Суміші для обприскувача: робимо за правилами

0
760
Смеси для опрыскивания: делаем по правилам
Реклама

Читати російською мовою

З весни до самих морозів всі садівники не розлучаються зі своїм вірним другом – обприскувачем. Руки і плечі стають накачаними, як у атлетів, незалежно від віку і здоров’я власників садів та городів.

Звичайно, зовсім позбавити вас, дорогі читачі, від користування обприскувачем я не можу, але зменшити кількість його використання в моїх силах, якщо ви, звичайно, скористаєтеся моїми багаторічними напрацюваннями. Адже з ранньої весни в саду треба провести обробки від хвороб і шкідників, позакореневе підживлення по листю, обприскування стимуляторами при несприятливих погодних умовах, підготовку рослин до зими та інші процедури.

Всі ці маніпуляції проводяться шляхом обприскування, при цьому дози розчинів даються на 10 л води. Коли мені набридло мало не кожен день носити по саду обприскувач, я вирішила хоча б зменшити кількість обробок, але без втрати якості. А цього досягти можна тільки, якщо поєднати в одну обробку препарати від шкідників і хвороб, адже в природі рослини отримують все відразу. Називається таке поєднання – бакові суміші.

Головне в цьому питанні: чи користуватися тими сумішами, які вже описані в літературі, або підбирати самим. В останньому випадку потрібно знати, що з чим сумісно, щоб замість користі не вийшла шкода.

Складаючи суміші, треба пам’ятати, що використовувати їх необхідно відразу після приготування.

Крім того, хімікати на основі бору не варто змішувати з вапном; сірковмісні та борвмісні препарати – з рідинами на олійній основі. Фосфорорганічні сполуки несумісні з препаратами з лужною реакцією, також не можна з’єднувати препарати з кислотною та лужною реакціями, розчин фосфору або сірки – з кальцієм. Добрива на основі бору, заліза, цинку або магнію не змішувати з пестицидами, розчин кальцію з магнієм і залізом.

В такі «коктейлі» потрібно з обережністю додавати регулятори росту, адже їх надлишок призводить до зворотного ефекту і буде пригнічувати ріст рослин. При складанні сумішей, дозування, зазначені в інструкціях, найкраще зменшити наполовину, тому що поєднані препарати підсилюють дію один одного, а надлишок шкідливіше, ніж нестача.

Ще препарати на основі Триходерміну не можна змішувати з препаратами Фітоспорину. Біопрепарати можна змішувати тільки з такими ж препаратами. З хімічними вони несумісні.

Від різних грибкових захворювань і шкідників використовують суміш Альбіту і Ордану, сюди ж можна додати 1 мл Епін Екстра, для зменшення стресу від хвороб і несприятливих умов розвитку. Для обприскування винограднику доброю є суміш Альбіт+Топаз+Ридоміл Голд або Ридоміл Голд+Стробі+Альбіт (Циркон, Екосил). Ридоміл Голд можна змішувати з Банколом і обробляти овочеві посадки (картоплю, томати, перці, баклажани).

Для чагарників сумісні Актара+
Топаз+Циркон. Фітоверм+Альбіт+
Акарин теж добре використовувати для всіх рослин в саду і на городі. Епін Екстра сумісний практично з усіма препаратами, тому 1 мл Епіну завжди буде покращувати стан рослин.

Після відцвітання дерев доброю є суміш: Скор+Конфідор Максі+Децис Профі+Гумат калію+Майстер 13.40.13 
(можна взяти Плантафол 10.54.10)+
Брексил Мікс+Зелене мило. Замість Конфідора можна використовувати Каліпсо, при загрозах заморозків – додати Епін або Мегафол. Ця бакова суміш добре підходить для обробки плодових дерев (персик, яблуня, груша, слива, вишня) і чагарників (аґрус, смородина, йошта) у фазі формування зав’язей і початку росту плодів (червень). Добре СУМІСНІ стимулятори, добрива і живі мікроби – ЕМ-препарати або живі біопрепарати для придушення шкідників і хвороб.

Важливо! Обов’язково дотримуватися черговості поєднання хімікатів – спочатку порошки, з яких готуються розчини, потім розчинні у воді рідкі препарати і емульсії, потім розчини біофунгіцидів або стимуляторів.

В якості прилипача можна використовувати зелене мило або дитячий шампунь (2-3 ст. ложки). Сподіваюся, вам сподобається такий підхід до догляду за рослинами, і він полегшить ваше життя. Всім відмінних врожаїв!

Ольга ЗАЙКІНА,
ландшафтний дизайнер, садівник.
Харківська обл.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ