Перед зимовим спокоєм

Перед зимним покоем
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Квітник
  2. Газон
  3. Водойма і будівлі

Врожайність майбутнього сезону багато в чому залежить від того, яка буде зима, скільки випаде снігу, чи буде утворюватися крижана кірка на деревах? У листопаді ще зберігається листя, і барви осені продовжують радувати, але дуже часто в цьому місяці йдуть затяжні дощі, а також випадає перший сніг.

Власники великих садів борються з проблемою з утилізації рослинних відходів. Взимку їх накопичується багато, а спалювати їх на вулиці не тільки неприємно через їдкий дим, але і шкідливо для навколишнього середовища. Для цього вони винайшли в землі спеціальну піч, яка не тільки дозволяє швидко і безпечно знищити сміття, але і поповнює запаси золи, які будуть корисні як добриво для кислих ґрунтів і для очищення від городніх паразитів.

Квітник

У листопаді можна відібрати живці хвойних культур, щоб розмножити їх і потім прикрасити ними свій квітник на майбутній рік. Всі вуличні рослини знаходяться в сплячці, багато з них будуть зимувати в будинку, ось їм і слід приділити увагу. Перевірте утеплення своїх вікон, щоб там не було протягів і низьких температур. Адже взимку підвіконня – основне місце для вирощування квітів.

Засклену теплу веранду або балкон можна перетворити на зимову оранжерею. Потрібно закрити місця стиків монтажною піною і утеплити це приміщення, тоді там можна буде вирощувати багато культур, в тому числі екзотичні і мініатюрні чагарники цитрусових.

Газон

Багато садівників помилково вважають, що газон не вимагає ніякого догляду в листопаді, але це не так. У цей період газон знаходиться в стані спокою, але це не означає, що йому не потрібне удобрення. Тільки не слід поливати його рідкими складами, краще розкидати сухі гранули по дернині перед дощем. Рясні дощі в листопаді розмивають ґрунт, тому газонний покрив в цей період особливо вразливий.

У листопаді бажано не ходити по газону, так як жорсткі підошви можуть пошкодити цілісність кореневої системи злаків. Тому доцільно зробити доріжки з дерев’яних дощок, по яких можна ступати на газон.

Водойма і будівлі

Останній осінній місяць – час готувати будинок і будівлі до зимівлі. Якщо ви ще цього не зробили, вам необхідно утеплити приватний будинок і будівлі, де залишаються зимувати домашні тварини. Бджолярі повинні стежити за тим, щоб вулики були розміщені в сухому і теплому приміщенні. Всі сховища потрібно попередньо перевірити на наявність польових мишей. Гризунів потрібно позбутися.

Водойма в останній місяць осені підлягає глобальному чищенню, незалежно від того, чи є в ній жителі чи ні. Сміття потрібно відкачати і переробити на компост. Зимуючі рослини можна залишити в ставку або штучній водоймі, але тоді їм знадобиться компресор.

Якщо глибина водойми більше, ніж замерзлий шар води для вашого району, ви можете залишити там рибу. В іншому випадку заберіть рибу в кімнатні умови і помістіть в акваріум. Якщо немає акваріума, їх можна помістити в бочку з водою і розташувати в неопалюваному приміщенні.

Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ