Аммобіум крилатий. Продовжте чарівність літа

Аммобиум крылатый. Продлись, продлись, очарованье...
Фото GettyImages
Реклама

Читати російською мовою

Для створення букетів
традиційно використовують живі квіти,
краса яких, на жаль, недовговічна.
Продовжити чарівність літа
можна за допомогою сухоцвітів,
які дуже модні на Заході.
В. В. СУХОРУКОВА,
м. Маріуполь
Донецької обл.

Шановна Валентино Володимирівно! Мода на сухоцвіти з’явилася в Європі в ХІХ столітті. Садівники спеціально почали розводити рослини, призначені для засушування. У Франції такі рослини називали іммортелями (безсмертниками), до числа яких відносять і аммобіум.

Аммобіум крилатий – багаторічна рослина родом з Австралії, яку в Україні вирощують як однорічну. Культивують її з середини ХІХ століття. Прямостоячі розгалужені стебла досягають у природного виду висоти 45-60 см. Листки подовжено-овальні, на стеблі зростаються з крилами (плоскими виростами). Суцвіття – кошик, опукле квітколоже вкрите плівчастими перламутрово-білими приквітками і безліччю дрібних двостатевих трубчастих квіток жовтого або кремового забарвлення. Суцвіття розташовані на кінцях численних розгалужених пагонів.

У квітникарстві поширена великоквіткова форма аммобіума (Грандифлора), яка відрізняється більш потужними стеблами висотою більше 60 см і суцвіттям діаметром близько 2 см.

У помірному кліматі аммобіум вирощують через розсаду. Насіння висівають в кінці березня-початку квітня. Сходи з’являються через тиждень. При появі першого-другого справжнього листка сіянці пікірують. Можна висаджувати в окремі горщики або ящики на відстані 7-8 см один від одного. Розсаду висаджують в кінці травня-початку червня, коли мине загроза заморозків і нічні температури не опускаються нижче 10 градусів. Перед висадкою розсаду рясно поливають, рослини розміщують на відстані 30-35 см одна від одної. У південних районах обходяться без розсади, аммобіум висівають в ґрунт в середині квітня, сходи проріджують, залишаючи відстань між рослинами близько 30 см. Зацвітає аммобіум через два місяці після появи сходів і цвіте рясно і тривало до настання заморозків.
Зрізують його в стадії напіврозпускання, коли трубчасті квітки ще повністю не розкрилися. Зрізані рослини зв’язують у пучки і підвішують донизу суцвіттями в тінистому, добре провітрюваному приміщенні. Висихають вони за дві-три тижні, зберігають форму і колір протягом декількох років.

Купуйте електронні версії наших нових видань

Що дає підписка на оновлення нашого сайту

Слідкуйте за нами в Facebook та Telegram

Також читати:

Оставьте ответ