Каллізія, але не та…

Каллизия, да не та...
Реклама

Читати російською мовою

У мене росте кімнатна рослина –
каллізія з дрібним, близько 1 см листям.
У газетах пишуть про цілющий «золотий вус»
і називають його теж каллізією,
але на фотографії ця рослина зовсім інша,
ніж у мене. Як це зрозуміти?
Галина ЛЕТІНА,
м. Слов’янськ, Донецької обл.

Підозрюю, у вас росте зовсім інший вид з численного роду каллізія. Подивіться на фото – чи не ця рослина росте у вас? На знімку зображена колізія повзуча, яку я вирощував багато років тому (в часи навчання на біологічному факультеті, задовго до того, як став відомим агрономом, я серйозно захоплювався тропічними кімнатними рослинами і навіть подумував зробити кар’єру ботаніка-систематика).

Каллізія повзуча являє собою карликову рослину з невеликим листям, яке ледь досягає довжини 1-2 см і покрите ліловими цяточками. На тонких ниткоподібних пагонах вони розташовуються в два ряди. У горщику куртинка каллізії повзучої швидко розростається, утворюючи суцільний зелено-пурпурний покрив.

Відомий же в народі «золотий вус» є зовсім іншим ботанічним видом і називається каллізія запашна. Він теж відноситься до тієї ж родини – Коммелінових, що і каллізія повзуча. Звідси їх і схожість. Слід зазначити, що до цієї ж родини відносять і всім відому традесканцію, видів якої в природі налічується безліч, особливо, якщо порахувати і гібридні сорти.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Каллізія запашна дуже сильно відрізняється від повзучої. Це досить потужна рослина з довгим (до 25 см) шкірястим листям і товстими пагонами. Біля основи рослина утворює безліч дрібних пагонів, за що її і прозвали «золотим вусом».

Це відома лікарська рослина швидко росте, має привабливий вигляд і практично не потребує догляду. Для її зростання потрібен лише місткий горщик і хороше освітлення (на літо я її висаджую в ґрунт). Але може і миритися з нестачею світла, хоча сильно витягується і втрачає декоративність. Не гине навіть від тривалого пересихання землі (рятує м’ясисте стебло і листя), але боїться холоду.

Підготував Денис ТЕРЕНТЬЄВ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ