Прикрасимо сад вейгелою

Украсим сад вейгелой
Реклама

Читати російською мовою

Вейгела – для нас рослина рідкісна і екзотична, хоча у європейських садівників вона давно і заслужено користується великою популярністю. І недарма. По-перше, вейгела дуже декоративна. Причому не тільки в період цвітіння, але і протягом всієї вегетації. А по-друге, вона досить невибаглива, легко розмножується і не вимагає складного догляду: на одному місці може рости більше 30 років.

Вейгела відноситься до красивоквітучих листопадних чагарників і є близькою родичкою жимолості. Всього існує близько 15 видів цієї рослини. Найбільш морозостійкі з них – це вейгела Варієгата і Міддендорфа.

Під час цвітіння вейгела чарівна: пурпурні, кармінно-червоні, рожеві, бузкові, жовті, кремові та білі дзвоники діаметром до 5 см зібрані в численні пишні суцвіття. Цікава особливість рослини – зміна забарвлення квіток від світлого до більш яскравого і насиченого. Період цвітіння – 2-4 тижні, більшість видів вейгели цвіте двічі на рік: весною (з початку-середини травня до середи-
ни-кінця червня) і в кінці літа-на початку осені (з кінця серпня до початку жовтня).

Вейгела, особливо її високорослі сорти, добре виглядають в якості живої огорожі, цей декоративний кущ прикрасить газон, низькорослі сорти підходять для оформлення кам’янистих ділянок. У групових посадках вейгела вдало поєднується з кизильником, низькорослим барбарисом, спіреєю, калиною Бульдонеж, ялівцями, кипарисами, хостами, папоротями і астильбою.

Для посадки вейгели підійде сонячне місце, нормально переносить вона і півтінь, тому можна розмістити цей чагарник під деревами з ажурною кроною.

Важливо, щоб місце посадки було надійно захищене від вітру, так як квітки і листя вейгели легко пошкоджуються вітром: обламуються, обтріпуються, виглядають неохайно.

Для вейгели потрібен родючий, пухкий ґрунт, що містить велику кількість гумусу, з нейтральною або слаболужною реакцією. А для вейгели Міддендорфа підходить слабокислий ґрунт.

Висаджувати рослину рекомендується тільки навесні, так як посаджений восени кущ часто гине в першу ж зиму. Для посадки потрібно вибрати момент, коли ґрунт вже прогрівся, а бруньки ще не набрякли.

Зазвичай використовують трирічні саджанці, так як в цьому віці вони найкраще приживаються. Перед висаджуванням кореневу систему чагарнику слід потримати кілька годин у воді, в яку бажано додати кілька крапель Корневіну, Гетероауксину або іншого стимулятора коренеутворення.

Розмір посадкової ями залежить від того, наскільки родючий ґрунт ділянки. На добре удобрених ґрунтах достатньо зробити яму діаметром і глибиною 40 см. Чим бідніший ґрунт, тим більше повинна бути посадкова яма. В яму укладається ґрунтосуміш, що складається з листового перегною, родючої землі або компосту і 100-120 г Нітрофоски.

При посадці коренева шийка повинна знаходитися на рівні ґрунту. Заглиблення кореневої шийки в ґрунт допускається не більше ніж на 1-2 см. Після посадки кущі слід полити 10-20 л води. Для збереження вологи ґрунт прикореневого кола ретельно мульчують торфом, тирсою, подрібненою корою дерев та ін.

Полив повинен бути регулярним, особливо в перший рік після посадки і в посушливі періоди. Водночас вейгела не переносить перезволоження.

Дорослий кущ вимагає підживлення 2 рази на сезон: відразу після танення снігу повним комплексним добривом (наприклад, Нітроамофоскою) і після першого цвітіння фосфорно-калійними добривами, золою, наприклад. Після підживлення рослину необхідно рясно полити.

В іншому догляд полягає в розпушуванні пристовбурного кола. Ранньою весною проводять санітарну обрізку. Формуючу обрізку проводять відразу після першого цвітіння, поки ще не відросли пагони поточного року, так як під час першого цвітіння квіти з’являються на пагонах минулого року, а під час другого – на пагонах поточного року.

Єлизавета МАРТОВА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ