ПІДСІВ КОНЮШИНИ ДО ЛЮЦЕРНИ

Клевер
Реклама
Читати російською мовою

Посіви люцерни на ділянці стали зрідженими, хочу підсіяти їх конюшиною. Як це зробити правильно?

С. Л. БАЛАНДЮК.
м. Сокаль Львівської обл.

Шановний Степане Лукичу! Дуже важливо оновлювати посадки трави, якщо вони з яких-небудь причин стали рідкісними. Робити це найкраще насінням тієї ж культури, що і росте. У вашому випадку підсів конюшиною має свої недоліки: конюшина і люцерна ростуть з різною швидкістю, і люцерну косять набагато частіше, ніж конюшину. Але якщо вам все-таки хочеться підсіяти люцерну конюшиною, то вам ніхто не заборонить.

Підсів може бути осінній і весняний. Восени потрібно зловити момент, коли ґрунт вологий, щоб конюшина добре зійшла (або добре пролити ґрунт перед посівом і почекати, поки протряхне), але при цьому встигнути: до початку заморозків конюшина повинна зрости до 8-10 см, інакше вона може не перенести зиму. А навесні бажано сіяти відразу після сходу снігу, щоб волога потягла насіння в землю і напоїла його. Сіяти можна починати при температурі вище 10°C.

Навесні, якщо відносно сухо, то діяти, як і восени, а після посіву пройтися граблями, закладаючи насіння в землю. Можна трохи приокатати насіння в ґрунт за допомогою бочки або катка. До речі, в деяких господарствах за старих часів на підсівну площу ненадовго виводили стадо саме з метою утоптування насіння в землю. Підсів восени має на увазі розпушування ґрунту. На великих «залисинах» його можна навіть перекопати, а невеликі ділянки розпушити плоскорізом або хоча б граблями.

Підсів зазвичай відбувається вручну хрест-навхрест: спочатку проводять посів в одну сторону, а потім перпендикулярно першому напрямку. Для рівномірної сівби насіння конюшини змішують з річковим піском в співвідношенні 1:3 (іноді замість піску використовують сипучий перегній).

Не забудьте попередньо продезінфікувати насіння в слаборожевому розчині марганцівки, а потім повністю просушити його, щоб воно легко сипалося.

Якщо після посіву настає посушлива погода, бажано зрошувати посадки, але тільки методом дощування, щоб не вбити глибоко в землю дрібне насіння конюшини і не погубити тонкі стеблинки, які починають проростати.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ