Кімнатні рослини після зими

Комнатные растения после зимы
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Когось на сонце, а когось і в тінь
  2. Прокинься красуне!
  3. Час пересадки
  4. Санітарне і формуюче обрізування
  5. Полив
  6. Підживлення

Весна – це не просто пора року, а зародження нового життя, коли під теплими і ласкавими променями весняного сонечка пробуджується природа, і все навколо зеленіє, цвіте і пахне. А ще весна – гарячий час для квітникарів, адже треба встигнути не тільки привести в порядок квітник біля будинку, але і подбати про кімнатні рослини, які теж ожили і почали бурхливо розвиватися. Але це стосується тільки уродженців Північної півкулі, кімнатні квіти, батьківщина яких – Південна півкуля, навпаки, навесні готуються до стану спокою, і всі процеси у них загасають.

На що ж потрібно звернути уваги квітникарю, щоб втомлені від нестачі сонця і світла кімнатні рослини безболісно почали весняно-літній сезон?

Когось на сонце, а когось і в тінь

Звичайно, сонце – це джерело життя, при його нестачі рослини хворіють і чахнуть, саме тому взимку, коли рослини відчували дефіцит сонячного світла, ми намагалися їх виставити на південне вікно. Але з приходом весни дні стають довшими, а сонце яскравішим, тому саме час переставити рослини помірного освітлення (бегонії, цисуси, різні ароїдні, сенполії та ін.) на вікна, що виходять на захід або схід, або ж додатково притіняти їх в сонячні дні. Тіньовитривалі рослини (плющі, аспідістри, папороті та ін.) найкраще розташувати на відстані 1-2 м від вікна, а виткі та ампельні – на бічних стінах ближче до вікон, але так, щоб на них не падали прямі сонячні промені.

Прокинься красуне!

Весна – час пробудження кімнатних рослин, що знаходяться взимку в стані спокою. В кінці лютому-на початку березня висаджуємо їх в горщики і переносимо на світло. А щоб рослина швидше прокинулася, на кілька годин виставляємо її на південне віконце. Допоможе прокинутися рослині, що заспалася, і полив теплою водою, після такого теплого душу зазвичай прокидаються і починають розвиватися навіть запеклі соні.

Час пересадки

Весна – оптимальний час для пересадки кімнатних рослин. Але тут теж є свої нюанси: квітучі весною рослини пересаджують після закінчення цвітіння, а кімнатні хвойні – влітку. Пересаджувати найкраще методом перевалювання, в цьому випадку рослини добре приживаються і практично не хворіють. Молоді рослини пересаджують щорічно, старі – через 2-3, а деякі види через 4-5 років. В першу чергу пересаджуємо рослини, яким тісно в горщику (в цьому випадку вся земляна грудка щільно обплетена корінням), якщо земля закисла або виснажилася, і рослини не можуть нормально розвиватися (хворіють, немає приросту, опадає листя і т.д.). Якщо ж рослина непогано себе почуває, то можна обмежитися заміною верхнього шару ґрунту.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Санітарне і формуюче обрізування

Березень-початок квітня – оптимальний час для проведення обрізування. Вирізуємо всі сухі, слабкі пагони та ті, що зростають всередину крони, а також уражені хворобами і шкідниками. Проводимо формування крони.

Полив

Навесні рослини потребують інтенсивного поливу, адже у них почався активний період росту і розвитку. Але тут теж не варто перестаратися. При поливі потрібно враховувати біологічні особливості рослин, адже є вологолюбні, а є і посухостійкі. Якщо кактус навесні поливаємо один раз на тиждень, то бальзамін – щодня.

Підвищити вологість в приміщенні можна і за допомогою обприскування. Обприскування дуже люблять пальми, драцени, папороті, фікуси, лаври та інші рослини з щільним шкірястим листям. А ось колеуси і деякі види бегоній обприскування зовсім не переносять. При попаданні бризок у них на листках утворюються плями, що нагадують опік.

Підживлення

Рослини, які пережили зиму, потребують підживлення. Найпростіше купити готові добрива для квітів і удобрити згідно з інструкцією. Деякі квітникарі полюбляють органічні добрива: коров’як, розчин на основі курячого посліду та ін. Наприклад, фікуси, пальми, цитрусові, дифенбахія, монстера прекрасно реагують на такі підживлення. Використовують для підживлення і підручні засоби: настій кропиви, бананову шкірку, воду після миття м’яса і риби, спитий чай і каву і т.д. У цьому винахідливість наших квітникарів не знає меж.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ