Малина у стрічковій посадці

Малина в ленточной посадке
Реклама

Читати російською мовою

Малина росте у мене на ділянці вже більше 15 років. І за цей період я переконалася, що ця культура хоч і невибаглива, але і у неї бувають свої примхи. Так як на ділянці у мене багато різних дерев, чагарників і квітів, то малину я садила, як груповими посадками, так і одиночними кущами.

Зі свого досвіду винесла, що найкраще садити малину стрічковим способом в 2 ряди на відстані між рядами 1 м. Такий спосіб часто практикують мої родичі в Польщі. Від них і я цьому навчилася. Адже так чагарники ростуть упорядковано, а не хаотично, і їх зручно обробляти, коли вони йдуть в 2 ряди.

Стрічки найзручніше розташовувати зі сходу на захід. Тоді вони добре освітлені сонячним світлом, а основна частина ягід формується на кущах на висоті від 70 см. Перед посадкою малини не варто глибоко перекопувати ґрунт, я розпушую його плоскорізом на глибину 10-12 см. Важливо, щоб ґрунтові води на ділянці пролягали не ближче 1,25-1,5 м до поверхні землі.

Вирощую кілька сортів малини: Жовтий гігант, Зюгана, Патриція, Пінгвін і Оранжеве чудо. Всі ці сорти мені подобаються за смаком й ароматом. Перші 2 роки після посадки я активно захищала свою малину від бур’янів. Виполювала їх як між кущами, так і між стрічками весь сезон. Потім стала проводити обробки від бур’янів по 2 рази за сезон – навесні та влітку.

На моїй ділянці глинистий ґрунт, на якому добре себе почувають дерева і трава. Тому я висадила малину без проведення глибокої оранки і без удобрення органікою і мінеральними речовинами. Як я помітила, гній приваблює мишей, які псують коріння і кору. При тому, що я не вдавалася до збагачення ґрунту, малина росте добре і не хворіє.

З кожною з вертикальних сторін стрічки я встромляю в землі кілочки і простягаю між ними опори, через які натягую дріт в двох місцях – на висоті 60 см і 1,5 м. Плантація малини розростається в межах стрічки. Поступово пагони і відводи заповнюють вільний простір, їм для цього немає перешкод. Проріджую чагарники я тільки навесні, і то – видаляю лише сухі і віджилі стебла, а також ті, що не отримали розвитку і не зміцніли.

З осені роблю сапкою невеликі канавки для затримання талих вод. З другої половини вересня обрізую точки росту молодих пагонів на висоті 180 см. Це створює умови для відростання і розвитку плодоносних гілок.

Коли починає встигати урожай, щодня збираю свіжі ягідки, поки вони не обсипалися з кущів або не зіпсувалися. У підсумку, з 50 кв. м площі мені вдається зібрати близько 100 кг врожаю в сезон. Цієї кількості вистачає і в свіжому вигляді поїсти всій родині, і на варення, і заморозку.

Ольга ІВАХІНА,
м. Вінниця.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ