Апельсинове дерево в будинку

Апельсиновое дерево в доме
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Можна виростити апельсинове дерево з кісточки, але це дуже тривалий процес. Таке деревце зацвіте приблизно через десять років. Звичайно, можна прискорити період очікування за допомогою щеплення сортового живця на вирощений з кісточки сіянець. Але краще купити плодоносне деревце в садовому центрі.

В наших широтах ніколи не садять апельсинове дерево у відкритий ґрунт – воно чутливе до холоду і не переживе зиму. Таким чином, просторий контейнер – кращий вибір для його росту. Апельсинові дерева дуже цінують свіже повітря і сонце, так що, якщо у вас є балкон або тераса, спокійно висаджуйте їх там – 
вони віддячать вам за це багатим квітковим розмаїттям.

Помаранчеві, рожеві та навіть криваво-червоні плоди апельсинового дерева є одними з найпопулярніших фруктів в світі. Для вирощування в домашніх умовах головним фактором є вибір здорової рослини. Вона, перш за все, повинна мати здорове коріння, листя і пагони – вільними від шкідників. Крім того, субстрат не повинен містити суглинки.

При посадці використовуйте спеціальний ґрунт для цитрусових, також підійде універсальний субстрат на основі кокосового волокна. Додайте трохи глиняних гранул або керамзиту в ґрунт. Можна приготувати самим ґрунтову суміш. Для цього в рівних частинах з’єднайте перегній і листову землю, додавши трохи торфу і піску.

Обраний для посадки горщик повинен бути приблизно на одну третину більше кореневої кулі. Молоді рослини пересаджують один раз на рік, старі – тільки по мірі необхідності, але краще не пересаджувати, а тільки міняти верхній шар ґрунту. Відповідний час для пересадки – травень. В цей час коріння швидко вкорениться в новий, свіжий ґрунт.

Апельсинове дерево слід тримати на найбільш сонячному місці, якщо це можливо, цілий рік. У приміщенні не повинно бути протягів. У теплі і спокійні дні провітрюйте деревце біля відкритого вікна. Через обмежені умови освітлення навіть влітку, апельсинові дерева викидають більші і більш тонкі листки – так звані тіньові листки, які краще справляються з заданими умовами освітлення.

Апельсиновим деревам слід час від часу «приймати душ» і регулярно перевіряти їх на наявність шкідників, особливо павутинних кліщів. Дерева, що ростуть в домашніх умовах, часто піддаються нападу шкідників всіх видів, особливо, коли дерево зимує в теплі.

Апельсинове дерево зацвітає в будь-який час року, але частіше – влітку, викидаючи ароматні білі квітки. Для появи плодів потрібно пензликом зібрати пилок з однієї квітки і перенести на іншу. В домашніх умовах воно досягає 2 м у висоту.

Найменша кількість проблем виникає, коли культивовані в контейнерах апельсинові дерева зимують при температурі близько 5°C вночі і до 15°C – вдень.

Взимку кількості сонячного світла в наших широтах для них недостатньо, тому багато рослин реагують на це, скидаючи листя. Запобігти опаданню листя можна, встановивши додаткові освітлювальні лампи. Вони можуть працювати до дев’яти годин на добу, стимулюючи оптимальний денний і нічний ритм. Полив взимку помірний. Крім того, добрива «йдуть» на зимові канікули – ніяких підживлень.

Якщо листки рослини починають жовтіти, це може бути пов’язано з зараженням шкідниками, кореневою гниллю, нестачею води або поживних речовин. Гарний темно-зелений колір листових пластин досягається тільки при достатньому удобренні азотом. Крім того, поливаючи водою, багатою кальцієм, блокується споживання поживних речовин, тому завжди треба поливати водою з низьким вмістом кальцію (наприклад, дощовою або фільтрованою).

Повна втрата листя під час зимівлі майже завжди є результатом занадто теплого або занадто темного місця. Інша причина може полягати в тому, що рослині не вистачало вологи, так що листя згорнулося на зовнішньому краї. Після подальшого хорошого поливу дерево зазвичай знову викидає нові листочки.

Регулярний полив водою з низьким вмістом кальцію особливо важливий у вегетаційний період. Взимку в прохолодному приміщенні поливають 1 раз на 10 днів, у теплому – 1 раз на 5 днів.

Апельсиновим деревам потрібно, як і всім іншим цитрусовим, багато поживних речовин у вегетаційний період. Перше внесення добрива слід проводити на початку весни (зазвичай в березні). Збагачувати ґрунт краще рідким добривом, додаючи його в воду для поливу, 1 або 2 рази на тиждень. Добриво повинне, в кращому випадку, містити поживну суміш з азотом/фосфором /калієм в співвідношенні 3:1:2.

По суті, апельсинові дерева можна обрізати в будь-який час. Для великих контейнерних рослин рекомендується застосовувати формувальну обрізку. Видаліть всі гілки, які не відповідають передбачуваній формі. Крім того, сухі гілки та ті, які ростуть у внутрішній частині крони, повинні бути вирізані.

Апельсинове дерево, на жаль, часто хворіє при вирощуванні в кімнатних умовах. Дерево уражають: борошнисті червці, попелиці, мармурові клопи, павутинний кліщ, а також різні грибкові захворювання. Для боротьби з комахами-шкідниками застосовують інсектициди широкого спектру дії (Інтавір, Актара). Грибкові захворювання лікують фунгіцидами (Фітоспорин, Оксіхом).

Людмила КУРГАН.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ