Алое – прекрасний стимулятор росту

Алоэ - прекрасный стимулятор роста
Реклама

Читати російською мовою

Від батьків залишилися 4 квітки «столітника» – 3, 4, 5 і 7-річних.
Стоять красені на вікнах доглянуті! Намагалася продати або подарувати комусь, ніхто не бере, а, можливо, вони комусь потрібні для лікування. Викинути теж шкода.
У мене є невелика ділянка, на якій вирощую необхідне. Може, цю квітку можна застосовувати на городі для обробки або підживлення рослин?
Н. Б. БЛИНСЬКА, м. Рубіжне Луганської обл.

Якщо говорити про алое, то на наших підвіконнях росте або алое вера, або деревовидний алое – це якраз той самий столітник. Обидві різновиди придатні для використання хоч в лікувальних цілях, хоч в косметичних, хоч в городніх.

В ідеалі потрібно брати рослини 5-річної давності: в них накопичилося найбільше біологічно активних речовин. Але і в більш молодих листках чимало користі, тому, якщо старих під рукою немає, підійдуть і трирічки.

Найбільш часто алое використовують в якості органічного стимулятора росту. У його соку протягом 5 годин витримують насіння перед посівом і живці перед вкоріненням. При цьому одночасно відбувається і знезараження посадкового матеріалу від шкідливих мікроорганізмів.

Замочування в соку алое протипоказано для насіння гарбуза, цибулі, перцю, селери.

Готувати стимулюючий розчин належить заздалегідь. Для цього беруть нижнє листя алое, загортають їх в папір і кладуть в нижній відсік холодильника на 10 днів. Робиться це з наступної причини: в темряві і холоді клітини змушені включити всі свої резерви і виробляти біостимулятори. Саме вони і допоможуть потім насінню краще прорости, а живцям прижитися.

Для посилення ефекту перед зрізанням листя алое не поливають 2 тижні.

Завдяки біогенним стимуляторам, у рослин прискорюється обмін речовин, підвищується опірність негативним чинникам, цвітіння і плодоношення починається раніше.

Тепер про приготування розчину для замочування насіння. Дістаємо з холодильника листя алое, перекручуємо його на м’ясорубці, заливаємо водою з розрахунку 1:1 і проціджуємо. Після замочування насіння промивати чистою водою не потрібно.

Розведеним соком алое ще й поливають кімнатні квіти. Якщо у когось вирощування алое поставлено на широку ногу, то ніхто не заважає підживлювати цим природним добривом і різноманітні городні культури. Тільки концентрація розчину повинна бути менше. Так само приготоване листя перекручуємо на м’ясорубці і заливаємо водою в пропорції: 1 склянка алое – на 10 л води, настоюємо від декількох годин до декількох діб і підживлюємо все, що нам потрібно.

Все вищесказане стосується тільки витриманого соку алое. Свіжовичавлений має зворотну дію: уповільнює ріст коренів, а іноді може і привести до загибелі рослин.

На запитання читачів відповідали
Олександр РІДНИЙ,
інженер. м. Бахмут Донецької обл.
Дмитро ЖИВОГЛЯД,
агроном. м. Харків.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ