Сіра гниль у квітів

Серая гниль у цветов
Реклама

Читати російською мовою

На мої квіти напала якась хвороба:
на трояндах з’являються різні відтінки зі слизом,
деякі навіть не цвіли.
Те ж саме спостерігалося і на ірисах,
потім на ліліях пізніх сортів.
Обприскувала різними препаратами,
але нічого не допомагає.
Що це і як з ним боротися?
Є. М. Чистиліна,
м. Мирноград
Донецької обл.

Ваші квіти, схоже, заражені сірою гниллю. Це грибкове захворювання, яке поширюється вітром, птахами, комахами і особливо уражає квіти в дощову погоду. Хвороба пошкоджує стебла, листя, бутони, квітки. Слизова бура тканина утворюється при досить сильному ураженні, а ще раніше бутони перестають розвиватися і з часом засихають.

На самому початку захворювання можна зупинити, створивши умови для здорового росту квітів: прибравши зайву вологість і піджививши рослини фосфорно-калійними добривами в співвідношенні 2:1 і обов’язково додавши до них трохи марганцю. Справа в тому, що ця хвороба уражає, перш за все, пошкоджені і ослаблі рослини, і якщо відновити їх імунітет, то вони самі впораються з ворогом. Уражені бутони і листя слід дуже обережно видаляти, відразу ховати в пакет, щоб не розносити спори по ділянці, і потім спалювати.

Захищають квіти від сірої гнилі обприскуванням бордоською рідиною або хлорокисом міді. Роблять це до і після цвітіння. Добре спрацьовують і інші препарати: Тельдор, Світч, Фундазол.

Є і народні методи профілактики сірої гнилі: обприскування рослин відваром золи (300 г на 10 л води) або розчином молока (1 л на 10 л води). Пригальмовують розвиток грибка посаджені поруч з трояндами настурція, календула, гірчиця, чорнобривці.

Коли хворобу не вдається зупинити, доводиться йти на крайні заходи і спалювати всю рослину, а ґрунт навколо ретельно обробляти мідьвмісними препаратами.

Важливо не загущувати посадки троянд, щоб не створювати сприятливі умови для грибка. Також необхідно вчасно підживлювати квіти і не дозволяти комахам-шкідникам послаблювати їх імунітет.

Восени слід ретельно прибрати опале листя з-під рослин, щоб не дати грибку можливості перебратися на рослини навесні. Для профілактики рекомендується обробляти рослини біофунгіцидами (Фітоспорином, Триходерміном, Мікосаном та іншими).

Повністю позбутися грибка досить складно, але якщо вчасно приймати профілактичні заходи, то він не буде себе проявляти.

Підготував Денис ТЕРЕНТЬЄВ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ