Троянди для кімнатного квітникарства: поліантові, бенгальські, китайські

Троянди для кімнатного квітникарства: поліантові, бенгальські, китайські
Реклама

Зміст

 1. Поліантові
  1. Сорти
 2. Бенгальські
  1. Сорти
 3. Китайські (мініатюрні)
  1. Сорти
 4. Розмноження
 5. Обрізка
 6. Поради по догляду
 7. Якщо квіти захворіли

В любительському кімнатному квітникарстві троянди займають особливе місце. А для того, щоб ці прекрасні квіти активно розвивалися і радували погляд, спочатку треба вибрати з безлічі видів і сортів ті, які найкраще будуть почувати себе у вашому домі.

Поліантові

При схрещуванні чайної троянди з багатоквітковою (R. Multiflora) в 70-х роках XIX століття були виведені багатоквіткові поліантові троянди. Непримхливі, прекрасно ростуть в кімнатних умовах. Мають маленькі квітки червоного, рожевого, білого і помаранчевого кольору діаметром 2-4 см, які розташовуються на кінцях пагонів великими декоративними суцвіттями. Цвітуть тривало і рясно. Поліантові троянди невисокі – 25-60 см. 
Стійкі до хвороб.

Сорти

Катарін Цеймет. Квітки чисто-білі, махрові з запашним ароматом. Листові пластини дрібні яскраво-зелені.

Мадам Норберт Лававассер – червоноколірний сорт з ексклюзивним відтінком світло-малинового вина і тонким ніжним ароматом. Листя зелене, глянцеве, щільне з дрібно розсіченими прилистками.

Orleans Rose. Рожево-кармінова напівмахрова квітка з 9-16 пелюстками з центральною білою частиною і світло-зеленими листовими пластинами.

Глорія Мунді – квітки помаранчеві з червоним відтінком кулястої форми, махрові. Довго не в’януть і зберігають яскраве забарвлення.

Камео – махрові квітки сферичної форми лососево-рожевого кольору з насиченим приємним ароматом.

Бенгальські

Ці чудові створіння родом з Індії. Будучи одними з кращих, увійшли в колекцію першого розарію в Європі, організованого Жозефіною, дружиною Наполеона. Вони приваблюють красивою формою бутонів, витонченими квітками, багатою кольоровою палітрою, але майже не мають запаху. Це низькорослі кущисті рослини з дрібними приплюснутими листочками середньої густоти. Внаслідок майже безперервного цвітіння бенгальські троянди називають «місячними».

Сорти

Перла де Альканада. Квітки яскравого, насиченого, рожевого кольору діаметром 3-5 см з легким, але стійким ароматом. Висота компактного куща – 15-30 см.

Офелія. Рослина, немов абрикосово-рожевий серпанок, оповита ніжними махровими пелюстками. Аромат у цього сорту тонкий, ледь вловимий.

Сетіна, Армоза. Характеризуються рясним цвітінням і невеликим розміром. Мініатюрні граціозні бутони рожевого тону виділяють легкий аромат.

Китайські (мініатюрні)

Виведені в Голландії шляхом схрещування бенгальської і троянди Рулетті. Висота – 25-45 см. За формою квіток схожі на троянди з груп чайно-гібридних і флорибунда. Мають різноманітну палітру відтінків: піняво-білий, пудрово-рожевий, кармінно-червоний, золотисто-жовтий. Цвітуть на приростах поточного року.

Мініатюрні троянди іноді утворюють дуже сильні пагони, які порушують симетрію куща. Тому для підтримки збалансованого росту, такі пагони видаляють.

Сорти

Піксі Моув. Діаметр ароматних, махрових, спочатку яскраво-червоних, пізніше пурпурних квіток, становить 4-5 см. Висота кущів – 30-40 см.

Санмейд. Рослина висотою 20-
40 см з махровими квітками діаметром 5 см золотисто-жовтого кольору, з часом набувають помаранчево-цегляного відтінку. У повному розпуску показує серединку.

Бігуді. Невисокі мінітроянди висотою всього 20-30 см з яскравими квітками жовтого тону з червоними смужками, мають форму плоскої чаші з 20-25 пелюстками. Листові пластини дрібні, гладкі та дуже щільні.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Розмноження

Троянди добре розмножуються живцями. Для цього беруть середні, верхні частини пагонів, що закінчили цвісти, але, коли ще пазушні бруньки не встигли прокинутися, з 3-4 міжвузлями 10-12 см довжини, діаметром 0,3-0,8 см. Нижній зріз робиться під брунькою, верхній – над брунькою (0,2-0,3 см).

Листові пластини з нижніх вузлів живця відрізають якомога ближче до основи черешка (0,2-0,3 см), у верхній частині (1-2) вкорочують приблизно наполовину. Живці висаджують в крупнозернистий пісок, перліт, суміш піску з торфом і заглиблюють на 2-3 см.

Обрізка

Для розкішного цвітіння троянд їм потрібна грамотна обрізка. Стебла зрізують на 0,5-1 см вище бруньки. Зріз повинен бути похилим, під кутом 45°. Якщо обрізати стебло занадто близько до бруньки – вона не розкриється, і новий пагін не виросте. Якщо ж зрізати занадто високо, то новий пагін не виживе. Важливо враховувати і поверхню зрізу. Для обрізки використовувати тільки гострий секатор або ніж. Після обрізки потрібно обробити місце зрізу будь-яким антигрибковим препаратом.

Якщо у вас троянди утворили короткі неквітучі пагони, то це означає, що їм не вистачає світла і живлення. Не поспішайте вирізати «сліпі» пагони – 
вони є джерелом асиміляції і прискорять пробудження більш сильних квітучих пагонів.

Поради по догляду

 • Щоб троянди пишно цвіли, слід купувати тільки здорові рослини в торгових комплексах або садових центрах, де є відповідні фахівці.
 • Забезпечувати хорошою циркуляцією повітря.
 • Правильно поливати.
 • Не забувати про профілактику захворювань.
 • Ставити троянди там, де світло і немає протягів, щоб ними не вивітрювалися корисні ефірні олії.

Якщо квіти захворіли

При ураженні чорною плямистістю, яка проявляється у вигляді чорно-бурих або чорних плям на верхній стороні листа, листя жовтіє і опадає. Боротися із захворюванням можна за допомогою мильного розчину (25-30 г господарського мила розвести в 1 л гарячої води і охолодити). Отриманим розчином обприскати рослини.

Цей засіб допомагає на початковій стадії захворювання. Якщо ж воно запущене, то на допомогу прийдуть фунгіциди (Абіга-Пік, Оксіхом, Вектра, Дискор, Фітоспорин-М).

Кущ, який перехворів, обрізають: видаляють всю уражену частину. Не поспішайте викинути саму рослину – поборіться за її життя.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ