Геліантемум – слідуючий за сонцем

Геліантемум - слідуючий за сонцем
Фото GettyImages
Реклама

Розкажіть про «квітку сонця»,
яку садівники називають геліантемум:
сорти, правила посадки, догляд і т. д.
Ганна КОРЕШКОВА.
м. Орджонікідзе
Дніпропетровської обл.

Ця квітка розкривається зі сходом сонця в ясну погоду і радує око господарів, поки світило не сховається за горизонтом. Рід квітки численний, налічує близько 80 видів, у культурі найбільш поширені такі різновиди.

Геліантемум альпійський – низькоросла (близько 10 см) вічнозелена рослина з жовтими квітками. У помірному поясі вимагає укриття на зиму. Геліантемум апеннінський – зимостійкий напівчагарник висотою до 25 см з блідо-рожевими квітками в гроноподібних суцвіттях. Геліантемум монетчатий – гіллястий напівчагарник до 35-40 см з жовтими квітками. Гібриди між геліантемумами апеннінським і монетчатим, садові форми об’єднані під назвою геліантемум гібридний.

Квітки відрізняються різноманітним забарвленням (від білого, рожевого, персикового до мідного, помаранчево-червоного). Листки можуть бути темно-зеленими або сріблястими, сірувато-зеленими від опушення. Гібридні форми зазвичай більш чутливі до морозів і вимагають укриття на зиму.

Геліантемум вирощувати, в принципі, нескладно. Рослина віддає перевагу відкритим сонячним місцям, дренованим, нейтральним або злегка лужним ґрунтам. Легко мириться з бідними піщаними ґрунтами. На важких глинистих ділянках необхідно додавати пісок і перегній, кислі ґрунти обов’язково слід вапнувати. Рослина не витримує перезволоження.

Геліантемум погано переносить пересадку і ділення куща. Розмножують його живцями або насінням. Насіння висівають на розсаду у березні, сходи з’являються повільно і нерівномірно при температурі близько 20 градусів. Розсаду висаджують на постійне місце з грудкою землі. Відстань між рослинами не менше 30 см, для більш великих видів – до 60 см, щоб рослини мали можливість з часом розростатися. Можна посіяти насіння в ґрунт на постійне місце в кінці квітня-початку травня, а після появи сходів прорідити.

Живці нарізають у червні довжиною близько 8 см, висаджують на спеціальну грядку під плівку або в парник.

Взимку грядку вкривають, квітники висаджують навесні наступного року. Молоді рослини після посадки поливають помірно, не допускаючи надмірного зволоження.

Дорослі рослини навесні злегка обрізують, видаляючи пошкоджені пагони. Після відцвітання пагони обрізують від однієї третини до половини довжини. В результаті в кінці літа можна дочекатися другої хвилі цвітіння. У безсніжні зими в помірному кліматі геліантемум бажано вкривати від холодних вітрів. Жорстке листя рослини робить її практично невразливою для шкідників і хвороб. Вона може постраждати лише від кореневої гнилі при вирощуванні в холодному і вологому ґрунті.

Рослина широко використовується в декоративному квітникарстві. Це улюблена культура для кам’янистих садів, розташованих на добре освітлених сонячних місцях, її іноді називають «зимовою трояндою». Посухостійкий, невибагливий геліантемум залишається привабливим і після закінчення цвітіння завдяки темно-зеленому або сріблясто-сірому листю. Це прекрасний акцент на передньому плані квітника, відмінний компаньйон для седума, молодила, флокса шилоподібного, вероніки. Культура може служити для оформлення краю кам’янистої стіни, візуально відокремлювати високорослі багаторічники, а також драпірувати прив’ялі стебла і квітконоси цибулинних (гармонійно поєднується з жовтими нарцисами або декоративними цибулями). Підходить геліантемум і для садових контейнерів.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ