Осінні зерна

Осенние зерна
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
З віком вітер все сильніше,
і він завжди в обличчя.
Пабло Пікассо.

Неважливо, якою буде осінь: сонячною або похмурою, холодною або дощовою, головне, щоб без хвороб і поганих новин. Але як же без них?! За новинами (поганими або хорошими, а часто різними) треба йти в люди – на ринок, в магазин, в парк, просто на вулицю.

– Чуєш, Петрівно, рослинна олія подорожчала майже вдвічі!

– Так кажуть, що врожай соняшника зовсім низький.

– Та у нас, якби і високий був, все одно б подорожчала!

– Не кажи. Зате, судачать, картопля і далі начебто буде дешевшати.

– Ой, не накаркай! Поживемо – побачимо, хоча віриться насилу…

Знайома картина? Чого вже там гадати на кавовій гущі? Курчат (в даному випадку – врожай) дійсно по осені рахують. Це можна кожному судити, виходячи з власного досвіду. Ось, скажімо, морква, буряк, капуста нині значно дешевша, ніж торік. Я це і по собі відчуваю: коренеплоди на своїй ділянці вдалися на славу: вистачить і собі, і з дітьми поділитися. Те ж саме і з помідорами, перцем, а ось на огірки в нинішньому році не сезон був.

Щоранку я з дозором обходжу свою невелику ділянку, де будинок-сад-город – єдине ціле. Місця мало, а хочеться все втиснути, хоча осягнути неосяжне неможливо. Тепер уже майже все зібрано, крім столового буряка та винограду, грона якого заклично поблискують в скупих променях минаючої осені. На горизонтально-площинній шпалері, як на параді, вишикувалися Лора, Преображення, Талісман, Лівія, хоча моя особлива гордість – сорт Восторг. Напевно, його не випадково так назвали.

Виноградник у мене молодий – всього п’ять років, але вже плодоносить. Минулого року щедро віддячив за турботу, хоча, зізнаюся, не завжди приділяю йому належної уваги через брак часу. Але основні технологічні операції і полив здійснюю вчасно, в рекомендовані наукою і практикою терміни. Першу красуню-китицю подарував сорт Преображення, яка важила 750 г. Навіть онук не наважувався відразу з’їсти таку красу.

Іншим онукам, які приїжджали в гості з Німеччини, більше до душі припали Барон рожевий і кишмишний Велес. Але тут, швидше, спрацювала народна істина, коли на смак і колір – товаришів немає.

А яблука?! Щоранку падалиці відро. Що з нею робити? Вино не женемо, сушок на компот заготовили достатньо. Варення наварили. Живності не тримаємо, щоб можна було пустити на корм. Сусідам або знайомим запропонувати? Так, майже на кожному дворі аналогічна картина. Прямо, як у вірші Андрія Баранова:

Каждое утро падалицы ведро.
А начиналось так: ничего, одно,
молодо-зелено, яблочко-торопыжка!..
Сукровка ягод в тарелке, веранда, книжка.

Щодо ягід, так ще висять на гілках і приваблюють не тільки мене, але і нахабних дроздів: аронія, горобина, годжі. Щодня з’їдаємо з дружиною по десятку ягідок з кожної: чорноплідка підтримує серце і регулює тиск, годжі продовжує молодість і додає сил, ну а горобина – повний набір необхідних вітамінів: хоч так, хоч в чай!

Ось так і живемо, від осені до осені: спочатку ростимо, а потім підраховуємо врожай. Кругообіг не тільки води в природі, а й самого життя. Підсумовуємо праці праведні та, разом з тим, думаємо вже про нові зерна, які будемо висівати по весні. Щоб майбутньою осінню знову підраховувати врожай. А годинник цокає далі…

Пахне зіпрілим під деревом листям,
Зорі мигтять і носами «клюють».
І горобина в червонім намисті
Ніби зібралась в незвідану путь…

Передплата-2021

Час вибору

У Ліни Костенко є такі слова: «Люди не знають, кого вибирати, тому що не можна ж вибрати когось з нікого…». В даному випадку відома українська поетеса мала на увазі політиків, що нагадують про себе якраз напередодні чергових виборів: неважливо куди і неважливо кого.

Щодо друзів, то тут, повірте, є з кого вибирати. Якщо мова йде про друковані засоби масової інформації, то тут на ринку давно (ось уже 26-й рік) і міцно своє гідне місце займає Всеукраїнський тижневик корисних порад «Хазяїн», що став для багатьох настільним практичним посібником з ведення дому, саду та городу. Крім чисто хазяйських справ, на сторінках нашого видання ви знайдете чимало пізнавальних, захоплюючих і просто цікавих матеріалів.

Щоб влитися до наших лав, потрібно оформити передплату газети «Хазяїн» в будь-якому поштовому відділенні України, у листоноші за місцем проживання або, не виходячи з дому, на сайтах: peredplata.ukrposhta.ua або hozjain.ua в меню «Передплата».

Наші передплатні індекси: 89102, 68860 (українською мовою); 33817, 22083 (російською мовою).

Редакція.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ