Редиска йде в стрілкування

Редис уходит в стрелку
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Причина №1 – насіння низької якості
  2. Причина №2 – порушення правил і термінів посадки
  3. Причина №3 – густа посадка
  4. Причина №4 – неправильний полив
  5. Причина №5 – неправильно підібрані добрива
  6. Основні вимоги до ґрунту

Існує п’ять основних причин, через які це відбувається. Після їх усунення проблем з вирощуванням коренеплоду не повинно виникати, і з появою небажаних стрілок теж.

Причина №1 – насіння низької якості

На посадковому матеріалі ніколи не можна економити. Вибирайте сорти, які підходять для вирощування саме у вашій кліматичній зоні. Купуйте насіння декількох сортів, з різними термінами збору врожаю, якщо хочете побалувати себе і рідних редискою протягом усього сезону.

Звертайте увагу на сучасні, а також гібридні сорти. Вони на генному рівні більш стійкі до стрілкування у весняний період. Якщо вирішите придбати протруєне насіння, то це найбільш вдалий вибір, оскільки урожай буде більш стійким до шкідників, наприклад – до хрестоцвітої блішки.

Таке насіння продається в спеціальній замотаній стрічці, воно дорожче, але не вимагає особливих знань для посадки і догляду.

Завжди звертайте увагу на термін придатності насіння. Прострочене насіння зазвичай сходить, але урожай дає слабший.

Причина №2 – порушення правил і термінів посадки

Поведінка рослини безпосередньо залежить від температурного і світлового режиму. Чим довше світловий день, тим активніше редиска прагне до розмноження, тому швидше випускає квіткові стрілки. Особливо це характерно при пізній висадці в кінці травня-на початку червня, коли світловий день збільшується до 12-13 годин.

Якщо ж коренеплід занадто рано посіяти, коли ще нічна температура опускається нижче 7°С, то спрацює захисна реакція, яка стимулює викидання стрілок.

Для висадки найбільш сприятливий період навесні, коли атмосферна температура устоялася на позначці 8°С. На більшій території України – це кінець березня-середина квітня.

Є велика ймовірність, що редиска випустить стрілки й на занадто затінених ділянках. Крім того, в тіні коренеплоди будуть дрібними. Але, як вже говорилося, занадто багато світла призводить до такого ж результату. Значить, його слід вирощувати в місці, де протягом дня буде однакова кількість світла і тіні.

Ґрунт, в який буде висаджуватися насіння, повинен бути пухким, вологим, повітропроникним. Якщо ґрунт виснажений, то восени необхідно удобрити його компостом, перегноєм, деревною золою або некислим торфом. Щоб насіння проростало і розвивалося швидше, висаджувати його потрібно в канавки глибиною не більше 1,5-2 см.

Причина №3 – густа посадка

Щоб отримати великі коренеплоди, а не густе бадилля і стрілки, потрібно уникнути загущення рослин. Для цього в обов’язковому порядку необхідно зробити їх калібрування. При проріджуванні потрібно видаляти всі слабкі і маленькі паростки.

Між кущиками має бути достатньо місця для зростання: між рядами дотримуйтесь відстані в 10 см, між лунками для насіння – по 5-6 см.

Причина №4 – неправильний полив

Потрібно уникати сильного пересихання ґрунту, тому що редиска любить вологу. Необхідно регулярно і рівномірно зволожувати його поливами, інакше він не тільки випустить стрілки раніше терміну, але і плоди вийдуть недорозвиненими і грубими, з гірким присмаком.

Ідеальним режимом поливу грядок з редискою буде 3-4 рази на тиждень. Корінці рослини знаходяться на глибині від 15 до 20 см, тому слід намагатися добре зволожити землю. Якщо не вдається часто бувати в городі, укладіть між рослин торф або солому – це вбереже ґрунт від швидкого висихання і не дасть рости бур’янам.

В обов’язковому порядку розпушуйте землю навколо редиски, тому що необхідні часті поливи спресовують ґрунт, отже, рослина перестає отримувати достатню кількість кисню і вологи.

Причина №5 – неправильно підібрані добрива

Оскільки редиска невимоглива культура, не варто старатися з азотними добривами. Тому що тоді більше сил рослина віддасть на розвиток зелені, але не на зростання самого коренеплоду. Ні за яких обставин грядки з редискою не можна удобрювати свіжим гноєм. Якщо ґрунт родючий, то добрива не потрібні зовсім.

З великою обережністю підходять до процесу удобрення речовинами з вмістом фосфору та азоту, які стимулюють ріст верхньої частини рослини, але не коренеплоду. Вирівняти баланс допоможе використання калію, наприклад – у вигляді деревної золи.

Якщо все ж хочеться удобрити ділянку під посадку редиски, то це необхідно зробити за рік до посіву. Цілком вистачить шару перегною, рівномірно розкиданого товщиною в 1 см перед перекопуванням ділянки.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Основні вимоги до ґрунту

Коли встановилася спекотна погода, або ґрунт тепліше, ніж необхідно, то ймовірність, що редиска піде в густу зелень, зростає багаторазово. Цей фактор завжди проявляється й у тих, хто хоче побалувати себе вирощування редиски в житловому приміщенні. В такому випадку краще використовувати для вирощування не підвіконня на кухні або в кімнаті, а балкон, де прохолодно.

Щоб стимулювати зростання коренеплоду, коли з’явиться четвертий листочок на кущику, припиніть полив. Дефіцит вологи перенаправить сили рослини на формування і зростання самого плоду, а не на розвиток зелені.

Зараз вже виведено безліч сортів редиски, які байдужі до температурного режиму і світлового дня, і досить стійкі. Тому вони придатні й для повторних посівів у літній період. Це такі сорти, як Злата, Віра, Глобус, Масляний гігант, Престо, Ілка.

Олександр ВЕРБА, фермер.
м. Краматорськ Донецької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ