Полуниця на стружках

Клубника на стружках
Реклама

Читати російською мовою

Ось уже третій рік ми підсипаємо дрібні стружки з-під електрорубанка під садову суницю. Ягода залишається чистою навіть після дощу і менше уражається сірою гниллю.

Після закінчення сезону збору ягід обрізаємо старе листя, підживлюємо комплексними добривами і підсипаємо компостом (поверх тирси). І так залишаємо до весни. А навесні, як тільки дозволить ґрунт, знову один раз удобрюємо і розпушуємо землю навколо кущів.

Звичайно, ця технологія розрахована тільки на город. Насправді краще було б підсипати соломою, але у нас її немає, а дрібні стружки є. Ще деякі дуже рекомендують мульчувати полуницю опалою сосновою хвоєю. Вона добра тим, що відлякує слимаків.

Пробували і тирсу. В результаті не могли ягоди від неї очистити. У минулому році взагалі до полуниці не підходили (так склалися обставини), в результаті вона вся заросла вусами до невпізнання. Але почистили навесні від бур’янів, вирішили вуса не чіпати, все одно ягід вже і не чекали. Тільки компост під кущики покласти встигли.

А результат: такого врожаю у нас ще не було! Незважаючи на загущення, ягоди були великими, чистими, здоровими! Жодного підживлення і обприскування не проводили. Кущі густі настільки, що немає місця для бур’янів, ягоди висять впершись одна на одну.

Тому і рекомендую тепер всім друзям підкладати під полуницю в якості мульчі тирсу з-під рубанка – 
вона велика та не прилипає до ягід. Потім під тирсою довше зберігається волога, що позбавляє від зайвих турбот. Після плодоношення і обрізки листя я міжряддя проходив фрезою (мотоблоком) і тирсу закладав у землю, що підвищувало вологоємність ґрунту.

Полуницю ми садили за схемою 30х80-90 см, тобто в ряду 30 см, а між рядами – 80-90 см. Кожні три роки я замінюю стару плантацію на нову.

Потім у нас виріс такий урожай на нових вусах, що при такій технології обробітку кущі полуниці досягають 30-40 см у висоту (сорт теж грає роль – обробляю Гігантеллу максі), а перші ягоди до 100-150 г. Навіть у трилітрову банку в горловину вони входять насилу.

Микола ГЛУЩЕНКО,
садівник-городник.
Харківська обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ