Який сорт картоплі вибрати для будь-яких умов вирощування

Какой сорт картофеля выбрать для любых условий выращивания
Картофель Саншайн
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Ультраранні сорти
  2. Ранні
  3. Сівозміна

У минулому році мало хто з дачників-городників міг похвалитися високими врожаями картоплі. Через спеку і посуху картопля не вродила практично по всій країні. Більшість господарств скаржилися на низькі врожаї та великі збитки, але, на щастя, є й винятки. Восени мені вдалося побувати в околицях села Забарівка Корюківського району Чернігівської області. Хоча там за весь сезон пройшло всього два дощі, картопля вийшла на славу. А все завдяки новітнім технологіям обробітку і правильно підібраним посухостійким сортам, про які ми і попросили розповісти агронома Олексія ОЛАБІНА.

Прада, Лаперла, Ред Леді, Королева Анна, Саншайн, Гранада, Лабелла, Бельмонда – це сучасні, інтенсивні, високоврожайні сорти. Серед них найбільш посухостійкі Гранада і Бельмонда, які дають стійкі врожаї без поливу навіть при невеликій кількості опадів, – розповідає фахівець.

Ультраранні сорти

Прада – новий сорт, швидко формує урожай дуже високої якості: на це достатньо всього 40 днів. Спокійно росте і на Чернігівщині, і на Херсонщині, і в центральних областях України. Прада – дуже стійкий сорт. Максимальний урожай у нас був 50 тонн з гектара.

Лаперла – сорт інтенсивного вирощування. Він дозріває пізніше, ніж Прада, десь на 10 днів. Цій картоплі, щоб сформувати потужний урожай, потрібен полив, крапельний або дощуванням. Лаперла має красиві бульби правильної форми. Сорт досить стійкий до вторинного росту.

Лаперла формує, в порівнянні з іншими ранніми сортами, більшу кількість бульб (більше 10), тоді як для ультраранніх сортів оптимальним вважається 6-8.

Для тривалого зберігання Лаперла, звісно, не годиться, її використовують для літнього споживання. М’якоть у бульб кремова. Максимальна врожайність – 65 т/га.

Сорт Саншайн – новий середньоранній сорт. У нього характерна довгаста форма бульби, кремова м’якоть. Формує до 25 бульб на кущі.

Картофель Коннект
Картопля Коннект

Технологічна особливість вирощування сорту Коннект полягає в тому, що максимальна кількість внесеного азоту не повинна перевищувати 60-80 кг/га, залежно від типу ґрунту. Всі інші елементи (фосфор, калій) вносимо у звичайних дозах. Великі дози азоту на цьому сорті тільки відтягують терміни плодоношення.

Сорт стійкий, з добре розвиненою кореневою системою, що дозволяє йому непогано розвиватися, навіть при мінімальному вмісті азоту в ґрунті. Коренева система розростається вглиб до 60 см. Досить внести невеликі дози органічного добрива (гній, компост), і рослина буде прекрасно рости і давати хороший урожай.

Сорт добре зберігається, дуже смачний. Імунний до всіх типів фітофторозу.

Коннект дуже врожайний і економічно вигідний сорт. Можна заощадити на фунгіцидах, добривах. Але колорадські жуки його все-таки їдять. Проти жуків необхідно два рази обробити Корагеном.

Ранні

Ред Леді прекрасно виживає в будь-яких умовах: росте і без поливу, і з поливом. Сорт раннього терміну дозрівання, невибагливий, стійкий, відрізняється високими смаковими якостями. Але якщо ви хочете отримати максимальний врожай, Його все-таки потрібно поливати. Максимальна врожайність сорту в Україні – 86 тонн з гектара. Він був відомий ще з 80-х років минулого століття, але називали його в народі Американка.

Бельмонда
Бельмонда

Бельмонда – середньоранній сорт. Бульби круглої форми. Особливо стійкий до вторинного росту. В середньому утворює 10-14 бульб. При поливі дає дуже високу врожайність.

Лабелла
Лабелла

Лабелла – середньоранній сорт. Його характерна особливість – яскрава шкірка, яка сильно відрізняється в залежності від типу ґрунту. На піску вона гладенька, а на чорноземі має сітчасту шорстку структуру. Технологічна характерна особливість – не переносить високих доз гербіциду Зенкор: 150 г на гектар – це максимум, але краще обійтися без нього.

– На мою думку, сорт досить вдалий. З одного боку, він пластичний при вирощуванні, і дуже просто ним оперувати у всіх регіонах України. Він належить до групи середніх, середньоранніх, але в ньому немає ніяких несподіваних моментів під час вегетації. З іншого боку, цей сорт дуже подобається споживачам формою бульби – подовженою і правильною, а також смаком, – розповідає фахівець.

Королева Анна – багатобульбовий, середньостиглий, високоврожайний сорт. Бульби мають привабливу овальну форму з гладкою шкіркою і прекрасними смаковими якостями. Так як сорт зав’язує багато бульб, його слід садити з великими інтервалами, тому що йому потрібна велика площа живлення. В одному кущі може сформуватися від 15 до 25 бульб.

Гранада
Гранада

Гранада – середньостиглий, високоврожайний, стійкий до захворювань (до сріблястої парші, чорної ніжки і т.д.). Універсальний столовий сорт, що дає хороші врожаї в будь-якому куточку країни. Бульби овальної форми з дуже гладкою шкіркою жовтого кольору, легко чистяться, з прекрасними смаковими якостями. Забарвлення м’якоті світло-жовте. Картопля Гранада добра в будь-якому вигляді: підходить для салатів, варіння, смаження, пюре.

Сівозміна

– Ми дотримуємося п’ятирічної сівозміни. Після картоплі на цьому полі вирощуємо інші культури: зернові, технічні, іноді соняшник. Дуже добре йде за термінами посіву просо.

В якості попередника картоплі найчастіше вирощуємо пшеницю, але після того, як прибрали пшеницю, обов’язково сіємо сидерати, – підкреслив Олексій Олабін.

Олена БЕРЕЗКІНА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ