Інструмент для швидкого перекопування городу

0
213
Инструмент для быстрой перекопки огорода
Иван Антонович ХРАПАЧ вскапывает огород 
своим изобретением
Реклама

Читати російською мовою

Цей технологічно простий, але досить ефективний інструмент виготовив кмітливий зварник-пенсіонер Іван Антонович Храпач з 
м. Ізюм Харківської області, у якого ми і взяли інтерв’ю. При всій простоті конструкції, пристрій, який винахідник називає просто – «копалка», виявився досить ефективним у роботі.

При цьому він підкреслив, що не є першовинахідником, – схожу конструкцію колись давно побачив (вже й не пам’ятає де). Але, будучи досвідченим зварником, легко відтворив інструмент по пам’яті через роки, коли треба було вручну копати город. Тому можливі деякі конструктивні відмінності.

– Раніше ми з сусідами наймали для оранки ділянок трактор з плугом, а тепер багато сусідів – новоспечені молоді господарі практично нічого не садять, відгородилися парканами і набудували альтанок для посиденьок з шашликами. Так що велика техніка до нас не проїде, – пояснив пенсіонер.

Инструмент для быстрой перекопки огорода

В цілому, щоб зробити дану конструкцію, досить поглянути на наведені знімки. За своєю суттю це – широкі садові вила з окремою площадкою для натиску ногою. Ширина робочої, захоплюючої ґрунт поверхні, – 80 см, що дозволяє відразу копати грядку зазначеної ширини.

По всій довжині полотна міцно (з посиленою напайкою) приварені загострені зубці з арматури діаметром 1,5 см і довжиною по 25 см (на важких ґрунтах можна зменшити довжину зубців до 20 см – радить Іван Антонович). Відстань між зубцями 8,8 см. До цього ж полотна з зубцями приварена платформа шириною близько 30 см. Вона служить для упору ногою під час встромляння вил в ґрунт і подальшого вилучення пласта ґрунту шляхом упору в підніжку і нахилу в бік (див. фото).

Зверху по боках приварені товсті ручки з металевих труб і верхня перекладина, орієнтована в протилежний від ножної платформи бік. Це створює своєрідний важіль, що допомагає легко вивертати навіть великі пласти ґрунту.

Инструмент для быстрой перекопки огорода

Ми і самі спробували копати цим пристроєм – вийшло досить ефективно і (за чоловічими мірками) неважко. Навіть навпаки – сама конструкція за зусиллям нагадує заняття з тренування плечового пояса в тренажерному залі.

Особливо корисним буде такий винахід для роботи на окультурених ділянках, для неглибокого перекопування ґрунту. А також для швидкого створення поглиблених гряд. Зрозуміло, на запущеному городі по травостою такий варіант не пройде. Але по траві і звичайні маленькі вила, і навіть лопата не впораються.

Записав Денис ТЕРЕНТЬЄВ.
Фото автора.

Хозяин. Спецвыпуск №5/2019 Облегчаем труд на участке
Хозяин. Спецвыпуск №5/2019 Облегчаем труд на участке

в якому детально описані різні методи і пристосування для обробки ґрунту.

Передплачуйте його 
та інші корисні спецвипуски нашого видання 
(передплатний індекс 37905) або купуйте в кіосках 
та у розповсюджувачів.

Веббанер Хозяин Укрпошта
Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ