Суниця на поверхах. Зручний спосіб для пенсіонерів

0
109
Земляника на этажах. Удобный способ для пенсионеров
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Як зробити конструкцію для вирощування суниці на поверхах
  2. Особливість вирощування

В похилі роки у нас з’являється більше вільного часу – можна сповна зайнятися своїм городом. Ось тільки гнучкість хребта вже не та, та й суглоби підводять, щоб низько схилятися до грядок. Особливих зусиль варте вирощування садової суниці. Але тут можна собі допомогти, адже цю культуру можна вирощувати в дерев’яних коробах, розміщених на декількох поверхах металевої конструкції. Це зручно тим, що не треба низько схилятися над грядками, до того ж економиться площа для посадок.

Як зробити конструкцію
для вирощування суниці на поверхах

Виготовляється така конструкція з металевих труб: тут знадобляться зварювальні роботи. Потрібно взяти за основу металеві труби, між якими приварити полиці або, ще практичніше, металеві куточки, щоб вийшла подоба етажерки. Таку конструкцію можна зробити як невеликою, так і досить простягнутою. Найзручніше робити її в 3 поверхи. Нагадує вона відкриту етажерку.

На етажерку поставити ящики шириною 30 см. Висаджувати рослини в них зручно в 2 рядки. Полив суниці при цьому здійснюють крапельним способом. У шухлядки встановлюють стрічку для поливу. Щоб в ящиках не утворилася цвіль, їх треба перед посадкою обробити спеціальними засобами, що перешкоджають загниванню деревини, а також зробити в них дренажні отвори.

Ґрунт під етажеркою застеляють спеціальним матеріалом, що не дозволяє проростати бур’янам, а також щоб зупинити розмноження шкідників. Етажерка зручна тим, що її легко затінювати від палючого сонця за допомогою тіньової сітки.

Заповнюють дерев’яні короби сумішшю землі і торфу в співвідношенні 1:3. Якщо зможете дістати перліт (гірська порода вулканічного походження), додайте його в ґрунтову суміш. Він не дає злежуватися торфу і утримує вологу. З добрив вносять суперфосфат, макро- і мікроелементи тривалої дії. Верхній шар землі при посадці замульчувати тирсою.

Особливість вирощування

Так як затія з етажеркою досить витратна, немає сенсу вирощувати на ній звичайну суницю. Варто віддати перевагу ремонтантним сортам, які плодоносять з травня по жовтень. Наприклад, такі сорти як Королева Єлизавета, Альбіон, Аромас, Капрі та інші. До того ж ці сорти не тільки дають великі і смачні ягоди, але ще і стійкі до хвороб.

У саджанців при такому способі посадки залишається чистою коренева система. Вона не страждає від хвороб і шкідників, а також добре розвивається. Можна потім пересадити такі розетки у відкритий ґрунт, там ці рослини добре приживуться.

Суницю в коробах потрібно регулярно підживлювати органічними і мінеральними добривами. До того ж дуже хороші результати дає підживлення етажерочної суниці вермочаєм. Цей органічний продукт – добриво, отримане в результаті життєдіяльності черв’яків старателів.

З недоліків методу можна відзначити необхідність проведення крапельного поливу, а також те, що посадки доводиться щорічно оновлювати, так як за рік ремонтантні сорти в коробах вичерпують свій потенціал.

Олександр КОНОВАЛОВ.
м. Харків.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ