Помідорні трюки

Помидорные трюки
Реклама

Читати російською мовою

Вирощую томати вже багато років і за цей час, як і у всіх досвідчених любителів, у мене накопичилося багато секретів і прийомів. Звичайно, деякі з них вам можуть бути знайомі, але томатівникам-початківцям точно будуть корисні.

Від підступної фітофтори помідори можуть «згоріти» за 2-3 дні, але в іншому вони досить невибагливі і у відповідь на догляд за ними платять щедрим урожаєм.

Помідорні трюки, які потрібно знати всім їх любителям:

  • 1. Саджанці помідорів виростають сильніше і здоровіше у відкритому ґрунті, ніж в теплиці, якщо накривати грядки спанбондом. У разі похолодання потрібно накривати їх плівкою, а при потеплінні – прибирати плівку.
  • 2. Якщо розсада в ящиках переросла у висоту, можна зрізати її верхівки довжиною 20-25 см, скласти їх в букети і поставити в банки з водою на 2-3 дні, тоді вони пустять корені і можна буде висадити їх у відкритий ґрунт. Ця процедура дуже проста і саджанці переносять її без шкоди для врожаю. Те ж саме можна зробити з розсадою, зламаною при перенесенні на відкрите місце. Вона вкорениться і буде так само хороша, як і та, що була цілою.
  • 3. Ні за яких обставин не слід загущувати посадки томатних рослин. Інтервал між кущами становить не менше 60 см. Якщо землі на ділянці не так багато, як хотілося б, то посадіть біля томатних міжряддях цибулю-порей. Ці овочеві культури не заважають одна одній. Коли помідори виростуть, видаліть з них дотичне листя, також зріжте нижні листки, які туляться до землі (вони могли нахапатися бактерій). Вчасно видаляйте пагони, розташовані біля коріння рослин, – не давайте їм піти в ріст.

Для профілактики фітофторозу і сірої гнилі листя томатів повинне знаходитися в добре вентильованому просторі, тому видаляємо з бадилля все зайве.

  • 4. Якщо посадити помідори в ґрунт глибше, то їх основний корінь почне швидко нарощувати додаткові корені, що зміцнить рослину і підвищить її плодоносіння.
  • 5. Помідори дуже люблять перманганат калію. Поливайте їх світло-рожевим розчином марганцівки, замінюючи їм полив звичайною водою. Томати стануть більш стійкими до хвороб, а їх плоди стануть солодшими. Рослини, які вже починають дозрівати, взагалі не поливають, крім періодів сильної посухи.
  • 6. Органічні добрива помідорів протипоказані, від них розростається лише бадилля. Томати потребують мінеральних добрив, особливо підживлення азотом, калієм і фосфором.
  • 7. Для того, щоб часто не використовувати хімічні засоби для лікування фітофтори, рекомендується використовувати ці препарати при перших же ознаках захворювання. Якщо помітите 2-3 іржавих плями на стеблах помідорів, не затягуйте, а проведіть обробку в суху погоду. І намагайтеся висаджувати помідори подалі від картоплі, яка може служити живильним середовищем для фітофторозу.
  • 8. Спробувавши вирощувати більше п’ятисот сортів, я переконалася: високорослі та середні помідори мають ряд переваг перед карликами. Вони набагато рідше хворіють, дають більшу кількість врожаю, кращі за смаком. Більш складний догляд за ними повністю виправданий. Використовуйте опори для них, щоб уникнути падіння рослин одна на одну або на землю. Можна використовувати для їх кріплення не тільки стовпчики і шпалери, але і сітки.
  • 9. Мій улюблений сорт помідорів – Де Барао жовтий. Він невибагливий у догляді, стійкий до хвороб і відмінно плодоносить. Навіть підвищена вологість і холод на вулиці йому не перешкода. Він має високі смакові якості, додаю його в салати і супи, а також консервую.
  • 10. Перед заморозками кущі Де Барао та інші високорослі сорти томатів з дрібними плодами можна вирвати із землі прямо з корінням і підвісити їх «догори ногами» в сараї або коморі. Після цього протягом місяця ви будете збирати урожай з них.

Людмила ХРАПАЧ.
м. Ізюм Харківської обл.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ