Садово-городній гардероб

Садово-огородный гардероб
Реклама

Читати російською мовою

Економити в наш час, в якійсь мірі, доводиться всім. Але дуже часто це бажання заощадити сімейний бюджет доходить до крайнощів. Причому спостерігається масово і суперечить здоровому глузду.

Днями спілкувався з однією знайомою, великою любителькою вирощувати різні садові та овочеві диковинки. Заодно попросив надіслати на електронку знімки з вирощеним урожаєм для газети. Відповідь мене вкрай спантеличила – цитую без правки: «Ми фото з собою не робимо, тому як працюємо в брудному старому одязі». І ця людина вирощує дійсно цікаві красиві рослини, причому, зауважу – не дешеві і навіть саджанці продає, непогано на них заробляючи, але не фотографується з ними через банальну скупість, що не дозволяє придбати нормальний одяг для роботи в саду.

Знайома ситуація, чи не так? Більшість адже на дачах так одягаються, що їх легко сплутати з бездомними. А в спеку скидають з себе всі ці незручні лахміття і згоряють до червоної скоринки на спині і шиї. І це стало вже якоюсь нормою.

Але гаразд, – зовнішній вигляд. Це ж ще й дуже незручно! Звичайний старий повсякденний одяг для садових робіт вкрай недоречний.

Придбайте для себе хоча б дешевий камуфляжний костюм, як часто купують рибалки і мисливці, або щось типу робочої спецівки, або комбінезон гастарбайтера.

Дуже корисна буде для роботи також легка жилетка (а на літо – закриває спину і плечі жилетка-сіточка) з багатьма кишенями і поясна сумка. В які можна буде покласти бирки для маркування посадок з різними сортами, пакетики з насінням, блокнотик для ведення схем посадки і заміток, ніж для очищення інструменту від налиплого ґрунту, маленьку лопатку для висадки розсади і багато іншого, що зазвичай потрібно під рукою і має властивість постійно губитися на городі.

Ці витрати окупляться в рази, адже зросте ефективність вашої роботи, та й працювати при повному обмундируванні буде одне задоволення.

Для захисту голови від сонця і вітру підберіть зручну легку кепку з великим козирком. Добре, якщо це буде кепка з захистом для шиї. Вона схожа на звичайну бейсболку, але у неї є довгий тканинний клапоть ззаду і з боків, який прикриває від сонця шию (а вона навесні обгорає в першу чергу), і навіть вуха, захищаючи їх. У деяких моделях тканину ззаду навіть можна при бажанні відстебнути. Такі кепки із захистом шиї зазвичай можна знайти в спортивних або рибальських магазинах.

Якщо кепки з захистом шиї немає, можна обмотати навколо шиї косинку або бандану (це такий квадратний шматок тканини, за типом жіночої косинки, який чоловіки, зазвичай байкери і рокери носять на голові, зав’язавши ззаду). До слова, це дуже зручний захист голови від сонця і вітру – сам часто носив бандану, особливо в студентські роки.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Хорошим варіантом також стане легкий солом’яний капелюшок з великими полями по 5-7 см.

Особливу увагу приділіть підбору рукавичок. Причому це стосується не тільки жінок, але і чоловіків. Зламані нігті у перших, і підірвані у других, потріскана шкіра на руках від контакту з землею і мозолі від лопати не тільки не естетичні, але і доставляють незручності при самій же роботі.

При виборі рукавичок віддавайте перевагу досить м’яким, еластичним, щоб було легко брати в руки дрібні предмети, відчувати ті ж стеблинки розсади при посадці та не розчавити їх в руках. З одного боку, вони повинні бути матерчатими, а з іншого – з напиленням гуми, це для більш грубих робіт (рукавички потрібно буде зняти і перевернути). І підбирати рукавички потрібно точно за розміром, тоді чутливість пальців в них буде хорошою.

Все описане – не мої домисли, а необхідність, яка прийшла з досвідом. Я сам не так давно лише усвідомив, як же все-таки зручно і ефективно працювати в спеціально підібраному для цього одязі. На багатьох моїх знімках, які ви могли бачити в газетах та Інтернеті, я як раз одягнений не так, як годиться для роботи в саду і городі – але це просто постановочні знімки, зроблені, коли вдалося зловити когось із друзів, які вміють рівно тримати в руках фотоапарат!

До слова, фотоапарат або телефон з доброю камерою – ще одна річ, на яку варто витратитися, якщо ви займаєтесь чимось цікавим! Через час всі враження згасають, сам вирощений урожай буде з’їдений, і лише знімки навіть через роки дозволять пишатися отриманими досягненнями. А можливо, навіть допоможуть проілюструвати цікавий агротехнічний момент або послужать для популяризації або ідентифікації загубленого сорту. Та й іншим читачам нашої газети буде цікаво побачити ваші результати (особливо, якщо забезпечите їх короткою розповіддю з корисними порадами з особистого досвіду)!

Тому радимо почати новий садово-городній сезон з корисних придбань і чекаємо результати ваших досягнень у вигляді знімків і статей з досвідом на поштову або електронну адресу редакції.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
спецкор тижневика «Хазяїн».

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ