтесь чимось цікавим! Через час всі враження згасають, сам вирощений урожай буде з’їдений, і лише знімки навіть через роки дозволять пишатися отриманими досягненнями. А можливо, навіть допоможуть проілюструвати цікавий агротехнічний момент або послужать для популяризації або ідентифікації загубленого сорту. Та й іншим читачам нашої газети буде цікаво побачити ваші результати (особливо, якщо забезпечите їх короткою розповіддю з корисними порадами з особистого досвіду)!

Тому радимо почати новий садово-городній сезон з корисних придбань і чекаємо результати ваших досягнень у вигляді знімків і статей з досвідом на поштову або електронну адресу редакції.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
спецкор тижневика «Хазяїн».

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ