Огірки сіємо весь травень

Огірки сіємо весь травень
Фото GettyImages
Реклама

Готувати огіркове насіння до посадки починаю з обробки насіння. Насіння різних сортів окремо загортаю у марлеві мішечки, до яких зверху прикручую пластикові етикетки з назвами сортів. До речі, – етикетки роблю зі звичайних пластикових пляшок, нарізаючи їх поздовжніми смужками довільної довжини, а найменування сортів дряпаю шилом.

Далі замочую насіння в будь-якому стимуляторі росту, пророщую на ганчірочці або в тому ж марлевому мішечку, в якому замочував сорти і приступаю до посіву.

У відкритий ґрунт безрозсадним способом можна сіяти огірки протягом усього травня місяця.

Висіваю їх по 1-2 насінини в борозенки, заправлені перепрілим компостом (перегній присипаю шаром землі на 3-4 см), в один ряд. Розкладаю насінини посередині грядки на глибину 2,0-2,5 см з відстанню між ними близько 10 см з наступною проривкою сходів на 25-30 см. Для посіву використовую насіння набрякле, яке трохи наклюнулося, але не переросле – з великими паростками (вони будуть обламуватися!).

Після посіву огіркові гряди або лунки мульчую шаром дрібної соломи або лушпиння близько 1 см. Після появи сходів, якщо зійшло все насіння, слабкі рослини видаляю. До моменту виходу цієї статті, буде саме час прорідити загущені посіви огірків. Оскільки при загущенні огіркові рослини добре ростуть, але ось зав’язей дають дуже мало.

Подібним способом можна сіяти огірки й лунковим методом, – кому як більше подобається. В лунку кладу по дві насінини одного сорту (скажімо, сім лунок – сім сортів, потім знову сім лунок, в яких сорти повторюю). Перед посівом і грядку і лунки треба обов’язково полити водою (бажано теплою) з розрахунку 3 л на 1 кв. м.

Для гарантії отримання високого врожаю потрібно сіяти насіння не одного, а трьох – семи сортів. Це добре позначається не тільки в більшої надійності при посіві різних сортів, але і позитивно впливає на запилення.

Звичайно вже через п’ять днів після посіву з’являються сходи. У мірі зростання рослини найчастіше направляють по землі впоперек грядки то в ліву, то в праву сторону. Але краще (це збільшить урожай в кілька разів і знизить пошкоджуваність рослин хворобами) підв’язати їх до дроту, натягнутому на висоті 1,2 м над грядкою.

Звичайно ж, на вибраній під огірки ділянці в попередній рік не повинні рости гарбузові культури (огірки, кабачки, гарбузи, патисони, момордика, лагенарія).

Подальший догляд за огірками полягає в поливаннях у міру підсихання ґрунту (варто лише раз пропустити полив і огірки зупинять зростання, а то й почнуть жовтіти) і підживлення.

За літній період роблю 4-5 підживлень. До плодоносіння огірки підживлюю двічі розчином органічних добрив: збродженим коров’яком або готовим Гумісолом, ROST-концентрат з інтервалом у 10 днів.

Перший раз підживлення роблю, коли розвинеться перший справжній лист. На одну лунку даю по 0,5 л розчину добрив. При подальших підживленнях поступово збільшую дозу добрив до 2 л розчину під рослину. Під час плодоносіння огірки підживлюю 3-4 рази з інтервалом в 10-12 днів. При кожному підживленні добрива бажано використовувати різні, щоб забезпечити рослини всім необхідним.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ