Кактуси взимку

Кактусы зимой
Летом мои кактусы растут под открытым небом.
Реклама

Читати російською мовою

Для того, щоб кактуси зацвіли навесні наступного року, необхідно дотримуватися кількох елементарних правил. По-перше, зимівля повинна бути прохолодною, тобто температура на підвіконні повинна не перевищувати 14-16°С.

Якщо рослини знаходяться в сільських будиночках, то пічне опалення досить далеко від вікон, тому температурний режим для кактусів якраз підходящий.

А що, коли в квартирі жарко? І якщо батарея під самим вікном? У такому випадку потрібно якомога довше тримати вазони з рослинами на заскленому балконі, поки остаточно температура на вулиці не опуститься до 6-8°С. Та й світла там побільше, ніж на віконці в квартирі.

Потім заносимо в кімнату і виставляємо на найсвітліше підвіконня. Батарею зверху потрібно прикрити покривалом, щоб потік теплого повітря не безпосередньо піднімався вертикально уздовж підвіконня, а трошки екранувався і більше надходив у кімнату. Потім вазони з будь-якими сукулентами максимально присуваємо до вікна, а за ними можна зі скла або поліетилену сформувати стіночку (перегородку), яка не дозволятиме надходити теплу з кімнати на підвіконня.

Поливати потрібно дуже рідко. Не частіше 1 разу на 3-4 тижні.

А навесні починаємо обприскувати кактуси, пробуджуючи тим самим їх до життя. Знову з потеплінням свої кактуси я переношу на вулицю, але до сонця поступово привчаю. Повільно збільшую полив, коли бачу, що кактуси рушають в ріст. Вже до кінця весни рослини викидають бутони. В цей час переставляти вазони не варто, тому що кактуси скинуть бутони.

Бажаю всім гарного настрою і з прийдешнім Новим роком всіх вітаю! До цієї нагоди я вже прикрасила кактуси як новорічну ялинку (подивіться на фото – дуже гарно і дерева рубати не потрібно!).

Олена САВЕТА,
Миколаївська обл.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ