Травень в саду

Май в саду
Реклама

Читати російською мовою

У травні багато хто ще продовжують висаджувати саджанці, правда, щоб вони успішно прижилися, поливати їх потрібно інтенсивніше. І не бійтеся їх обрізувати. Особливо це важливо, якщо вже відкриваються бруньки.

Що ж до винограду, то його якраз і садять в цей час. Вологи в ґрунті ще достатньо і квітучі плодові дерева, як правило, не поливають. Навпаки, надлишок води може негативно позначитися на майбутньому врожаї: від зайвої води зав’язь обсипається.

Хорошим помічником для вимірювання інтенсивності опадів може стати звичайна банка – дощомір. Так, врахуємо, що 1 см опадів відповідає 1 відру води на 1 кв. м. Хорошим дощем вважається такий, після якого в банці набереться 1,5-2 см води.

Обрізуючи прикореневу поросль на старих деревах, можна залишити найбільш сильний 2-3-річний вертикальний пагін і згодом на нього перещепити потрібний сорт. Живці для щеплення можна взяти з того ж дерева, що я і зробив в цьому році, рятуючи всихаючу колоноподібну аличу. У травні щеплення хоч і можливе, але краще його робити в більш ранні терміни.

Якщо поросль відходить від пня, його торці можна обмазати бітумом і засипати землею. В інших випадках поросль дуже шкідлива, дерева не можуть нормально підготуватися до зимівлі і підмерзають. Починаючи з травня, її намагаються видалити, спилюючи як можна нижче, а в деяких випадках розкопавши нижню частину стовбура до основи скелетних коренів.

Обрізуючи персик секатором, можна зіткнутися з тим, що ранки чорніють і погано гояться. Краще для цієї культури застосовувати садовий ніж і зрізати гілку вище бруньки. Після розвитку пагона влітку знову проводиться обрізка, рана оновлюється по здоровій тканині і на цей раз швидко гоїться.

Для боротьби із заморозками крім традиційного обкурювання димом можна застосувати дощування, почавши обприскування при -5-7°С. При зниженні температури процедуру повторюють. На рослинах повинна залишитися роса, а земля повинна бути змочена. Вода віддає тепло і пом’якшує дію морозу. Навіть коли заморозок слабшає, важливо продовжувати обприскування, поки лід не розтане.

Вода, що має плюсову температуру, плавить лід без участі рослин, інакше тепло б давала рослина. Цей метод рятує навіть при сильному морозі в -5-7°С.

В середині травня роблять перше весняне підживлення аміачною селітрою (2-3 г на 1 кв. м пристовбурового кола) або настоєм пташиного посліду (1/10), або коров’яку (1/5). Розведений водою послід виливають у борозну з розрахунку 1 відро – на 3 м борозни. Якщо на вулиці сухо, після підживлення рослину потрібно рясно полити.

Обприскуючи листя яблуні та груші сечовиною, стимулюєте рослини на великий урожай, листя після обробки стає яскраво-зеленим. Перший раз обприскують через 5-6 днів після цвітіння, другий – через місяць після першого обприскування. Для цього розчиняють 1 сірникову коробку сечовини на 1 відро води для груші і 1,5 коробка – для яблуні. Для кісточкових необхідно не менше 2-3 коробок. Щоб не обпалити листя, обробляють ввечері або в похмуру погоду.

Навесні, відтягуючи гілку плодових дерев мотузкою і підв’язавши її до кілочка, можна змінити кут відходження гілки. Гнути гілку краще в кілька прийомів. Товсті гілки можна підрізувати ножівкою або секатором, щоб краї зійшлися. Їх замазують та згодом краї зростаються за аналогією з щепленням.

Денис ТЕРЕНТЬЄВ.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ