Капуста любить прохолоду

Капуста любит прохладу
Реклама

Читати російською мовою

Перші овочі для кожного городника – найбажаніші. Ось чому так радіємо першому огірочку і отримуємо ні з чим не зрівняне задоволення від першої тарілки борщу зі свіжої капусти. Мені своїх домашніх вдається порадувати цією стравою, а також пиріжками з капустою зі свого городу вже наприкінці червня. А дозволяють мені це зробити свої секрети агротехніки її вирощування.

Розсаду капусти готую зазвичай з середини березня до 10 квітня. Насіння сію в ящички із заздалегідь підготовленим ґрунтом і відразу ж виношу в засклену лоджію: нехай ніжні сходи з’являться пізніше, ніж в кімнаті, зате рослини не витягнуться, будуть міцними, приземкуватими.

Можна також вирощувати капусту і між рамами в пакетах з-під молока. Тільки не забувайте відкривати рами з боку кімнати, а рослини прикривати від сонця, щоб вони не страждали від спеки і опіків.

При відростанні першого справжнього листка розсаду пікірую у торф’яні горщики, прищипуючи центральний корінець. Потім проливаю розсаду слабким розчином мідного купоросу (профілактика від чорної ніжки) і знову виношу рослини в лоджію. Гартуючи рослини поступово, привчаючи її до зниженої температури, помірного поливу і правильного живлення.

Надлишок азоту знижує, а помірні дози фосфору і калію підвищують холодостійкість рослин. Тому за тиждень до висадки у відкритий ґрунт поливаю капусту витяжкою суперфосфату (подрібнюю товкачем 2 ст. ложки добрива, заливаю 1 л гарячої води, настоюю 1 добу, проціджую і розбавляю водою до повного відра).

Висаджую розсаду в кінці квітня або на початку травня, обов’язково в похмуру погоду або під вечір. Напередодні роблю посадкові лунки, в кожну кидаю щіпку суперфосфату, жменю пічної золи, перемішую з землею і рясно поливаю. Розсаду заглиблюють, щоб листя менше тріпав вітер. Однак сорти з коротким стеблом сильно заглиблювати не можна: якщо нижнє листя торкнеться до землі або навіть буде присипане нею, то рослини можуть захворіти або пошкодитися слимаками.

На ділянці буваю тільки у вихідні, і протягом тижня поливати її нікому. Для захисту від зайвої втрати вологи зверху прикриваю капусту листям лопуха. А від заморозків, які часто трапляються в травні, на рослини накидаю покривний матеріал або ставлю дуги і натягую плівку.

Для захисту від шкідників рослини капусти обпудрюю золою, а між ними висаджую селеру, кріп на зелень і вибраковану розсаду томата (не для отримання врожаю). Також для захисту від шкідників і хвороб 1 раз на тиждень обприскую рослини до зрізання качанів настоєм помідорового бадилля 
(4 кг пасинків настоюю тиждень на сонці у відрі води, а перед використанням розводжу 1:10). В результаті обходжуся без хімічних препаратів.

Якщо погода в червні тепла і сонячна, то вже в кінці місяця знімаю щільні качани ранніх сортів капусти.

Н. І. РОДИНА.
смт Велика Лепетиха
Херсонської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ