Суниця для внучат до самих заморозків

Земляника для внучат до самых заморозков
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Доброго дня, шановна редакція газети «Хазяїн»! Хочу поділиться з читачами моїм способом вирощування врожаю суниці до самих морозів. Методом проб і помилок я вивела свою формулу успіху. Сподіваюся, стане в нагоді комусь ще.

Все починалося з того, що росла у мене багато років суниця (точніше –
полуниця, як її називають в народі) на ділянці. Урожай був, що за сорт –
не знала, але пару мисочок для онуків збирали. Потім цю грядку з полуницею ніхто не чіпав, вона росла собі спокійно далі, відрощуючи вуса і закладаючи бруньки на наступний сезон. Все змінив незвичайний подарунок невістки, яка привезла мені 5 кущиків модної ремонтантної суниці.

Я, звичайно ж, по телевізору бачила рекламу про таку полуницю, яка плодоносить мало не цілий рік, але особливо в таке не вірила.

Що таке «ремонтантна», пояснив сусід по дачі. Досвідчений садівник розповів, що ця полуниця, коли відплодоносить, не піде на спокій до наступної весни, а до кінця літа при належному догляді у мене буде ще один урожай ягід.

Подарункові кущики були з хорошою грудкою землі, не підв’яли, тому взялися добре. На них навіть були вже квіточки і невеликі ягідки.

Через тиждень їх підживила розчином пташиного посліду з відстояною водою (1:20), добре проливаючи землю під кожним кущиком. Потім замульчувала сосновими голками.

Ось і весь мій догляд. Рослини добре прижилися і, дійсно, ягоди були на столі аж до жовтня, а потім настали морози.

Щоб вона не вимерзла і плодоносила довше, грядку накриваю нетканим матеріалом. За зиму дізналася побільше деталей по догляду за ремонтантною полуницею. Що любить вона сонячні місця, без протягів і вітру. Ґрунтам віддає перевагу пухким, з попередньо внесеними перепрілою хвоєю і перегноєм (у співвідношенні 2:1:2). Добре б додати при посадці кущиків у лунку суперфосфат (1 ст. ложка на лунку) і деревну золу (1/2 склянки). І все це ретельно перемішати з ґрунтом в лунці.

Найголовніше при посадці – не заглиблювати розетку (сердечко) рослини. Це дуже важливий момент. При посадці добре проливаю лунки. Це допомагає землі ретельно облягати коріння і після цього мої кущики відмінно приймаються – жоден не пропадає!

Потім мульчую сосновими голками з лісу.

Десь через два тижні після посадки полуниці підживлюю рослини розчиненим у воді суперфосфатом (1 ст. ложка на 10 л води) і деревною золою (2 ст. ложки на відро).

На зиму вкриваю нетканими матеріалами, навесні, як тільки ґрунт відтане, роблю знову підживлення вже згаданими мінеральними добривами (купую спеціально для суниці), прибираю старе листя і обов’язково роблю обробку Фітоспорином (профілактика плодової гнилі).

Так як основний споживач моїх ягід – внучата, то промислові азотні добрива (сечовина, селітра), щоб уникнути попадання в ягоди нітратів, я не застосовую. Тому навесні у якості азотного підживлення для полуниці йдуть тільки органічні добрива: зброджений перегній або курячий послід (1-літрова банка на відро, зброджувати 10 днів), або зелене добриво.

Останнє взагалі мені дуже подобається: в кінці городу у мене стоїть виварка на 25 л, туди йдуть бур’яни після прополки, кульбаби і трава. Я їх ріжу і заливаю все це водою. Бродить такий трав’яний настій близько 10 днів (чим спекотніше, тим процес йде швидше). Потім розбавляю його водою в 15 разів (1 л розчину на 15 л води) і поливаю.

Хочу зазначити, що таку полуницю-трудівницю, як ремонтантна, потрібно оновлювати повністю на 2-3-й рік, закладаючи нову плантацію.

Вже спробувавши багато сортів, можу порекомендувати ремонтантну суницю: Альбіон, Богатир, Фламенко, Диво світу, Шарлотта, Евіс Делайт, Гірлянда, Принцеса Діана і т. д.

Величезних всім врожаїв, дорогі садівники!

Ольга Ядришнікова,
садівник-любитель.
м. Харків.

Спецвипуск Суниця і малина

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ