Жук-ковалик загрожує з’їсти картоплю

Жук-щелкун угрожает съесть картофель
Жук-щелкун
Реклама

Читати російською мовою

Насправді сам жук-ковалик картопля не їсть, зате він відкладає яйця на городі, а личинки, що вилупилися, ростуть і приймаються за картоплю.

Личинки першого року розвитку (дротяники) харчуються рослинними залишками, прілою травою. На другий і наступні 4 роки вони активно харчуються багатьма рослинами, але найбільше від них страждають посадки картоплі. Прогризені отвори в бульбах стають «дверима» для вірусів і бактерій, через ураження якими плоди гниють і поширюють зараження на всю плантацію.

Жук-щелкун угрожает съесть картофель
Проволочник – личинка Жука-щелкуна

Дротянику дуже подобаються зарості пирію, який прибрати вручну не представляється можливим. Як не вибирай коріння цього бур’яну, а все створюється враження, що ти його висаджував. Навіть маленький шматочок здатний прорости. Для його знищення є два шляхи: рано навесні такі «зарості» накрити чорною плівкою або картоном, щоб пирій не зміг прорости. Без світла він зачахне, але приблизно раз на місяць треба укриття знімати і згрібати зіпсовані частини бур’яну, потім повертати укриття на місце.

Другий спосіб – це обробити його гербіцидом (Раундап, Торнадо), тільки однієї обробки не вистачить, за літо треба обприскати 2-3 рази і тільки пізно восени перекопати цю ділянку, вивернувши грудки назовні.

Існує багато хімічних препаратів для боротьби з дротяником, але вони дуже токсичні, тому їх застосування найкраще залишити на потім.

Навесні, за 10-12 днів до висадки картоплі, роблять пастки. Для цього викопують лунки і закладають туди цілу бульбу, попередньо вимочену добу в розчині інсектициду (підійде будь-яка отрута), і засипають землею. Через пару днів закопану бульбу викопують і знищують всіх личинок, що скупчилися.

Можна закопати банку (0,5 л) на рівень ґрунту з покладеними туди шматочками картоплі, через 2-3 дні її викопати і знищити дротяників, які потрапили до неї.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Багато господарів радять висаджувати по периметру грядок з картоплею кущі чорнобривців з дрібними квітками або календули. Їх запах не подобається жукам-коваликам і самим личинкам.

Восени розкисліть ґрунт вапном або доломітовим борошном, навесні внесіть сечовину під культивацію або розсипте по ділянці золу. Обов’язково після збирання засівайте всю чисту площу сидератами, які потім заорюють у ґрунт. Особливо не до вподоби дротяникам біла гірчиця або олійна редька.

Передпосадкова обробка бульб препаратами Престиж, Табу та ін. теж захистить на деякий час бульби від нападу. Спеціально створені для підземних шкідників Діазинон, Провотокс, Почин, Землин, Базудин, Медветокс-У, Грім, Громобій-2 застосовувати строго за інструкцією, так як вони токсичні не тільки для шкідників, але і для тварин і людей.

Біологічний препарат Немабакт дає дуже хороші результати в боротьбі з дротяником і абсолютно нешкідливий для інших комах.

Дмитро Живогляд, агроном,
консультант газети «Хазяїн», м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ