Суміші для обприскувача: робимо за правилами

Смеси для опрыскивания: делаем по правилам
Реклама

Читати російською мовою

З весни до самих морозів всі садівники не розлучаються зі своїм вірним другом – обприскувачем. Руки і плечі стають накачаними, як у атлетів, незалежно від віку і здоров’я власників садів та городів.

Звичайно, зовсім позбавити вас, дорогі читачі, від користування обприскувачем я не можу, але зменшити кількість його використання в моїх силах, якщо ви, звичайно, скористаєтеся моїми багаторічними напрацюваннями. Адже з ранньої весни в саду треба провести обробки від хвороб і шкідників, позакореневе підживлення по листю, обприскування стимуляторами при несприятливих погодних умовах, підготовку рослин до зими та інші процедури.

Всі ці маніпуляції проводяться шляхом обприскування, при цьому дози розчинів даються на 10 л води. Коли мені набридло мало не кожен день носити по саду обприскувач, я вирішила хоча б зменшити кількість обробок, але без втрати якості. А цього досягти можна тільки, якщо поєднати в одну обробку препарати від шкідників і хвороб, адже в природі рослини отримують все відразу. Називається таке поєднання – бакові суміші.

Головне в цьому питанні: чи користуватися тими сумішами, які вже описані в літературі, або підбирати самим. В останньому випадку потрібно знати, що з чим сумісно, щоб замість користі не вийшла шкода.

Складаючи суміші, треба пам’ятати, що використовувати їх необхідно відразу після приготування.

Крім того, хімікати на основі бору не варто змішувати з вапном; сірковмісні та борвмісні препарати – з рідинами на олійній основі. Фосфорорганічні сполуки несумісні з препаратами з лужною реакцією, також не можна з’єднувати препарати з кислотною та лужною реакціями, розчин фосфору або сірки – з кальцієм. Добрива на основі бору, заліза, цинку або магнію не змішувати з пестицидами, розчин кальцію з магнієм і залізом.

В такі «коктейлі» потрібно з обережністю додавати регулятори росту, адже їх надлишок призводить до зворотного ефекту і буде пригнічувати ріст рослин. При складанні сумішей, дозування, зазначені в інструкціях, найкраще зменшити наполовину, тому що поєднані препарати підсилюють дію один одного, а надлишок шкідливіше, ніж нестача.

Ще препарати на основі Триходерміну не можна змішувати з препаратами Фітоспорину. Біопрепарати можна змішувати тільки з такими ж препаратами. З хімічними вони несумісні.

Від різних грибкових захворювань і шкідників використовують суміш Альбіту і Ордану, сюди ж можна додати 1 мл Епін Екстра, для зменшення стресу від хвороб і несприятливих умов розвитку. Для обприскування винограднику доброю є суміш Альбіт+Топаз+Ридоміл Голд або Ридоміл Голд+Стробі+Альбіт (Циркон, Екосил). Ридоміл Голд можна змішувати з Банколом і обробляти овочеві посадки (картоплю, томати, перці, баклажани).

Для чагарників сумісні Актара+
Топаз+Циркон. Фітоверм+Альбіт+
Акарин теж добре використовувати для всіх рослин в саду і на городі. Епін Екстра сумісний практично з усіма препаратами, тому 1 мл Епіну завжди буде покращувати стан рослин.

Після відцвітання дерев доброю є суміш: Скор+Конфідор Максі+Децис Профі+Гумат калію+Майстер 13.40.13 
(можна взяти Плантафол 10.54.10)+
Брексил Мікс+Зелене мило. Замість Конфідора можна використовувати Каліпсо, при загрозах заморозків – додати Епін або Мегафол. Ця бакова суміш добре підходить для обробки плодових дерев (персик, яблуня, груша, слива, вишня) і чагарників (аґрус, смородина, йошта) у фазі формування зав’язей і початку росту плодів (червень). Добре СУМІСНІ стимулятори, добрива і живі мікроби – ЕМ-препарати або живі біопрепарати для придушення шкідників і хвороб.

Важливо! Обов’язково дотримуватися черговості поєднання хімікатів – спочатку порошки, з яких готуються розчини, потім розчинні у воді рідкі препарати і емульсії, потім розчини біофунгіцидів або стимуляторів.

В якості прилипача можна використовувати зелене мило або дитячий шампунь (2-3 ст. ложки). Сподіваюся, вам сподобається такий підхід до догляду за рослинами, і він полегшить ваше життя. Всім відмінних врожаїв!

Ольга ЗАЙКІНА,
ландшафтний дизайнер, садівник.
Харківська обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ