Дрібниці життя

Мелочи жизни
Реклама

Читати російською мовою

Цитата номера
Ніщо так не стомлює, як балаканина.
Еріх Марія РЕМАРК.

Вміти слухати, а головне – чути – це велике мистецтво. «Не любо – не слухай, а брехати не заважай!» – така нехитра приказка багатьом нагадує про те, чому Господь дав людині один рот і два вуха, щоб більше слухала, а менше базікала.

Щаслива та людина, яка успадкувала таку рису характеру з малих років, і дуже шкода того, кого навіть сумний життєвий досвід не навчив цьому мистецтву. Тому що навіть щось фантастичне, неправдоподібне або таке, що викличе іронічну усмішку, може допомогти знайти правду, послужити поштовхом до пізнання чогось корисного.

У зв’язку з цим згадався епізод з далекого дитинства, який ні-ні, а вилазить назовні. А повідала нам, дітлахам, цю дивовижну історію відома в селі травниця і знахарка баба Марина.

Ще в царські часи одному хворому, який страждав сильними періодичними загостреннями нирковокам’яної хвороби, лікарі призначили дієту без гострих страв. А пацієнт весь час наполегливо вимагав цибулі! Рідні та близькі вважали це примхою хворого і не наважувалися порушувати категоричну заборону лікарів.

Випадок той закінчився трагічно. А ось постійне прохання покійного дати йому цибулі не виходило у родичів з голови. Одного разу хтось із них взяв та й опустив в цибульний сік камінчики, знайдені у покійного в нирках. Важко описати потрясіння близьких, коли через кілька днів вони виявили, що ті камінчики просто розчинилися в цибульному соку!

З тих пір пройшло багато років, а розповідь баби Марини в пам’яті залишилася. Про дивовижні цілющі властивості цибулі людству відомо з давніх часів. Напевно звідти і приказка: «Цибуля – від семи недуг!» Хоча народна медицина застосовує цю звичну всім овочеву культуру для лікування і профілактики набагато більшого числа захворювань.

За часів хрестових походів за вісім цибулин можна було обміняти полоненого. Дуже цінували цибулю як ліки і українці. Її рекомендували від гнійних ран, застуд, цинги, хвороб печінки і нирок, при виведенні бородавок і облисінні, а також від істеричних корчів і сказу.

Сучасна медицина також відноситься до цибулі з повагою. Адже в ній містяться корисні фітонциди, які зменшують дію хвороботворних бактерій, а часто і повністю їх вбивають.

У свій час у Харківському медичному інституті на кафедрі фармакології досконально вивчили вплив цибулі на людський організм, в результаті чого було розроблено декілька лікарських препаратів для загоєння ран, гнійних процесів в легенях, лікування ангіни, шлунково-кишкових і серцево-судинних захворювань, профілактики атеросклерозу.

Усім відома здатність цибулі викликати сльози. У гомеопатії відомий препарат Алліум цепа, який застосовується при лікуванні подразнень слизової оболонки очей і усунення виділень з носоглотки. Правда, в кожному конкретному випадку потрібен індивідуальний підхід.

«Бувають ситуації, коли лікарі при поставленні діагнозу і призначенні лікування запитують у пацієнтів про те, що, на перший погляд, здається абсурдним і прямо не відноситься до лікування. Тому дуже важливо, щоб ті люди, які звертаються до лікарів, особливо до гомеопатів, знали про це і вміли відповідати на такі питання, – ділиться своїми спостереженнями народний цілитель і травник Н. А. Бражник з м. Чернігів. – У кожного з пацієнтів є індивідуальні особливості, навіть коли тим же «ревматикам» або «сердечникам» поставлений однаковий діагноз».

І тут знову згадується розповідь про хворого, який настійно (і, напевно, невипадково) просив цибулі. Але ні лікарі, ні рідні його прохання не почули. А при вдалому збігу обставин, можливо, все б і обійшлося.

Так що будемо слухати і чути один одного. Або хоча б прислухатися. Навіть у дрібницях. Хоча, як відомо, дрібниць в нашому житті практично не буває. З них, зазвичай, все і починається…

Рядки з листів


З талою водою краще

Раніше я з недовірою ставився до корисних властивостей талої води. А нещодавно випадково виявив старий запас насіння огірків, і вирішив спробувати повернути його до життя за допомогою такої води.

Продезінфікував насіння в розчині марганцівки, витримав його добу в розчині соку алое і меду. Потім розділив навпіл: одну частину поклав на серветки, змочені талою водою, а іншу – на змочені водопровідною. З десяти насінин, замочених у водопровідній воді, слабо проросли тільки дві. А на талій воді прокинулися всі, причому паростки були з досить сильними корінцями.

І росте розсада при поливі талою водою теж краще, на поверхні землі в стаканчиках не утворюється білий наліт.

Підгодовую овочі так: склянку біогумусу заливаю літром гарячої снігової води, витримую добу, проціджую і розводжу в талій воді в пропорції 1:5.

В. Ф. СІРИК,
м. Житомир.

Магнітні бурі в червні: 2, 3, 8, 9, 16, 17, 28.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ