Закриваючи літо

Закрывая лето
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Вдосталь наситившись свіжими плодами, ми прагнемо якомога більше запастися вітамінами на зиму. Хто робить це, закриваючи «літо» в банки, інші споруджують сховища для овочів в льохах, намагаються насушити фрукти і овочі про запас. Багато хто спеціально купляють морозилки або додаткові холодильники, щоб заморозити урожай.

З королем городу – томатом поки що можна не поспішати. Помідори остаточно прибирають з городу в південних і центральних регіонах країни лише під кінець вересня, а у вдалі роки навіть у жовтні. Тому вдається продовжити період споживання свіжих плодів на цілий місяць. Важливо передбачити укриття томатів та інших овочів плівкою від заморозків. Це дозволить зберегти рослини і значно продовжити пору їх плодоношення.

Якщо картопля в погребі покрилася конденсатом, присипте її меленою крейдою або деревним попелом – пушонкою. Вони абсолютно нешкідливі і швидко вберуть в себе вологу. Якщо виявлено вогнище загнивання, негайно ліквідуйте його, а картоплю, що контактує з хворими бульбами просушіть і постарайтеся використовувати в першу чергу.

Озеленені насіннєві бульби, які були в контакті з гнилизною, потрібно вимити під теплою проточною водою, обробити 0,02%-вим розчином мідного купоросу і просушити в прохолодному місці. Якщо бульби картоплі прив’яли, зморщилися, розставте поблизу них ємкості з водою з відкритою поверхнею.

Плоди баклажана прибирають, коли вони починають буріти. Запізнення із збиранням призводить до загрубіння плодів і появи у них гіркого смаку. Зрізують їх разом з плодоніжкою.

Важлива робота в серпні – вересні – очищення городу від рослинних залишків: вони, як правило, несуть на собі масу хвороб і паразитів, тому їх треба зібрати і закопати глибше, те, що горить – спалити.

У найближчі дні вирвіть або скосіть зарості бур’янів, щирицю, яка починає утворювати насіння, амброзію, портулак. Їх виносять за межі ділянки, складають у купу, а коли підсохнуть, компостують, глибоко зариваючи в ґрунт або спалюють.

На невеликій ділянці для складування компосту можна не відводити спеціальне місце, а, навпаки, перетворити компостну купу в теплу грядку. Для цього засипте шар відходів шаром родючої землі і посійте в таку грядку гарбузи, кабачки, огірки. Поливайте їх рясно теплою водою. Відходи починають тліти, виходить тепла грядка з родючим ґрунтом. Врожай на такій грядці буде значно вище. З такого прикладу прихильники органічного землеробства радять влаштовувати всі грядки. Спочатку вносьте в огороджені піднесені або, навпаки, зроблені у вигляді канавок грядки шар органічних відходів, а потім присипаєте землею.

Для знищення багаторічних бур’янів на звільнених від збирання різних культур ділянках можна застосовувати гербіциди Раундап, Гліфосан, Тарга. Обробляти ними можна будь-які бур’яни, що перебувають у стадії активного зростання. Саме в цьому випадку потрапивши на точку росту, гербіциди розносяться по всій рослині, і вона засихає.

З такими злісними бур’янами, як осот, молочай, берізка польова доцільно робити так: як тільки з’явиться на світ росток бур’яну, зрізуйте його, не даючи зазеленіти. Через кілька днів повторно вилізе росток – і його видаліть. Втративши живлення з листя, корінь виснажується все сильніше і, випустивши ще кілька паростків, які теж потрібно знищити, він остаточно слабшає і гине.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ