Інструмент для швидкого перекопування городу

Инструмент для быстрой перекопки огорода
Иван Антонович ХРАПАЧ вскапывает огород 
своим изобретением
Реклама

Читати російською мовою

Цей технологічно простий, але досить ефективний інструмент виготовив кмітливий зварник-пенсіонер Іван Антонович Храпач з 
м. Ізюм Харківської області, у якого ми і взяли інтерв’ю. При всій простоті конструкції, пристрій, який винахідник називає просто – «копалка», виявився досить ефективним у роботі.

При цьому він підкреслив, що не є першовинахідником, – схожу конструкцію колись давно побачив (вже й не пам’ятає де). Але, будучи досвідченим зварником, легко відтворив інструмент по пам’яті через роки, коли треба було вручну копати город. Тому можливі деякі конструктивні відмінності.

– Раніше ми з сусідами наймали для оранки ділянок трактор з плугом, а тепер багато сусідів – новоспечені молоді господарі практично нічого не садять, відгородилися парканами і набудували альтанок для посиденьок з шашликами. Так що велика техніка до нас не проїде, – пояснив пенсіонер.

Инструмент для быстрой перекопки огорода

В цілому, щоб зробити дану конструкцію, досить поглянути на наведені знімки. За своєю суттю це – широкі садові вила з окремою площадкою для натиску ногою. Ширина робочої, захоплюючої ґрунт поверхні, – 80 см, що дозволяє відразу копати грядку зазначеної ширини.

По всій довжині полотна міцно (з посиленою напайкою) приварені загострені зубці з арматури діаметром 1,5 см і довжиною по 25 см (на важких ґрунтах можна зменшити довжину зубців до 20 см – радить Іван Антонович). Відстань між зубцями 8,8 см. До цього ж полотна з зубцями приварена платформа шириною близько 30 см. Вона служить для упору ногою під час встромляння вил в ґрунт і подальшого вилучення пласта ґрунту шляхом упору в підніжку і нахилу в бік (див. фото).

Зверху по боках приварені товсті ручки з металевих труб і верхня перекладина, орієнтована в протилежний від ножної платформи бік. Це створює своєрідний важіль, що допомагає легко вивертати навіть великі пласти ґрунту.

Инструмент для быстрой перекопки огорода

Ми і самі спробували копати цим пристроєм – вийшло досить ефективно і (за чоловічими мірками) неважко. Навіть навпаки – сама конструкція за зусиллям нагадує заняття з тренування плечового пояса в тренажерному залі.

Особливо корисним буде такий винахід для роботи на окультурених ділянках, для неглибокого перекопування ґрунту. А також для швидкого створення поглиблених гряд. Зрозуміло, на запущеному городі по травостою такий варіант не пройде. Але по траві і звичайні маленькі вила, і навіть лопата не впораються.

Записав Денис ТЕРЕНТЬЄВ.
Фото автора.

Хозяин. Спецвыпуск №5/2019 Облегчаем труд на участке
Хозяин. Спецвыпуск №5/2019 Облегчаем труд на участке

в якому детально описані різні методи і пристосування для обробки ґрунту.

Передплачуйте його 
та інші корисні спецвипуски нашого видання 
(передплатний індекс 37905) або купуйте в кіосках 
та у розповсюджувачів.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ