Хитрощі при посадці порею, картоплі та кукурудзи

Хитрости при посадке порея, картофеля и кукурузы
Реклама

Читати російською мовою

Я дуже люблю цибулю-порей, тому вирощую її щорічно. Хто не знає – у неї основною їстівною частиною є вибілене стебло. Тому саджу її незвично. Як показав досвід минулих років, грядку під цибулю-порей необхідно робити у вигляді пагорбів і глибоких западин, які чергуються.

Цю цибулю ми вирощуємо через розсаду. Саму розсаду садимо у впадину. Після в процесі з пагорбів будемо брати ґрунт для обтиску рослин з боків. Потрібно мати довгу підземну частину стебла і цим прийомом стає можливим відбілювання несправжньої цибулини рослини.

Для збереження вологи мульчуємо простір між рядами цибулі шаром якомога товще.

Тепер про картоплю. Найпростіший сошник для її посадки – це кілок. Метод випробуваний. Трудомісткість знижується в рази. Простягаємо шпагат, кріпимо його двома кілочками – і все. Ведучий з кілком через кожні 45 см вдавлює його в ґрунт. А ведений підготовлені бульби акуратно опускає в утворені впадини і легким рухом руки засипає бульби землею. Глибина посадки – не більше 8 см.

Але на цьому все не закінчується, а лише починається. У зв’язку з тим, що майбутній урожай буде формуватися на глибині 5 см, а місцями і зовсім буде на землі, потрібно багато мульчі для укриття. З появою сходів постійно, пошарово збільшуємо покривний шар. Насправді це неважко і зовсім нескладно. У будь-якому місці накосив трави, підсушив і поклав. Ось це і є основне призначення проходів між грядками. Не хочете косити – засівайте доріжки квітами, а для мульчі запасайтеся листям.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Теж не влаштувало? Тоді пустіть на мульчу зарості кленів, акацій та інших бур’янів дерев, які масово ростуть в різних місцях. У хід підуть торішні пагони з рясним ніжним травневим приростом. Також відмінною мульчею, яка прослужить мінімум пару років, може стати водна тростина, яку багато хто називає невірно очеретом. По весні її зарості зазвичай просто спалюють. А можна їх вирізати і використовувати для укладання в міжряддях овочів і саду. І бруду не буде, і відмінна мульча вийде.

Тепер коротко про змішані посадки. У травні по часнику раджу висадити кукурудзу. Між рядків часнику – по 4 штуки на погонний метр. При цьому між рядків самої кукурудзи зберігаємо її рекомендовані міжряддя у 70 см. Добрив тут предостатньо. При наявності ґрунтової вологи (за сезон зазвичай здійснюю до 10 поливів часнику і кукурудзи) реально отримуємо два серйозних врожаї з однієї площі.

Слід пам’ятати, що часник любить вологу і тінь. Все це ми йому і надаємо, вирощуючи у співдружності з кукурудзою.

Також сусідство кукурудзи, якщо висаджувати її рідко, буде корисним гороху, квасолі, а якщо вона витка – це буде взагалі опора для росту, кущова отримає легку минаючу тінь від спеки.

Олександр РОДНИЙ,
інженер-технолог.
м. Бахмут Донецької обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ