Аромати вдома взимку приносять квітучі рослини

Ароматы в доме зимой принесут цветущие растения
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Хотілося б, щоб в зимовий час
в газеті друкувалося більше матеріалів про кімнатні квіти:
есхінантус, ехмію, хойю та інші,
а також про різновиди кактусів – квітучих і неквітучих.
Умовах їх зимівлі. Зараз такий час,
коли садово-городні роботи відійшли
і можна приділити більше уваги кімнатним рослинам,
які я дуже люблю. Мені часто дарують квіти,
а догляду за ними не знаю.
Л. М. БОСОВА, м. Ізюм
Харківської обл.

Шановна Людмило Миколаївно! Доглянуті кімнатні рослини, безсумнівно, роблять будинок затишнішим, прикрашають і створюють комфортний мікроклімат. Квітучі зелені вихованці – предмет гордості власника. Володарі ж ароматних квіток особливо чарівні.

Мабуть, найбільш яскравий представник – стефанотіс, або мадагаскарський жасмин. Правда, ця сильна ліана потребує опори. Суцвіття-китиці з’являються з весни і до осені, але завдяки шкірястим листкам стефанотіс радує погляд в будь-який час року. Фарфорово-білі квітки нагадують зірочки бузку. Ідеальна температура для них в літній період – 23°С, а взимку – 15°С.

Стефанотіс любить яскраве освітлення, але від прямих полуденних сонячних променів його необхідно притінювати. Благотворно впливає щоденне обприскування теплою водою. Що стосується поливу, то влітку він повинен бути частим – приблизно раз на 2 дні, а ось взимку досить одного разу на тиждень. З травня по серпень раз на 2 тижні підживлюють слабким розчином добрив.

Розмножують стефанотіс стебловими живцями і насінням. Насіння злегка вдавлюють пальцем в суміш піску і торфу, накривають плівкою і ставлять на світло. Проростає воно при температурі 26°С. Молоді рослини пересаджують кожну весну, а великі – раз на 2 роки.

Феєрична у цвітінні і гарденія жасминова. Чудове доповнення до чудової картини – чарівний аромат. У першій половині ХІХ століття її квіти часто використовували у якості духів, вставляючи в петлицю.

У природі цей чагарник виростає до 1,5 м, а на підвіконні рідко досягає і 50 см. Одиночні квітки з’являються влітку. Білосніжні при розпусканні вони з часом набувають кольору слонової кістки. Прикрашають гарденії і велике глянцево-зелене листя.

Гарденія теплолюбна. Взимку температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 18°С. Важливо уникати різких коливань температури, у тому числі і протягів. Навесні і влітку полив повинен бути рясний, а в період спокою, навпаки, помірний. Не можна допускати пересушування земляної грудки, і застою води в коренях. Для поливу використовують м’яку воду. Для цього в неї додають трохи торфу і дають настоятися.

Гарденія полюбляє яскраве світло без прямих сонячних променів. Кущик добре переносить весняну стрижку. Кожні 2 тижні з березня по серпень слід вносити половинну дозу калійного добрива. Раз на 2 роки рослину пересаджують, використовуючи кислу ґрунтову суміш.

Розмножують гарденію зрізаними в лютому живцями. Укорінення відбувається важко. Успіх забезпечують фітогормони і прогрівання ґрунту до 25°С.

Запах ванілі виділяє хойя м’ясиста, або восковий плющ. Стебла досягають 6 м в довжину, навесні можуть витягатися на 1 м за тиждень! Щільне листя служить прекрасним обрамленням для зібраних в парасольки квіток. Ця невибаглива рослина переносить тінь, але рясно цвісти буде тільки на світлі без прямих сонячних променів.

Взимку хойю утримують при максимальному освітленні і температурі не вище 17°С. Поливають м’якою водою рясно під час активного росту і обмежено в період спокою. Перед черговим поливом верхній шар ґрунту повинен підсохнути. З березня по серпень раз на 2 тижні ліану підживлюють половиною рекомендованої дози рідкого добрива.

Добре відгукується восковий плющ на регулярне обприскування, однак бризки не повинні попадати на квітки. Пересаджують рослину кожні 2-3 роки навесні. Нову рослину можна отримати, укоренивши живці з минулорічного приросту.

Останнім часом серед квітникарів особливою популярністю користуються фаленопсиси. Привабливість легко пояснюється невибагливістю, що поєднується з екзотичним виглядом орхідей. Прекрасні квітки схожі на завмерлих в польоті метеликів. Яскраве забарвлення, незвичайна форма і значні розміри деяких, наприклад, фаленопсиса чарівного, Стюарта, Люддеманна, доповнені вишуканим ароматом.

Всі фаленопсиси тепло – і світлолюбні. Полюбляють 25-30°С влітку і 20°С взимку, а також яскраве освітлення з обов’язковим притіненням від прямих сонячних променів. Добре ростуть вони і при штучному освітленні. Полив під час росту рясний – найзручніше поливати методом занурення. У період росту і цвітіння їх підживлюють спеціальним добривом.

Для підвищення вологості горщики добре розмістити на піддонах з вологим керамзитом. Ці квіти погано переносять пересадку. Рекомендується проводити її, тільки якщо коріння заповнило весь горщик. Субстрат повинен складатися з соснової кори, вугілля і сфагнуму. Розмноження ускладнене – насінням або верхівкою з корінням.

Серед кімнатних рослин чимало володарів ароматних квіток. Можна вибрати одну або зібрати цілу колекцію. У будь-якому випадку не варто забувати, що запахи впливають на центральну нервову систему. Їх дія може бути заспокійливою або, навпаки, стимулюючою. Сильний запах здатний викликати головний біль, а суміш двох ароматів може виявитися неприємною. Тому уникайте розміщування рослин в спальні, регулярно провітрюйте приміщення і не ставте близько кілька рослин з пахучими квітками. І найголовніше: перш ніж зважитися на придбання нового вихованця – принюхайтеся!

Ольга ВОРОНЦОВА,
садовий дизайнер.
м. Полтава.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ