Солодкий перець: особливості вирощування

Сладкий перец: особенности выращивания
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Умови для розташування
  2. Переселення у відкритий ґрунт
  3. Полив повинен бути помірним
  4. Маленькі хитрощі

Хоча за перцем і закріпилася репутація примхливого овочу, вирощувати його не так вже й складно. Потрібно лише знати деякі особливості цієї пасльонової культури.

Солодкий перець, який ще прийнято називати болгарським, овоч не тільки смачний, але і надзвичайно корисний. За вмістом вітаміну С він перевершує лимони і чорну смородину. Крім цього, в ньому цілий набір інших вітамінів і мікроелементів. Одним словом, перець – джерело корисних речовин.

Болгарський перець зміцнює судини, розріджує кров, завдяки цьому знижує артеріальний тиск, корисний при цукровому діабеті, а також при анемії, занепаді сил, зниженому імунітеті, остеопорозі. Перець стимулює роботу шлунку і підшлункової залози, покращує пам’ять і стан нервової системи, корисний для очей, допомагає боротися із захворюваннями дихальних шляхів.

Протипоказаний овоч при виразковій хворобі та гастриті.

Умови для розташування

Для вирощування перцю важливо правильно вибрати ділянку. Ця південна рослина дуже любить сонце, тому висаджувати її потрібно на відкритій території. Для перцю необхідний добре удобрений пухкий ґрунт. Бажано звернути увагу на попередників. Підійде для посадки розсади ділянка, на якій до цього росли помідори, огірки, цибуля, картопля, морква, баклажани.

Овоч дуже чутливий до поживних компонентів. Тому потрібно перед посадкою полити кожну лунку розчином: 30 г суперфосфату і 7 г сечовини на 1 відро води. На кожну лунку знадобиться приблизно 1 л розчину.

Можна приготувати такий склад: на 1 відро води – 1 ст. ложка суперфосфату і 1,5 ст. ложки Фоскаміду. Також підійде розчин: на 1 відро води – 1 ч. ложка аміачної селітри, 3 ч. ложки сірчанокислого калію і 3 ст. ложки суперфосфату. Непогано зарекомендувало себе комплексне добриво для перцю Кеміра Люкс.

Через 2-3 тижні після пересадки рекомендується провести повторне підживлення. Можна використовувати такі ж розчини.

В результаті першого підживлення перець повинен добре прижитися і активно піти в ріст. Якщо листя добре розвивається і має яскраво-зелене забарвлення, то друге підживлення можна пропустити. Надалі перець рекомендується підживлювати 1-2 рази на місяць.

Використовувати органічні добрива краще в осінній період, під час перекопування ділянки.

Переселення у відкритий ґрунт

Так як перець – рослина теплолюбна, переносити розсаду у відкритий ґрунт потрібно в кінці травня-на початку червня. Коли вже минула небезпека поворотних заморозків і встановилася стабільно висока температура. Процедуру треба проводити у вечірній час, коли сонце наближається до заходу.

Перед пересадкою розсаду потрібно рясно полити. Для захисту від шкідників можна обприскати розчином типу Стріла: 50 г сухої речовини на 1 відро води. Потім обережно вийняти зі стаканчиків разом із земляною грудкою.

Між рядами бажано залишати відстань близько 50 см, між лунками – 
20-30 см. Поглиблювати розсаду в ґрунт треба на рівні верхнього корінця. Кореневу шийку засипати не можна, тому що може розвинутися чорна ніжка або інші грибкові інфекції.

Після пересаджування ґрунт бажано трохи ущільнити і замульчувати. Можна використовувати для цього торф. Цей захід призупинить ріст бур’янів, а перець буде отримувати додаткове підживлення. Але потрібно пам’ятати, що торф при тривалому використанні може закисляти ґрунт. Мульчуючий матеріал потрібно міняти раз на 2-3 тижні. Ґрунт при цьому розпушувати.

Полив повинен бути помірним

Навіть городникам-початківцям відомо, що перець надзвичайно вологолюбний. Але надмірний полив може йому нашкодити. Особливо на початку, коли молоді паростки тільки недавно пересаджені у відкритий ґрунт. Перший час після цього розсада виглядає досить сумно. Період адаптації може тривати до 2 тижнів. Багато господарів у цей час починають її посилено поливати. Незміцнілі корінці загнивають і рослини гинуть.

У нормі поливати перець 2-3 рази на тиждень, залежно від погоди. Потрібно стежити, щоб земля під ним була злегка вологою. Перший рясний полив можна провести не раніше ніж через 5 днів після пересадки перцю у відкритий ґрунт. На кожен кущ йде по 1 л води. Якщо ґрунт піщаний, може знадобитися більш частий і щедрий полив. Можна й на інших видах ґрунту поливати перець частіше, але тоді зовсім невеликою кількістю води – 100-150 мл на одну лунку.

При цьому важливо, щоб вода не була холодною. Бажано, щоб вона прогрілася на сонці хоча б кілька годин перед поливом. В ідеалі температура води повинна бути не менше 22-25°С.

Способом зрошення поливати перець можна до появи цвітіння. Потім – тільки під корінь. Інакше квіти можуть обсипатися.

Якщо затягнулися дощі, перець бажано захистити від них. Для цього над грядками ставлять металеві дуги, на які натягують плівку.

Маленькі хитрощі

Щоб збільшити врожайність куща, потрібно прищипнути його верхівку над 5-6 листком. Це сприяє утворенню бічних пагонів. Таким чином можна збільшити урожай до 30%.

У другій половині серпня можна обірвати на кущах всі квітки. Це допоможе плодам стати більшими і швидше дозріти.

Перці зріють поступово. Технічної зрілості вони досягають через 35-45 днів після появи зав’язі. В цей час їх можна обривати і консервувати. Ще через 30 днів плоди досягають біологічної зрілості. Вони набувають яскравого забарвлення, стають більш м’ясистими.

Підгортати солодкий перець не рекомендується. Цей агротехнічний прийом проводиться для утворення додаткових коренів. Перець їх не утворює. До того ж підгортання може нашкодити рослині – присипане землею стебло може загнити.

Наталія ШАПОВАЛ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ