Карбон у природному садівництві

Карбон у природному садівництві
Реклама

Часто пишу: крайності нас не врятують – врятують союзи всього корисного. Яскравий приклад – захист рослин: тільки союз кращих пестицидів і біопрепаратів дозволяє зменшити шкідливі популяції і зрушити в бік переважного біозахисту.

Те ж саме – у всіх галузях рослинництва. Саме високі технології дозволять нам швидко відновити і ґрунти, і ландшафти, і біоценози – зробити землеробство природним. Таких прикладів безліч.

Справжнім проривом для городників став полімер карбон. Якраз з нього роблять стільниковий полікарбонат – майже ідеальний матеріал для теплиць, легких покрівель і укриттів. Але є ще одна іпостась карбону, дуже для нас корисна: з нього виходять відмінні ємкості для різної розсади, а так само для орхідей – їх корінню потрібне світло.

Все це – одноразовий посуд. Я не пошкодував на нього грошей: ніде більше не знайшов квадратних і прямокутних ємкостей потрібного об’єму.

По-перше, це тонкі глибокі тарілки – салатниці. Вони ідеальні для пророщування насіння, кореневищ, різних цибулин і бульб. Так, кволі, але при акуратному зверненні живуть дуже довго. Головне тут – достатня глибина: коріння сіянців добре розвиваються і пересаджуються без стресу. У плоских піддонах так не виходить, потрібно пересаджувати відразу, ледь перший справжній листочок показався. А тут пересаджується двотижнева розсада, що набагато простіше. І вибракування слабких рослин куди виразніше.

По-друге, тут є різні відра. Вони вже міцні та довговічні – служать багато років, цілком окупаючи свою ціну. Головне, вибирати чотирикутні: ґрунту в них більше, а місця займають менше. Я ж тепер розсаду вирощую в 3-5-8-літрових горщиках, і ці достоїнства дуже важливі. Чим більше ґрунту, тим швидше ростуть рослини і тим раніше вони дорослішають – зацвітають, і це без втрат у зростанні!

Не шкодую для цього місця і праці: першу партію розсади для раннього врожаю вирощую у великих ємкостях. І карбонові відра для цього дуже зручні. А більш масову розсаду саджу в ті ж відра по 2-4 штуки. Розвиваються також помітно швидше, і практично не витягуються – на відміну від розсади в маленьких горщиках!

В якості піддонів беру в тому ж магазині глибокі та великі піддони з фольги (вони видні на фото з салатницями).

Якщо чесно, не розумію, навіщо роблять дрібні підставки для квіткових горщиків типу «блюдець». Адже вони не виконують своєї функції! Трохи перелив – і через «блюдце» все на підлогу капає. Для краси хіба що? Так для цього є кашпо. А ось для утримання води і для поливу підживленням знизу фольгові піддони – те що треба. І вони на порядок дешевше лотків для кішок. А більше ніде я таких зручних піддонів і не зустрічав.

Але ж матеріал карбон – тільки один приклад садового хайтека! Тут і різні типи малої техніки – їх зараз тьма, і розумний інструмент, і системи поливу, і нові речовини, і гідрогелі, і фітозахисні сітки, і плівки, і… чого тільки немає.

І все це при розумному використанні (якщо не викидати їх після застосування як сміття, а відправляти матеріали на переробку. – Прим. редакції) – тільки на користь ґрунту, природі та врожаю!

І наше завдання – використовувати всі досягнення науки і технології на благо своєму біоценозу, саду і рослині. І на користь собі: погану роботу з життя прибирати!

Микола КУРДЮМОВ.
Фото автора.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ