Осіннє прибирання в квітнику обов’язкове!

Осіннє прибирання в квітнику обов'язкове!
Реклама

Підготувати до змін проживання своїх городніх і садових улюбленців ми повинні заздалегідь, дуже дбайливо. Не пошкодити і не нашкодити! Це головна умова. А ще – виконати всі необхідні для успішної зимівлі рослин маніпуляції так, щоб у наступний сезон вони увійшли «у всеозброєнні» – відпочилі, здорові, повні сил для росту, цвітіння і плодоношення.

Головні роботи вже успішно виконані: зібраний урожай, заготовлене насіння овочевих і квітучих рослин, розсаджені кущі малини, полуниці, суниці, прибрані грядки, що звільнилися. Можна в цей час зробити розбивку грядок для майбутніх насаджень, підготувати посадочні ями для весняних посівів і посадок. Намітили висадити дерева і кущі восени – саме час зайнятися цим.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Проводимо обрізку багаторічників дбайливо

Квітники теж не повинні залишатися восени без уваги. Рослини, які зберігають свою декоративність взимку, краще не обрізати. Багаторічні квіти в погожі сонячні дні обрізати треба обов’язково, щоб прибрати зів’ялі, обламані листки і гілки, які можуть загнивати – рослина почне хворіти і може загинути.

Якщо не провести обрізку багаторічних насаджень восени, за зиму стебла на них стануть твердими, а навесні будуть заважати розвиватися молодим паросткам. Почнемо вирізати, можемо поранити молодняк.

Свої численні лілії, іриси, в тому числі й карликові, привожу в порядок дуже ретельно. Прибираю сухі, зламані стрічки-стебла, обрізаю, залишаючи 10-12 см над землею. Лілії не викопую. Після обрізки вони прекрасно зимують.

На таку ж висоту обрізаю стебла хости. Роблю обрізку не поспішаючи, дбайливо, щоб не пошкодити ніжні та такі соковиті до кінця літа листки.

Кілька рядів півоній на ділянці – моя гордість. Коли зацвітають, просто суцільна лінія пишного різнобарв’я, а в повітрі солодкий аромат. Обробляю восени кожен кущик: обрізаю, щоб над землею був пеньок з живими бруньками, прибираю ретельно все сміття, розпушую землю і рясно поливаю.

Обрізку флоксів щороку проводжу по-різному, чергуючи висоту стебел, які залишаються зимувати. Один рік обрізаю під корінь, на другий – залишаю пеньки висотою 5-7 см.

Гортензії обрізаю частково, прибираючи пошкоджені, засохлі. Вкорочую старі стебла, щоб дати простір молодим. І намагаюся в цей час сформувати кущ, не спотворювати його, обрізаючи все підряд. Він «віддячить» навесні, а особливо при цвітінні. Потрібно буде тільки підправити злегка, і кущі гортензій розростуться пишними кулями.

Деякі клематиси у мене ще цвітуть. Я їх обрізала частково, прибравши засохлі гілочки і листя. Основна обрізка буде на початку листопада. Ті, які відцвіли і вже готуються «до спокою», обрізаю зараз, залишаючи 15-20 см від землі. Цвітіння на майбутній рік утворюється на молодих бруньках і буде рясним.

Троянди ще радують око активним цвітінням. Обрізка їх чекає пізніше, коли почнуться перші заморозки. Але гілки, де є відцвілі бутони, обрізаю обов’язково. Так робила весь сезон.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Підгледіла в Інтернеті, як красиво і незвично обрізають сьогодні юку. Можна сказати, проводять художню обрізку, формуючи кущ, подібно до ананасу. Треба потрапити на цей час, рівномірно зрізуючи кожен довгий лист юки, щоб вийшов об’єм, як у бейсбольного м’яча. Верхівку залишити зі стеблами. Дуже схоже на ананас! Здорово виглядає!

Хочу нагадати про обробку садового інвентарю. Секатор або ножиці, якими користуєтеся при обрізуванні рослин, обов’язково обробіть Хлоргексидином. Ось вже воістину унікальний засіб, виручає в будь-якій справі.

Постарайтеся не залишати на весну через крайню зайнятість таку процедуру, як обрізка і чистка кущів багаторічних рослин на ділянці. Навесні турбот буде ще більше. Та й ділянка взимку повинна бути гарною, «причесаною».

Людмила СТАСІЙ,
квітникар. м. Одеса.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ