На троянді з’явилася павутинка

На розе появилась паутинка
Реклама

Читати російською мовою

Зміст

  1. Павутинний кліщ
  2. Метелик розанна листовійка
  3. Коконопряди

Якщо на кущі троянди з’явилася павутина – значить, на королеві квітів оселилися небезпечні квартиранти, і рослину необхідно негайно рятувати.

Павутинний кліщ

При ураженні рослини павутинним кліщем, листки рожевого куща покриваються дрібними блідо-жовтими цяточками і помітно світлішають. Сильно уражене листя опадає, а біля основи пагонів з’являється павутинка. Якщо придивитися, то на нижній стороні листка можна побачити дрібні білі крупинки – це і є шкідники – павутинні кліщі. Особливо інтенсивно шкідник розмножується сухим жарким літом. При температурі 29-31°С і вологості повітря нижче 35% кожні 10-15 днів на уражених цим шкідником трояндах з’являється нове покоління кліщів. Павутинний кліщ нападає і на кімнатні, і на тепличні троянди.

Щоб позбутися кліщів, для тепличних троянд іноді буває досить просто обмити рослину водою і підвищити в теплиці вологість повітря. Якщо це не допомагає, обприскуємо троянду будь-яким акарицидом. Для троянд, вирощуваних у відкритому ґрунті, схема обробки від кліща та ж: обмиваємо водою, і, якщо не допомагає, обробляємо акарицидом.

Ефективні в боротьбі з павутинним кліщем препарати Актеллік, Іскра-М, Фуфанон, Фітоверм. Якщо обробка не дала очікуваного результату, повторюємо її через 10-12 днів.

Препарат Тіовіт Джет і колоїдна сірка пригнічують розмноження кліщів.

Метелик розанна листовійка

Уражені листовійкою листки згорнуті в трубочки, як сигари, і обплетені павутиною, сусіднє листя згризене. Дрібні зеленуваті або сіро-зелені гусениці розанної листовійки живуть всередині таких згорнутих листків.

Найбільш простий спосіб боротьби з цим шкідником – механічний: обривати і знищувати пошкоджені листочки. Для знищення дорослих метеликів використовуємо світло- і феромонні пастки. Можна обробити уражені кущі відваром тютюну, ромашки, полину, часнику або цибулі.

Якщо це не допомогло, обробляємо кущі системними інсектицидами. Обробка буде набагато ефективнішою, якщо провести її ранньою весною до розпускання бруньок при температурі вище 10 °С. Ранньою весною застосовують Актеллік, Акарин, Авант, Каліпсо, Фуфанон, Фітоверм. Якщо з обробкою запізнилися, і гусениці вже знаходяться в скручених листках або бутонах, рекомендується використовувати інсектициди на основі піретроїдів: Фастак, Карате Зеон.

Коконопряди

Цих шкідників легко можна розпізнати за характерними гніздами-сітками, які вони плетуть зі сріблястої павутини. Білі, помаранчеві або сірі гусениці цих метеликів прогризають отвори неправильної форми в листі, і якщо не вжити своєчасних заходів, троянди можуть позбутися листя. Найпростіший засіб боротьби з коконопрядами – зібрати і знищити гнізда шкідника. Хороший ефект дає обробка кущів інсектицидами, наприклад Актелліком, Децисом.

Клавдія КОТОВА.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ