Я роблю так

Я делаю так. Советы
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Капуста без розсади
  2. Огірки з чудовим смаком
  3. Полегшення для дачі

Капуста без розсади

Вирощувати якісну розсаду капусти в умовах міської квартири складно. Тому я намагаюся використовувати безрозсадний спосіб вирощування «городньої барині».

Переваг такого способу виявилося багато. По-перше, рослини не доводиться пересаджувати, а значить, виключаються травми і додаткові стреси. По-друге, коріння відразу йде глибоко в землю разом з весняною вологою. По-третє, капуста в цьому випадку менше залежить від поливу.

Ділянку готую з осені на тій грядці, де росли боби, горох або квасоля. Ніколи не висаджую капусту після інших видів капусти, дайкону і редиски. На 1 кв. метр додаю при перекопуванні 3-5 кг перегною або компосту, 300 г деревної золи, 1 л тижневого настою трави, по 1 ч. ложці борної кислоти і мідного купоросу.

Навесні, як тільки дозріє ґрунт, натягую шпагат, відмічаю і готую лунки за схемою 45х45 см для ранньої і 70х70 см для пізньої капусти. За добу до посіву в кожну лунку додаю по 1 склянці перегною, жменю золи, все ретельно перемішую з ґрунтом.

Термін посіву залежить від погодних умов. Зазвичай ранні сорти сію на Великдень, середні або середньопізні – в першій декаді травня. У день посіву лунки злегка розпушую і загортаю на глибину 22-2,5 см. В кожну лунку кладу 3 насінини, мульчую вологим ґрунтом і накриваю, злегка вдавлюючи в землю, лунки прикриваю 5-літровими пластиковими пляшками, у яких зрізую дно і відкручую пробку. Така мініатюрна тепличка рятує рослини від холоду і захищає від хрестоцвітної блішки.

Якщо раптом трапляються заморозки до -5°С, рослини додатково вкриваю нетканим матеріалом. Коли починає відростати друга пара листочків, рослини проріджую, залишаючи одну, найбільш сильну, а викопані пересаджую в лунки, де насіння не зійшло.

Надалі доглядаю за капустою як зазвичай. Підживлення роблю 1 раз на 10 днів. Під кожну рослину виливаю 1 л настою коров’яку або тижневий настій бур’янів з додаванням настою золи (50 г на 10 л води). Регулярно, 2 рази на місяць, обприскую капусту розчином, який готую так: на 5 л води беру по 1 ст. ложці суперфосфату і калімагнезії, п’яту частину чайної ложки борної кислоти. Додаю мікродобрива (1 таблетку розчиняю у воді).

У міру росту рослини капусти підгортаю. При рідкісному поливі і підгортанні коріння сягає глибше в землю в пошуках вологи. Вирощена таким способом капуста встигає добре дозріти. Качани старовинного сорту Слава 1305 в цьому році були масою по 7 кг. Пізні сорти прибираю після перших заморозків.

Л. Ф. Паригін.
м. Ямпіль Вінницької обл.

Огірки з чудовим смаком

Від душі хочу подякувати редакції «Хазяїна» за огірки, насіння яких придбала завдяки рекламі в газеті. У нинішньому році вирощувала гібриди огірка F1 Квітневий, F1 Зозуля, F1 Зятьок, F1 Маячок, F1 Теща, F1 Крокодильчик, F1 Ластівка, F1 Лапландія та інші.

Гібрид огірка F1 Квітневий перевершив всі мої очікування. На його маленьких плітях виросло багато дуже красивих зеленців з ніжною шкіркою і чудовим смаком. Дивно, але розсаду висаджувала у відкритий ґрунт. Останні огірочки зняла в середині вересня, коли перекопувала грядку під квіти.

Після 1 червня зазвичай висаджую гарбузи, кабачки або огірки, а з боків грядки – столовий буряк і отримую прекрасний урожай цих культур. На експериментальній грядці кілька років поспіль вирощую квіти і овочі, чергуючи їх. Виходить досить непоганий результат.

С. А. Мельниченко.
м. Чернігів.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Полегшення для дачі

Щорічно придумуємо для дачі різні пристосування, щоб полегшити свою працю. Наприклад, влітку шпаки, дрозди, галки, ворони були чомусь дуже агресивні, але звичайні лякала для птахів на них не діяли. Придумали використовувати для відлякування пернатих блискучі ялинкові прикраси, гірлянди, фігурки зі скла або фольги. Розвісили їх на палі і палиці, пофарбовані в яскраві кольори (червоний, оранжевий, жовтий). Це непогано працювало, а при легкому вітерці відлякуючий ефект посилювався.

Птахи – відомі любителі насіння соняшнику, та як тільки на рослинах починає утворюватися насіння, ціла армія цих злодюжок злітається в город. Ми надягаємо на відцвілі кошики нетканий матеріал або старі капронові колготки. Таке нехитре укриття захищає насіння соняшнику від пернатих розбійників.

Відомим показником якості ґрунту є дощові черв’яки. Чим більше їх на ділянці, тим краще. Розмножуємо цих добровільних помічників саду-городу так: викопуємо ямку розміром 50х50х50 см, кладемо в неї листя, трохи різаного паперу, шматочки гофрованого картону. Потім виливаємо в цю масу кухонні відходи і запускаємо в ямку зібраних черв’яків. Через кілька днів їх чисельність зростає в 4 рази. Частину черв’яків розкладаємо на грядки, коли перекопуємо ґрунт.

Змайстрували спеціальні легкі ємкості для транспортування розсади з міста на дачу. Дно у них дощате (30х40 см), стінки з рейок довжиною 70 см. Ящик обтягнули поліетиленом, одну з стінок зробили відкидною, щоб зручно було ставити і виймати з нього розсаду. До рейок прикріпили ремінну ручку. Жоден листочок не страждає при перевезенні у такому контейнері. Якщо доводиться транспортувати невисоку розсаду, то в ємкість вставляємо поперечні фанерні перегородки. Вони спираються на «щічки», прибиті до вертикальних рейок.

Начебто, все просто, а як полегшує працю та економить час в гарячу страдну пору.

В. А. СУПРУН.
м. Лебедин Сумської обл.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ