Як підготувати персик до зимівлі

Как подготовить персик к зимовке
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Відповідаємо на запитання Олексія Руденка
з м. Бахмут Донецької області.

Персик є дуже примхливим. То місце (протяг за напрямом панівного вітру взимку «схід-захід» і потім навпаки) йому не подобається, то ґрунт не зовсім підходить для нього. Справа в тому, що давним-давно на мою ділянці проклали 2 водоводи великого діаметру на пристойній глибині і, очевидно, земля тепер зіпсована глиною, крейдою, а можливо і сіллю. Тому мені, як нікому, доводиться постійно контролювати ріст і плодоношення персика.

Копає, але неглибоко (на половину штика лопати, а то й на чверть) землю навколо «пухнастого улюбленця». Обробляємо все пристовбурне коло. Чим могутніше дерево, тим більше діаметр обробки. Оборот пласта зазвичай не робимо. Мета цієї операції – розкрити «квартири» комах, що залягли в сплячку. Перший хороший морозець зробить свою справу – вб’є комах і розпушить землю.

Однак можна заодно з цим розпушуванням і удобрити ґрунт під деревом. Тоді розкидаємо готовий компост або напівперепрілий гній з розрахунку 1 відро на 2 кв. м і робимо вже оборот пласта ґрунту, як зазвичай це роблять при традиційному перекопуванні. Добре б ще й деревною золою це діло притрусити (на око, приблизно півлітрова банка на пару квадратних метрів).

Звичайно, бур’яни будуть рясніше рости під деревом (правда, ніхто не заважає посадити під деревом салат і іншу зелень, ті ж огірочки, які при нашій літній спеці в тіні будуть смачніше навіть!). але у дерева і росяні корені біля поверхні ґрунту є. Вони можуть відмирати і знову відростати. Тому таке підживлення піде дереву на користь. Але можна робити його і по канавках.

Вносимо мінеральне підживлення. Любителі хімічних препаратів закуповують комплекси калійних і фосфорних добрив. Я використовую деревну золу і перепрілий гній. За межею пристовбурного кола можна у вигляді канавки прокопати траншею (також по колу), а якщо є 2 ряди дерев, то строго по середині. У першому випадку в канавку глибиною 30 см вносимо послідовно шар фосфорних добрив, шар ґрунту, шар калійних добрив, шар ґрунту.

Проводимо помірний полив наприкінці жовтня-першій половині листопада. Якщо вирішили зробити підживлення в траншеї, то і полив збігається з влаштуванням органічної траншеї.

Проводимо обрізку. Залежно від типу осені, найімовірніше на початку жовтня. Я називаю цю операцію – санітарна чистка. Видаляємо всі непотрібні і зламані пагони. Формувати можна буде і навесні.

Виконуємо побілку стовбура і нижніх скелетних гілок. Мета побілки – захистити нашу ніженку від можливих зимових сонячних опіків.

Обробка стовбура і гілок від шкідників інсектицидами.

Утеплення. Стовбур біля кореня обставляємо (хто чим) і пакуємо, як подарунок, по зовнішньому краю щільним папером, мішковиною, обв’язуємо мотузками. Я завжди в кінці з мотузки роблю бантик, а як же інакше. Сервіс повинен бути на висоті!

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ