Блискучі монетки. Правильно вирощуємо «грошове дерево»

Блестящие монетки. Правильно выращиваем «денежное дерево
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Таємна сила товстянки
  2. Вирощування
  3. Профілактика шкідників
  4. Чому не цвіте товстянка?

Квітникарі чомусь охочіше вирощують всіма улюблені глоксинії, сенполії, гіппеаструми, а ось товстянку – мало хто, посилаючись на те, що цвітіння цієї рослини можна побачити нечасто. Проте, товстянка буде цвісти, але при дотриманні ряду неодмінних умов. Вона, як не можна краще, підходить для композицій з горщикових культур і незамінна в фітодизайні.

Ця рослина родом з тропічної Африки і Мадагаскару, відноситься до родини Товстянкові. У світі існує понад 200 її видів. Товстянку часто в побуті називають «грошовим деревом» через схожість листових пластин з блискучими монетками. У природному середовищі розвивається у вигляді куща або дерева і може досягати висоти понад два метри.

Товстянку вирощують як кімнатну рослину, проте на відкритому повітрі вона може спокійно проводити все літо. Проте рослину спочатку потрібно притінити, щоб вона звикла до сонця і листові пластини не згоріли. Також необхідний захист і від дощу.

Таємна сила товстянки

Ця рослина радикально змінить в кращу сторону енергетику дому і робочого місця, зніме напругу життя, поліпшить емоційний стан, приверне удачу, щастя, здоров’я, силу волі, розвине мудрість і інтуїцію, допоможе позбутися недоліків, і, звичайно ж, оздоровить приміщення і очистить в ньому повітря.

Товстянка має протимікробні властивості, виділяє фітонциди, які поглинають частинки пилу і підвищують кількість негативно заряджених іонів у повітрі. Також вона робить благотворний вплив на здоров’я господарів: зміцнить кістково-м’язову систему.

Вирощування

Ґрунт для товстянки повинен бути легким, пористим, добре проникним для повітря і вологи. Рослини можуть хворіти і погано розвиватися через недостатньо пухку землю в горщиках. Ґрунт можна придбати в садовому центрі або приготувати самостійно. Найбільш підходяща ґрунтосуміш – дернова і листова земля з річковим піском з додаванням дрібного гравію або битої цегли. Гравій можна замінити агроперлітом, який знижує кислотність ґрунту і гальмує процеси засолення ґрунту. Бажано, щоб весь низ квіткового горщика був засипаний шаром дрібних черепків. При цьому на черепки краще насипати пісок і додати трохи товченого деревного вугілля.

Поливають товстянку нечасто. У молодих рослин потреба води значно більша, ніж у старих. Взимку потрібно поливати якомога рідше, але стежити, щоб земля не пересихала. При зайвому поливі та досить високій кімнатній температурі рослини можуть піти в ріст, а через відсутність світла вони будуть витягнутими і слабкими.

Для цього необхідно знизити температуру, відгородивши вікно з товстянкою від решти кімнати склом або поліетиленом. Оптимальна температура взимку для товстянки – 8-10°C. Навесні полив збільшують, при цьому стежать, щоб вода промочувала всю земляну грудку, а в піддоні не залишалася. Вода для поливу повинна бути м’якою і не містити вапна. Після поливу землю можна злегка розпушити для забезпечення доступу кисню до коріння.

Товстянка – світлолюбна рослина, проте не переносить прямих сонячних променів, тому її притіняють. У теплій кімнаті з сухим повітрям рослина починає в’янути і скидає листя. Для створення необхідного повітряного режиму рослину ставлять якнайдалі від опалювальних приладів і проводять обприскування листя водою кімнатної температури.

Також корисно час від часу горщик трохи повертати для рівномірного розвитку пагонів, інакше вони будуть рости в одному напрямку.

Товстянці навесні та влітку необхідне підживлення органічними і мінеральними добривами. Для нормального розвитку рослин потрібні азот, фосфор і калій. При нестачі азоту забарвлення листових пластин стає блідим, а пагони тонкими і кволими. Фосфор забезпечує зростання здорової кореневої системи, а калій підвищує стійкість рослин до зовнішніх впливів.

Рослини не можна підживлювати тільки мінеральними солями, хорошим органічним добривом є пташиний послід, який тримають у закритому посуді. Додають його в воду для поливу в такій кількості, щоб вона стала каламутною.

Пам’ятайте, що добрива не застосовують при сухій земляній грудці. У зимовий період рослини зовсім не удобрюють.

Профілактика шкідників

Для запобігання нападу шкідників рослину періодично обприскують (раз на декаду) тютюновою водою або слабким настоєм махорки, крім того, проводять регулярне обмивання листя м’якою губкою від пилу і бруду. Мошки і черв’ячки з’являються в закислій землі. Вона закисає від занадто частого поливу або при відсутності необхідного дренажу, а також, якщо рослина знаходиться у великій, не за розміром ємкості. При виявленні ознак захворювання або пошкодження шкідниками, рослини ізолюють від здорових.

Дуже корисно використовувати біопрепарат «Екстрафлор від ґрунтової мошки», створений на основі соснової хвої і насіння календули, до того ж при його внесенні в ґрунт стимулюється ріст кореневої системи.

Чому не цвіте товстянка?

– Рослина не зацвіте, якщо поміщена під прямі сонячні промені. Щоб з’явилися бутони, її треба поставити на північне вікно, де менше світла.

– Ґрунт повинен бути слабокислом. Рекомендується використовувати для підживлення фосфоровмісні добрива.

– Так як товстянка відноситься до роду сукулентних рослин (має спеціальні тканини для запасу води), важливо проводити полив навесні та влітку рідкісний, але рясний, взимку – помірний.

– Обрізка. Тут є одна тонкість. Важливо правильно визначити, коли потрібна обрізка для стимуляції росту, а коли – для стримування росту рослини.

– Періодична, по мірі росту рослин, перевалка в більші ємкості.

– Завжди пам’ятайте, що рослина не переносить протягів (може скинути листя) і боїться холодного повітря з кватирки.

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ