Суниця на поверхах. Зручний спосіб для пенсіонерів

Земляника на этажах. Удобный способ для пенсионеров
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Як зробити конструкцію для вирощування суниці на поверхах
  2. Особливість вирощування

В похилі роки у нас з’являється більше вільного часу – можна сповна зайнятися своїм городом. Ось тільки гнучкість хребта вже не та, та й суглоби підводять, щоб низько схилятися до грядок. Особливих зусиль варте вирощування садової суниці. Але тут можна собі допомогти, адже цю культуру можна вирощувати в дерев’яних коробах, розміщених на декількох поверхах металевої конструкції. Це зручно тим, що не треба низько схилятися над грядками, до того ж економиться площа для посадок.

Як зробити конструкцію
для вирощування суниці на поверхах

Виготовляється така конструкція з металевих труб: тут знадобляться зварювальні роботи. Потрібно взяти за основу металеві труби, між якими приварити полиці або, ще практичніше, металеві куточки, щоб вийшла подоба етажерки. Таку конструкцію можна зробити як невеликою, так і досить простягнутою. Найзручніше робити її в 3 поверхи. Нагадує вона відкриту етажерку.

На етажерку поставити ящики шириною 30 см. Висаджувати рослини в них зручно в 2 рядки. Полив суниці при цьому здійснюють крапельним способом. У шухлядки встановлюють стрічку для поливу. Щоб в ящиках не утворилася цвіль, їх треба перед посадкою обробити спеціальними засобами, що перешкоджають загниванню деревини, а також зробити в них дренажні отвори.

Ґрунт під етажеркою застеляють спеціальним матеріалом, що не дозволяє проростати бур’янам, а також щоб зупинити розмноження шкідників. Етажерка зручна тим, що її легко затінювати від палючого сонця за допомогою тіньової сітки.

Заповнюють дерев’яні короби сумішшю землі і торфу в співвідношенні 1:3. Якщо зможете дістати перліт (гірська порода вулканічного походження), додайте його в ґрунтову суміш. Він не дає злежуватися торфу і утримує вологу. З добрив вносять суперфосфат, макро- і мікроелементи тривалої дії. Верхній шар землі при посадці замульчувати тирсою.

Особливість вирощування

Так як затія з етажеркою досить витратна, немає сенсу вирощувати на ній звичайну суницю. Варто віддати перевагу ремонтантним сортам, які плодоносять з травня по жовтень. Наприклад, такі сорти як Королева Єлизавета, Альбіон, Аромас, Капрі та інші. До того ж ці сорти не тільки дають великі і смачні ягоди, але ще і стійкі до хвороб.

У саджанців при такому способі посадки залишається чистою коренева система. Вона не страждає від хвороб і шкідників, а також добре розвивається. Можна потім пересадити такі розетки у відкритий ґрунт, там ці рослини добре приживуться.

Суницю в коробах потрібно регулярно підживлювати органічними і мінеральними добривами. До того ж дуже хороші результати дає підживлення етажерочної суниці вермочаєм. Цей органічний продукт – добриво, отримане в результаті життєдіяльності черв’яків старателів.

З недоліків методу можна відзначити необхідність проведення крапельного поливу, а також те, що посадки доводиться щорічно оновлювати, так як за рік ремонтантні сорти в коробах вичерпують свій потенціал.

Олександр КОНОВАЛОВ.
м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ