Гуернія – квітка, здатна дивувати

Гуэрния - цветок, способный удивлять
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Способи розмноження
  2. Ґрунт
  3. Підживлення
  4. Особливі умови для квітки
  5. Хвороби і шкідники

Гуернія відноситься до багаторічних сукулентів. Існує більше 50 видів цієї культури. Всі вони мають м’ясисті багатогранні стебла, що досягають 10-30 см в довжину, і ефектні квіти різних форм і відтінків. Більшість видів зацвітають на початку літа, і радують цвітінням до самої осені.

Квіти гуернії мають досить своєрідний запах, який віддалено нагадує тухле м’ясо. Але він відчувається тільки поблизу рослини, тому дискомфорту не доставляє.

Способи розмноження

Гуернію найчастіше розмножують стебловими живцями – це простий і швидкий спосіб отримати молоду рослину. Навіть невеликого фрагмента стебла достатньо для того, щоб отримати новий паросток.

Найкраще розсаджувати сукулент в квітні. Живець потрібно зрізати з материнської рослини чистим гострим ножем. Залишити на добу підсихати на повітрі. Після цього поглибити в підготовлений ґрунт, добре полити. У рослини коротка мочкувата коренева система. Тому висаджувати її бажано в неглибокий, але досить широкий горщик. Розквітає гуернія найчастіше на наступний рік після посадки. Але іноді на стеблі з’являється невеликий бутон вже в перше літо після висадки.

Можна розмножувати гуернію насінням. Але цей процес більш трудомісткий. Насіння дуже дрібне, тому для зручності його можна змішати з піском. Потім висіяти по поверхні торф’яно-піщаного субстрату, зволожити з пульверизатора і накрити плівкою або склом. Ємкості з посівами рекомендується тримати в теплому приміщенні при розсіяному світлі. Оптимальна температура 21-25°С. Щодня посіви треба провітрювати, знімаючи укриття на кілька годин. Обприскувати по мірі висихання ґрунту, уникаючи перезволоження. Через 3-4 тижні, коли з’являться сходи, укриття треба зняти. Берегти від протягів. Поливати бажано через піддон.

Коли паростки зміцніють, їх потрібно розсадити по окремим, досить просторим ємкостям.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Ґрунт

До складу і структури ґрунту рослина не особливо вимоглива. Головне, щоб земля була пухкою і не кислою. Велика кількість поживних речовин, яка корисна для інших рослин, для сукулентів може виявитися згубною. Для вирощування гуернії підійде готовий ґрунт для сукулентів. Можна використовувати універсальний ґрунт, додавши в нього великого піску – 2:1.

Досить просто приготувати ґрунт самостійно. Для цього треба змішати дернову, листову землю і пісок в рівних пропорціях, додати трохи дрібної гальки або товченої цегли. Цегляна крихта буде вбирати надлишок вологи, захищаючи тим самим рослини від розвитку грибкових інфекцій.

На дно ємкостей слід покласти дренаж з керамзиту, дрібної гальки, гравію, цегляної крихти або подібного матеріалу.

Підживлення

Під час вегетації гуернію рекомендується раз на місяць підживлювати. Для цього можна використовувати спеціальні добрива для сукулентів або кактусів. Їх потрібно розводити у воді кімнатної температури відповідно до інструкції. Дозування перевищувати не можна.

Важливо пам’ятати, що обприскувати сукуленти не бажано. Потрібно поливати землю навколо рослин.

У серпні кількість добрива необхідно зменшити вдвічі. А в зимовий період, коли гуернія відпочиває, підживлення і полив припинити.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Особливі умови для квітки

Як і всі сукуленти, гуернія потребує великої кількості світла і помірного зволоження. При нестачі освітлення стебла рослини сильно витягуються, а квіти виглядають досить скромно або відсутні зовсім. Щоб гуернія нормально розвивалася, потрібно подбати про її досвічування в зимовий період фітолампами. Особливо це важливо в лютому, коли запускаються процеси вегетації. Достатньо досвічувати 2-3 години на день. Якщо квітку розташувати на вікні, прямі сонячні промені повинні потрапляти на неї тільки вранці і ввечері. Днем її слід притінювати, інакше стебла можуть отримати опік.

Влітку гуернія добре переносить температуру до 27°С. При більш високих температурних показниках рослина може захворіти. Взимку багаторічник слід тримати в прохолоді. Оптимальна температура 10-12°С. Якщо температуру не знизити, рослина випустить велику кількість пагонів, але цвісти не буде. При тривалому знаходженні в жаркому приміщенні сукулент може пропасти.

Поливати рослину слід з обережністю. Вона погано переносить перезволоження. Навіть при короткочасному застої води коріння гуернії загниває. Влітку квітку достатньо зволожувати раз на 2 тижні, восени – раз на місяць. Використовувати слід відстояну воду кімнатної температури. У приміщенні, в якому знаходиться сукулент, вологість повітря повинна бути нижчою за середню.

Молоду рослину рекомендується щорічно пересаджувати в більш просторий горщик. Дорослу – раз на 2-3 роки.

КУПИТИ

У нашому магазині он-лайн версія всього за 10 грн.

Хвороби і шкідники

З шкідників гуернію найчастіше вражає борошнистий червець. Це дрібна сисна комаха, яке паразитує на кімнатних рослинах. Розпізнати шкідника можна по білому нальоту на стеблах. Якщо він з’явився, діяти потрібно негайно, поки комаха не завдала непоправної шкоди.

Сукуленти обприскують такими інсектицидами, як Актара, Вертімек, Актеллік, Фітоверм та інші. Обробку потрібно повторити 2-3 рази з тижневими інтервалами.

Найчастіше гуернію вражає коренева і стеблова гниль, до якої призводить перезволоження. Тому для профілактики захворювання потрібно поливати квітку помірно і тільки по мірі необхідності. Коли гниль вже з’явилася, врятувати рослину навряд чи вдасться.

Якщо на стеблах з’явилися темні плями – це опіки від прямих сонячних променів. Квітку потрібно поставити там, де багато світла, але не потрапляють прямі сонячні промені.

Наталія ШАПОВАЛ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ