Газон без кліщів

Газон без клещей
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Порадьте, будь ласка,
чим можна обробити газон на ділянці,
прилеглі до неї насадження,
щоб убезпечити і себе,
і домашніх тварин від кліщів?
У нинішньому році мою собачку вкусив кліщ,
не хотілося б повторення історії.
В які терміни слід обробляти,
якими препаратами?
А. Ф. ПЛУЖНИКОВ.

м. Яготин
Київської обл.

Газон на дворі є затишним куточком в приватному секторі. Він повинен бути добре доглянутим, щоб кожен день радував вас і вашу родину не тільки зовнішнім виглядом, запахом, комфортністю, але і безпекою.

У весняний період разом з прогріванням повітря і розпусканням молодих паростків на газоні іноді можна виявити кліща. Якщо придивитися до кінчиків засохлих нескошених травинок, можна виявити неприємний «сюрприз». На дворі це явище трапляється вкрай рідко, але буває.

Також можна пройтися по газону з «білим прапором». Для його виготовлення знадобиться біла тканина 1х1 м, 
бажано з ворсистою поверхнею, прикріплена до ручки або палиці у вигляді вітрила. Не поспішаючи пройдіться вранці «прапором» по газону, торкаючись кінчиків трави. Якщо вони є, ви їх побачите на поверхні тканини. При цьому одягніться в закритий одяг світлого кольору, на нього можна нанести спеціальний репелент.

Якщо кліщі виявлені, потрібно регулярно повторювати «прочісування» протягом 1-2 тижнів, тому що не всі кліщі відразу проявляються. Як правило, найвища їх активність – квітень-травень, а також восени.

Обробити ділянку території від кліща акарицидом вельми складно. Швидше за все, знадобиться спеціальна служба в повному обмундируванні, так як препарати, що знаходяться у вільному продажу, розраховані проти кліща, який паразитує на рослинах, а не п’є кров тварин і людини.

Набагато простіше газон утримувати стриженим і прочесаним, а домашнім вихованцям надіти спеціальні нашийники, що відлякують кліща, або використовувати спеціальні краплі типу Бар’єр (за інструкцією).

Іноді перевіряйте траву: кліщі не можуть швидко переміщатися на очищений газон.

Підготував Олександр БОБИР,
м. Миргород Полтавської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ