Прийшов час зайнятися розсадою квітів

Пришло время заняться рассадой цветов
Розсада квітів
Реклама

Читати російською мовою

Прийшла пора подумати про літні клумби і квітники – і зайнятися розсадою квітів. Хоча досвідчені квітникарі скажуть, що вже й запізно, не будемо засмучуватися: невеликі похибки в посадковому календарі допустимі, а правильне проведення висадки насіння і догляд за розсадою дадуть можливість отримати якісний посадковий матеріал.

Що можна висаджувати на розсаду в холодну пору року? Ті рослини, які, давши хороші сходи, раніше порадують нас своїм урожаєм або цвітінням. Висіваємо насіння квітів так рано, щоб вже в перші теплі дні отримати початкове, а потім і рясне цвітіння. Прийнятно це як для однорічних рослин, так і для багаторічників.

Для початку визначимося, що будемо висаджувати. Звичайно, петунію. Різноманіття, різнобарв’я, невибагливість, застосування в різних незвичайних, садових, клумбових, балконних формах викликали велику любов квітникарів та обивателів до цієї рослини. Але не треба зациклюватися тільки на петунії, адже є не менш гідні види квітів, які будуть радувати вас все літо, зацвітаючи першими.

Раджу ось такий, на мій погляд, оптимальний набір рослин, насіння яких в лютому можна висівати на розсаду. Плюс цього набору ще й в тому, що рослин буде достатньо, щоб оформити гарні клумби і не заставляти все підвіконня ємкостями з безліччю видів розсади. Висіваємо петунію, примулу садову, гвоздику Шабо, турецьку гвоздику, еустому, бегонію, лобелію. Це приклад з власного досвіду, ви можете додати улюблені вам рослини, але не перестарайтеся, адже крім квітів висаджуємо в лютому розсаду овочів, зелені, екзотичних рослин, на все повинно вистачити місця.

Світловий день в цю пору року короткий, можливі скачки температури в приміщенні, а це може викликати високу активність грибків. Розподіляємо ємкості з розсадою так, щоб можна було контролювати теплові умови, при потребі використовувати додаткове підсвічування. Для підтримки оптимального температурного режиму існує правило: до появи сходів температура повинна бути вище, а після появи – нижче. Необхідно, щоб світловий день становив 12-14 годин, «досвічувати» краще рано вранці або ввечері.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

60% всіх проблем рослин залежить від їх імунного стану. І це, в першу чергу, ґрунт, в якому рослина виросла. Дуже важливо підібрати його правильно. Магазини пропонують величезну різноманітність субстратів для вирощування розсади. Для квітів ґрунтосуміші зазвичай складаються з нейтралізованого торфу, біокомпосту і розпушувача. Розрізняються вони тільки за пропорціями основних компонентів і добавок – добрив і біогумосу. Покупний ґрунт іноді не виправдовує себе, та й обходиться дорогувато.

Досвідчені квітникарі використовують городню землю (переважно з огіркових або цибулевих грядок), заготовлену ще з осені, збагативши її різними добавками. Ось приклад «базового» ґрунту для розсади квітів: городня земля (2 ч.), перегній (1 ч.), тирса (1 ч.). Свіжу тирсу зволожують слабким розчином аміачної селітри або сечовини. Невитратною добавкою до цієї суміші служать кокосовий субстрат або перліт.

Все більше стають популярними сьогодні торф’яні шайби-таблетки. Вони зручні у використанні, але є один недолік – не можна пересушувати шайбу. Тому ємкість з розсадою в шайбах тримають або під плівкою, пластиковим ковпаком, або між шайбами розкладають гранули гідрогелю, або на дно ємкості викладають зволожений багатошаровий тканинний мат. Інакше сіянці доведеться постійно зволожувати з обприскувача.

Важливе для вирощування міцної і витривалої розсади якісне насіння. Якщо воно покупне, то довіряйте тільки спеціалізованим магазинам, де продають насіння з чітким зазначенням сорту, кількості, терміну придатності. Але ми, бережливі та запасливі, маємо, звичайно, насіння своє, з любов’ю зібране на своїх клумбах.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Насіння рівномірно розподіляємо – засіваємо на вологій поверхні ґрунтосуміші, присипаємо тонким шаром, в 1-2 мм землі та прикриваємо прозорою кришкою (склом, плівкою). Конденсат з-під укриття необхідно періодично струшувати, щоб не відбулося загнивання мікроскопічного сіянця, також провітрювати теплички, щоб уникнути появи цвілі. Замочувати чи ні насіння в різних стимуляторах росту – справа кожного. Але досвід показує, що не замочене насіння дає більш здорові, більш пристосовані до життя сходи.

Пам’ятайте, що не треба загущувати посів насіння, інакше паростки будуть довгими та слабкими. Ні в якому разі не допускайте застою води, це згубно для насіння, а паростки будуть кволими. Нестача освітлення призведе до витягування розсади, вона буде слабкою.

Сходи розсади квітів з’являються через 2-2,5 тижні. Після появи двох-трьох листочків будемо починати пікірування рослин, і краще з цим не спізнюватися. Потім йде пора загартовування і акліматизації сходів. До моменту висадки рослин у відкритий ґрунт необхідно до 2 місяців.

Все сказане про розсаду квітів – це практика, підтверджена досвідом. Використання модних сьогодні засобів, які радять в Інтернеті – окріп, йод та інші стресові препарати – ваш вибір. Аби на благо.

Людмила ГРИГОР’ЄВА.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ