Базилік з насіння і живців

Базилик из семян и черенков
Реклама

Читати російською мовою

Найбільш поширеним способом вирощування базиліку є вирощування з насіння прямим посівом у ґрунт або через посів його на розсаду в дерев’яних ящиках або пластикових контейнерах. Якщо хочете мати свіжу зелень базиліку взимку на підвіконні – саме час його сіяти на підвіконні на розсаду. Поки щедре серпневе і вересневе сонце рясно заливає ваші підвіконня, рослини встигнуть набратися сил перед холодними похмурими місяцями осені та зими.

Щоб підтримувати потрібну для появи сходів температуру і вологість, ящики необхідно накрити поліетиленом. Досить тижня, щоб насіння проросло. П’ятисантиметрові паростки необхідно обережно перемістити на місце їх постійного подальшого зростання – або у відкритий ґрунт (можна висадити частину під плівку на осінь), або в інші ємкості на підвіконні чи в тепличці. Щоб рослина росла вшир і набувала форми кущика, необхідно прищипнути її верхівку, коли з’являться перші 4-5 листочків.

Якщо насіння немає в наявності, але є сама рослина, можна її розмножити живцюванням. Базилік має властивість легко вкорінюватися і досить невибагливий. Для цього потрібно стебла з живцями помістити у воду – і вже через тиждень з’являться життєздатні корені, а через пару тижнів рослина готова до висадки у відкритий ґрунт або ємкість для постійного зростання.

Щоб успішно вирощувати базилік, потрібно підібрати для нього тепле місце, досить сонячне, регулярно поливати і розпушувати ґрунт. Поряд з багатьма іншими травами і овочами, базилік досить успішно росте в домашніх умовах в горщиках або інших ємкостях. В таких умовах ґрунт повинен бути легкий і структурний, регулярно удобрений азотними підживленнями, що забезпечить активне зростання зелені.

У зимовий період базилік необхідно перемістити в тепле місце. Якщо забезпечити підсвічування, то він легко вирощується на підвіконні протягом усього року.

Ідеальними сусідами для базиліку будуть, як в ґрунті, так і на підвіконні, томати, огірки, всілякі види перцю і листова капуста (вона теж чудово росте в горщиках взимку).

Техніка збору врожаю, вирощуваного на підвіконні, полягає в збереженні основного стебла. Досить просто зривати або зрізати верхівки пагонів з листочками. Це також простимулює нове зростання зелені та збереже кущ живим більш ніж на рік (по весні його просто можна буде висадити в ґрунт, де він швидко розростеться).

Денис ТЕРЕНТЬЄВ,
біолог, агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ